Cicha siła
18-10-2016
Cicha siła Autor: Bosy_Antek

Debiutancki tom z roku 1972 („Nastanie święto i dla leniuchów”) zapowiadał narodziny surrealisty. Wiersze tworzą przedziwne mozaikowe skupiska obrazów, poszczególne wersy nie korespondują ze sobą, zaskakują kontrastowymi zestawieniami. Teksty wydają się być wyrwane z czasu i przestrzeni, nie da się ich zakotwiczyć w żadnej konkretnej rzeczywistości. 

20-10-2016
Kody rabatowe dla moli książkowych Autor: LubimyCzytać

Jesień to idealny moment na dodatkowe zaopatrzenie domowej biblioteczki. Wiedzą o tym twórcy portalu AleRabat.com i dlatego specjalnie z myślą o użytkownikach lubimyczytać.pl przygotowali kody rabatowe do kilku księgarni. Sprawdźcie sami!

24-10-2016
Akacja Szymborskiej Autor: LubimyCzytać

Minęło już 20 lat od uhonorowania Wisławy Szymborskiej przez Akademię Szwedzką najbardziej prestiżowym wyróżnieniem świata literackiego. Niemal dokładnie siedem lat po zasadzeniu Dębu Miłosza w jego sąsiedztwie w ogrodzie Znaku posadzona zostanie Akacja Wisławy Szymborskiej. Pragnąc dodatkowo „sprawić przyjemność cieniowi” naszej Noblistki, obok jej Akacji posadzony zostanie Buk Kornela Filipowicza.

19-10-2016
Osnuty mgłą wywiad z Ove Løgmansbø Autor: LubimyCzytać

O sekretach, jakie kryją się we mgle spowijającej Wyspy Owcze, niespodziewanych efektach kłótni z żoną i literackich inspiracjach opowiada Ove Løgmansbø, pisarz o polsko-farerskich korzeniach. „Połów”, jego najnowszy kryminał, trafi do księgarń już 27 października. 

18-10-2016
Metoda w szaleństwie Autor: Marcin Zwierzchowski

„Myślę, że każdy z nas ma w sobie trochę obłędu” – mówi Aleksandra Zielińska, która w swoich powieściach właśnie szalonym oddaje głos. Nowa, świetna „Bura i szał” niedawno trafiła do księgarń.

18-10-2016
Program Festiwalu Fantastyki Falkon Autor: LubimyCzytać

Już po raz 17. Ogólnopolski Festiwal Fantastyki Falkon przyciągnie do Lublina kilka tysięcy osób zainteresowanych fantastyką. Tym razem konwent odbędzie się w dniach 4-6 listopada. Od kilku miesięcy sztab organizatorów przygotowuje magiczną imprezę, wypełnioną po brzegi wyśmienitym programem, czyli prelekcjami, spotkaniami, konkursami i mnóstwem innych atrakcji.

Powieść do samodzielnego złożenia
18-10-2016
Powieść do samodzielnego złożenia Autor: Zicocu

Założenia ostatniej powieści zmarłego w 2015 roku Edgara Lawrence'a Doctorowa wydają się niegodne tak wybitnego prozaika: historia nieco zagubionego wykładowcy w średnim wieku, który zakochuje się w swojej studentce to kalka najbardziej klasycznego motywu amerykańskiej literatury uniwersyteckiej; tytułowy Andrew opowiada o swoim związku z Briony i małżeństwie, które go poprzedza – klasyka.

18-10-2016
Bezpłatna komunikacja miejska dla gości Targów Autor: LubimyCzytać

Dobra wiadomość dla tegorocznych gości Targów Książki w Krakowie: w dniach 27-30 października ważny bilet wstępu na Targi uprawnia ich do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Krakowie. Taką decyzję zatwierdziła właśnie uchwałą Rada Miasta Krakowa.

17-10-2016
50 wyjątkowych kobiet w obiektywie Sebasstiana Skalskiego Autor: LubimyCzytać

Jolanta Kwaśniewska, Ewa Błaszczyk, Danuta Stenka, Beata Pawlikowska, Krystyna Janda, Kayah... To niektóre spośród wielu utalentowanych i wyjątkowych kobiet, które przez 25 lat sfotografował Sebasstian Skalski. Ich niebanalne portrety znaleźć można w ukazującej się właśnie książce „Moje Muzy, moje życie bez retuszu i tajemnic”.

Miłość silniejsza od… miłości
17-10-2016
Miłość silniejsza od… miłości Autor: Natalia-Lena

„Mniej złości, więcej miłości” było dla mnie dużym zaskoczeniem, bo nie spodziewałam się, że trafię na taką mieszankę! Wiosenna, delikatna okładka i wprowadzenie rodem z klasycznej powieści kobiecej może zmylić czytelniczkę i utwierdzić ją w przekonaniu, że ma do czynienia z typowym romansem, czy też „obyczajówką”. W tym przypadku sytuacja wygląda nieco inaczej… 

Opinie czytelników


O książce:
Świat marzeń zakupoholiczki

Myślisz, że rozwiązaniem Twoich miemałych problemów finansowych jest ignorowanie listów z banku i wymyślanie coraz to lepszych wymówek na zaproszenia...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd