01-01-2017
Podsumowanie minionego roku Autor: LubimyCzytać

Podsumowaliśmy już dla was polskie nagrody literackie, przyznane w 2016 roku. Teraz przyszedł czas na krótkie podsumowanie Waszej aktywności w serwisie. Zobaczcie ile książek dodaliście na półki, ile opinii napisaliście i ile gwiazdek przyznaliście książkom. 

31-12-2016
Szczęśliwego Nowego Roku! Autor: LubimyCzytać

Za nami kolejny rok! Rok obfitujący zarówno w wesołe, jak i smutne chwile. Rok, w którym czytaliśmy dobre książki, słabe książki, genialne książki, rok w którym poznaliśmy wybitnych pisarzy i też tych kiepskich. Przed nami nowy rok! A wraz z nim - nowe nadzieje, nowe wyzwania, nowe książki, nowe postanowiania!

Podróż przez życie fotografa
30-12-2016
Podróż przez życie fotografa Autor: jusola

Snuje się ta opowieść jak zwykła rozmowa, bez patosu i egzaltacji. II wojnę światową przeżył Tadeusz Rolke jako kilkunastoletni Tadzio, nie dziwi więc, gdy wspomina o „ciążącym garbie okupacji”. A przecież chciało się słuchać muzyki, chodzić do kina, zaglądać dziewczynom pod spódnice (to szczególne upodobanie kobiet pozostało na całe życie). Nieraz zdarzyło się Tadziowi wystąpić wbrew patriotycznym zasadom, choć ma w swoim biogramie epizod z Szarymi Szeregami.

Była sobie Republika
30-12-2016
Była sobie Republika Autor: lapsus

Myli się ten, kto podchodzi do tej książki jako epitafium dla legendarnego lidera. Grzegorz Ciechowski jest jednym z bohaterów tej opowieści, przywoływanym na równi z pozostałymi członkami zespołu, a Leszek Gnoiński nie pisze jego historii „na kolanach”, jest obiektywny i oddaje całą złożoność sytuacji, które spotykały zespół na przestrzeni ich działalności.

Elżbieta Batory we współczesnej powieści młodzieżowej
29-12-2016
Elżbieta Batory we współczesnej powieści młodzieżowej Autor: Angelika

Książka wciąga od pierwszej strony i z każdą kolejną coraz bardziej zaciekawia czytelnika. Autorka powoli odkrywa karty, nie zasypuje odbiorcy na wstępie mnóstwem informacji, ale dawkuje je w miarę rozwijania się akcji. Język jest bardzo przystępny i łatwy w odbiorze, a wszelkie zasady panujące w świecie głównej bohaterki są wytłumaczone jasno i klarownie.

29-12-2016
Książki nagrodzone w 2016 roku Autor: LubimyCzytać

Koniec roku to czas podsumowań. Na fali uniesień i wzruszeń typu „było, minęło” przypominamy również, jakie książki zostały wyróżnione w tym roku najważniejszymi polskimi nagrodami literackimi. Co już przeczytaliście, a jakich tytułów na pewno nie dopiszecie do swojej niekończącej się listy „do przeczytania”? Jacy twórcy zostali wyróżnieni w tym roku?

30-12-2016
Nie czytamy w weekend? Autor: LubimyCzytać

Koniec roku! Koniec tego strasznego 2016 roku, który dał się we znaki pod wieloma względami! Mamy jednak mimo wszystko nadzieję, że literacko - pomimo śmierci wielu wybitnych pisarzy - zapamiętacie ten rok nie najgorzej. Przed nami ostatni weekend - macie zaplanowaną lekturę na Nowy Rok i Sylwestra?

30-12-2016
Podsumowanie roku TAG LC Autor: LubimyCzytać

We wrześniu tego roku zaprosiliśmy was do wspólnego odpowiadania na pytania z łańcuszka lubimyczytać TAG. Teraz, kiedy rok 2016 zbliża się do końca czas na podsumowanie tego, co i jak czytaliście. Przyłączcie się do zabawy, wrzucajcie pytania na swoje blogi, facebooka, oznaczajcie znajomych i dzielcie się odpowiedziami!

Atrakcyjna feministka, czyli jak być sobą i nie odgrywać roli…
29-12-2016
Atrakcyjna feministka, czyli jak być sobą i nie odgrywać roli… Autor: jusola

Amerykanki pokazują, jak bardzo rzeczywistość, w której funkcjonujemy my, kobiety, zawłaszczona jest przez męski punkt widzenia i męskie potrzeby. Od tego chcą kobiety uwolnić, dać im siłę dostrzegania manipulacji, jakiej poddają je media. Wskazać obszary społecznego funkcjonowania, w których kobiety zatracają siebie. Wyposażyć je w zdolność krytycznego oceniania rzeczywistości i dać im narzędzia do jej przekształcania.

29-12-2016
Nagroda Kapuścińskiego – zgłoszenia Autor: LubimyCzytać

Organizatorzy Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki zapraszają wydawców książek i wszystkich czytelników literatury faktu do zgłaszania swoich kandydatury do 8. edycji Nagrody. Zgłoszenia można przesyłać do 15 stycznia.

Opinie czytelników


O książce:
Nela i wyprawa do serca dżungli

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA? W gęstwinach borneańskiej dżungli można natknąć się na wiele intrygujących, ale zarazem niebezpiecznych przygód. Jedne mogą zo...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd