Lekarki, Nowy Jork i samo życie
28-02-2017
Lekarki, Nowy Jork i samo życie Autor: malineczka74

„Złota godzina” zabiera nas w niesamowitą podróż w czasie i przestrzeni. Pokazuje świat, w którym obowiązujące normy dziś szokują i wydają się nierealne. Autorka porusza w swojej powieści wiele trudnych tematów. Jednym z nich jest walka kobiet o swoje prawa. Walka trudna i nierówna, która często wiodła przed oblicze sądów.

Stary człowiek i Itaka
28-02-2017
Stary człowiek i Itaka Autor: Zicocu

Podobnie jak w świetnej, nominowanej do Nike „Fudze”, Szostak opiera ciężar historii na barkach jednego bohatera – wtedy był to Bartłomiej Chochoł, tutaj jest to oczywiście Odys; błyskawicznie okazuje się jednak, że losy noszącego to imię człowieka niekoniecznie odpowiadają tym, które znamy wszyscy nie tylko z lektur, ale i z wczesnoszkolnych lekcji.

28-02-2017
To oczywista książka, Panie Gaiman Autor: Marcin Zwierzchowski

Najlepsze historie Neila Gaimana to te, przy których tworzeniu pełnymi garściami czerpał z opowieści innych twórców. „Mitologia nordycka” jest więc przewidywalnym krokiem w jego karierze.

28-02-2017
Najpierw mnie pocałuj [KONKURS] Autor: LubimyCzytać

Właśnie ukazuje się książka „Najpierw mnie pocałuj” Lottie Moggach. To wielopłaszczyznowa, podszyta ogromnymi emocjami książka – rasowy thiller psychologiczny i jednocześnie rzecz o tym, jak okłamujemy samych siebie i innych, z niskich i wysokich pobudek. Do czwartku trwa konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarz powieści. Sprawdźcie!

Przez miłość dla Niej – współziomkowie – sądźcie mnie wyrozumiale*
28-02-2017
Przez miłość dla Niej – współziomkowie – sądźcie mnie wyrozumiale* Autor: kryptonite

„Historia spisana atramentem” może wydawać się nieprawdopodobna, jednak sama świadomość, że oparta jest na faktach – chodzi o dziadków Marii Ulatowskiej – robi wrażenie. Miłość księdza do kobiety to ciekawy temat, na którym oparło się wiele powieści (m.in. „Ptaki ciernistych krzewów), ale książka Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego ma w sobie specyficzny urok.

Za zamkniętymi drzwiami
28-02-2017
Za zamkniętymi drzwiami Autor: uncafeconlibros

Czy zastanawialiście się kiedyś, co się dzieje za zamkniętymi drzwiami tej miłej pary z bloku naprzeciwko? Ona taka piękna, on przystojny i widać, że sporo zarabia. Auto sobie nowe kupili, widzieliście? Tacy to pożyją, szczęściarze! O, w ciąży jest. Idealna rodzina. Pozornie.

27-02-2017
Powstanie film na podstawie „Mroczniejszego odcienia magii“ Autor: LubimyCzytać

Jak podaje "Hollywood Reporter" Sony zakupiło prawa do ekranizacji powieści Victorii Schwab „Mroczniejszy odcień magii”. Książka ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Zysk w lipcu minionego roku. Jest także nominowana w Plebiscycie na Książkę Roku 2016 w kategorii Literatura Fantastyczna.

Czy w domu możesz być bezpieczny?
27-02-2017
Czy w domu możesz być bezpieczny? Autor: poczytne

Czytelnik ma szansę poznać sytuację z kilku punktów widzenia, ponieważ narracja choć cały czas jest trzecioosobowa, to zmienia się co rozdział – raz jest z perspektywy osamotnionego męża, raz inspektora Douglasa, a kilka kartek dalej opisuje sytuację jeszcze innego bohatera. Nie powoduje to jednak zagubienia czytelnika w fabule, ponieważ całość krąży wokół wątku zaginięcia Liv i dzieci.

27-02-2017
„Marsjanin” trafił do szkół Autor: LubimyCzytać

Powieść Andy'ego Weira „Marsjanin” jest nie tylko wciągającym thrillerem science fiction, jest także przykładem powieści, która bawiąc, uczy. I to uczy fizyki, chemii, astronomii, matematyki – nic dziwnego, że amerykańscy nauczycieli chcieli ją wykorzystywać w szkole – na przeszkodzie stały jednak wulgaryzmy, których w powieści jest ok. 160. W końcu ukazała się „ugrzeczniona” wersja”, skierowana do uczniów.

Ciekawość to pierwszy stopień do... wiedzy!
27-02-2017
Ciekawość to pierwszy stopień do... wiedzy! Autor: Gwiazdopatrznia

Wiele faktów, które braliśmy za pewnik zostaje obalonych i obróconych w pył. Matthew zdradza nam jak uciec z więzienia, wyjawia przepis na najbardziej pomysłowe zaloty, ukazuje niesamowite istoty stworzone przez naukę i całą feerię szybkich faktów. Pomaga wybrać najgorsze zwierzątko domowe i wpędza w kompleksy przedstawiając wyjątkowo uzdolnione dzieci.

Opinie czytelników


O książce:
Ostatni policjant

Przygody z apokalipsą ciąg dalszy. Tym razem jednak mamy do czynienia z pre-zagładą. Muszę przyznać, że takiej książki jeszcze nie czytałam. Rzecz się...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd