Zatrute magdalenki komunizmu
31-01-2017
Zatrute magdalenki komunizmu Autor: tsantsara

Trzeba przyznać, że von Bremzen opowiada całkiem inaczej niż Proust: jej spacer po historii ZSRR pełen jest realiów życia codziennego, komentarzy politycznych oraz humoru. Autorka ma lekkie pióro i potoczystą frazę. My zaś zyskujemy wgląd w życie rodziny w kraju Rozwiniętego Socjalizmu, ku któremu i PRL miało przecież w swoim czasie dobrnąć.  

01-02-2017
Szymborska po hiszpańsku Autor: LubimyCzytać

30 stycznia w hiszpańskich księgarniach pojawiła się 500-stronicowe wydanie prozatorskich tekstów Wisławy Szymborskiej, laureatki Literackiej Nagrody Nobla, w przekładzie Manuela Bellmunta Serrano. Książka została opublikowana przez wydawnictwo Malpaso.

31-01-2017
Literackie konstelacje Autor: LubimyCzytać

Scenariusze filmów i gier, miejsca zaaranżowane jak literackie wnętrza, wycieczki trasami bohaterów – czego miłośnicy książek nie wymyślą, by powrócić raz jeszcze do swoich ulubionych literackich światów? Nick Rougeux wcześniej stworzył interpunkcyjne plakaty, teraz opracował coś równie zdumiewającego – książkowe konstelacje gwiazd. 

Życie to nie trójkołowy rowerek
31-01-2017
Życie to nie trójkołowy rowerek Autor: kako

Środek ciężkości utworu leży nie tam, gdzie możemy się go spodziewać. Wydarzeń najbardziej istotnych nie widać z pierwszego planu, ale sugeruje je m.in. zmiana w stylu wypowiedzi narratora. Śmiertelna choroba przyjaciela, rozważania na temat eutanazji, dyskusje o narastającym rasizmie i zmianach zachodzących we współczesnym społeczeństwie – to tylko niektóre z ważnych kwestii poruszanych w dzienniku.

31-01-2017
3. edycja festiwalu „Odnalezione w tłumaczeniu” Autor: LubimyCzytać

Gdańskie Spotkania Tłumaczy Literatury „Odnalezione w tłumaczeniu” organizowane przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku to jedyny w Polsce festiwal literacki poświęcony w całości sztuce translacji. Podczas trzeciej edycji wydarzenia porozmawiamy o wielkiej literaturze, która powstaje w językach pozacentralnych.

30-01-2017
Nowa powieść Camilli Läckberg i wizyta autorki w Polsce! Autor: LubimyCzytać

Camilla Läckberg - szwedzka autorka kryminałów z Eriką Falck i Patrickiem Hedströmem, dziejących się w miejscowości Fjällbaca, opublikowała na swoim fanpage'u, że w kwietniu tego roku wyjdzie jej najnowsza, dziesiąta już powieść zatytułowana "Czarownica". Już w październiku możemy spodziewać się polskiego wydania. 

30-01-2017
Książki są ważne, ale ludzie są ważniejsi Autor: Milena Buszkiewicz

Któż z nas nie zna Roszpunki i jej dylematów z włosami? Kto nie wzdychał i nie wylewał łez na myśl o miłości Pięknej i Bestii? Kto do dziś wspomina czarującą urodę Królewny Śnieżki? A gdyby tak opowiedzieć te dobrze nam znane historie raz jeszcze… Pokusił się o to jeden z najpopularniejszych pisarzy amerykańskich, Michael Cunningham, który tchnął w ukochane historie nowe życie.

„Pisanie to ocalanie słów na przyszłość”. Czyżby?
30-01-2017
„Pisanie to ocalanie słów na przyszłość”. Czyżby? Autor: Ines

Austin Wright wyraźnie daje do zrozumienia, jak wielką moc i siłę sprawczą ma literatura. Intryguje już sam proces czytania nadesłanej książki, zaś zaangażowanie Susan w akcję, jej współodczuwanie z bohaterami pozwala czytelnikowi podejrzeć, co się z nami dzieje podczas lektury, jak wpływa ona na czytającego, jego życie i jak skłania go do autorefleksji. 

30-01-2017
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

W tym tygodniu w księgarniach pojawią się m.in. bałkańska opowieść napisana sercem zakochanej kobiety, spektakularny finał cyklu fantasy „Krucze pierścienie”, reportaż o kryminalnej Polsce i kryminał z elementami horroru. Polecamy nowości wydawnicze, które ukazały się pod naszym patronatem. 

Roth dla każdego i o każdym
27-01-2017
Roth dla każdego i o każdym Autor: fossa

W „Everymanie” śmierć głównego bohatera staje się pretekstem do przedstawienia jego losów. To ostatni moment na podsumowanie życia nieboszczyka i prześledzenie – chociaż tylko w telegraficznym skrócie - jego doczesnej drogi. Niczym reminiscencje powracają sceny z życia bohatera - jako chłopca, dorosłego mężczyzny i wreszcie starca.

Opinie czytelników


O książce:
Panna młoda z Windermere

To jest całkiem niezła książka, pod warunkiem, że chcesz dostać cukrzycy od wypływającej praktycznie z każdej z tych 300 stron słodyczy. Niby tematyka...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd