Mały człowiek w wielkim świecie
21-10-2016
Mały człowiek w wielkim świecie Autor: Zicocu

„Rzymianami bendąc” pokazuje sposób myślenia dziecka w sposób niezwykle przejrzysty – konia z rzędem temu, kto w trakcie lektury nie zacznie się zastanawiać, co w takim razie musi dziać się w procesie dojrzewania, że działania dorosłych są często tak mętne i zawiłe.

22-10-2016
Booker w Polsce rośnie w siłę Autor: LubimyCzytać

Dla krytyków i czytelników na całym świecie Nagroda Bookera to znak jakości, którego nie można zlekceważyć. Również w Polsce – prestiżowo i sprzedażowo – zaczyna doganiać literacką Nagrodę Nobla – przekonuje Ryszard Kozik, wieloletni redaktor, dziennikarz i krytyk literacki. 

21-10-2016
W Dubaju nikt nie jest u siebie. Wywiad z Jackiem Pałkiewiczem Autor: LubimyCzytać

W książce „Dubaj. Prawdziwe oblicze” Jacek Pałkiewicz obala powszechne mity o stolicy luksusu. Z autorem rozmawia Iwona Bogucka. 

20-10-2016
Radość pisania – wygraj Moleskine z edycji limitowanej z Szymborską Autor: LubimyCzytać

W tym roku po raz pierwszy marka Moleskine wydaje edycję specjalną upamiętniającą ikonę literatury polskiej, jedną z najwybitniejszych poetek XX wieku, laureatkę literackiej nagrody Nobla w 1996 roku – Wisławę Szymborską. 

Mozambik dawniej i dziś
20-10-2016
Mozambik dawniej i dziś Autor: corbeau

Główną zaletą reportaży Klementowskiej jest ukazywanie ważnych wydarzeń historycznych i społecznych widzianych oczami zwykłych ludzi, w dodatku ludzi bardzo różnych: wykształconych i prostych, białych i czarnych, Europejczyków i Afrykanów, imigrantów i emigrantów - z których każdy ma swoje racje i swój głos w książce. Dzięki temu dostajemy pełny, bezstronny i obiektywny ogląd sytuacji.

20-10-2016
Ile zaryzykujesz, by ratować innych? Wywiad z Kristin Hannah Autor: LubimyCzytać

O tym, dlaczego pisanie o wojennych historiach kobiet było czymś paraliżującym dla kogoś, kto napisał ponad 20 książek i o tym, dlaczego o heroicznych decyzjach kobiet podejmowanych w czasie wojny tak mało się dotąd pisało, opowiada w wywiadzie Kristin Hannah, autorka powieści „Słowik”. 

Miłość, która miała się nie zdarzyć
20-10-2016
Miłość, która miała się nie zdarzyć Autor: Angelika

W książkach Mii Sheridan miłość jest motywem przewodnim i czytelnik zawsze ma z tyłu głowy tę świadomość, że historia dąży do romansu, do dotarcia się głównych bohaterów, do ich wspólnego happy endu, pomimo wszelkich utrudnień i niedogodności, jakie autorka serwuje im po drodze. Ta świadomość może wydać się wadą, brakiem elementu zaskoczenia, czymś bardzo określonym, co determinuje wszystkie powieści tej autorki. Ja tak tego nie postrzegam.

19-10-2016
Dobrze wyjść z pisarzem: Colette Autor: Joanna Janowicz

Pamiętam, jak pierwsze zdanie „Klaudyny w szkole”, poprzedzone wstępem pełnym leniwego, kociego wdzięku, uwiodło mnie jako dwunasto-trzynastoletnią dziewczynkę. Czytanie kolejnych tomów cyklu miało wymiar guilty pleasure, z tym że nie miałam wtedy pojęcia o istnieniu czegoś takiego. Przyjemność była wtedy tylko przyjemnością, bez poczucia winy, bez skruchy.

Alternatywne miasta i płatna zabójczyni ze spapraną psychiką
19-10-2016
Alternatywne miasta i płatna zabójczyni ze spapraną psychiką Autor: Angelika

Jeśli miałabym określić jednym słowem „Dziewczynę z Dzielnicy Cudów” to powiedziałabym - bogata. Bo, mimo że ten pierwszy tom jest objętościowo raczej mały niż duży, to zawarte w nim jest takie bogactwo różnych elementów, składających się na całość tej niezwykle osobliwej powieści, że jestem pod wrażeniem wyobraźni autorki i jej talentu do spakowania tego wszystkiego w nieco ponad trzysta stron.

Słowo na dziś
19-10-2016
Słowo na dziś Autor: Ines

Każdy, kto choć raz słuchał Jana Kaczkowskiego lub czytał jego książki, wie, że był wyjątkowy. Nie miał nic wspólnego z ‘pluszowym’ księdzem ani z katotalibem. Nie ma zgody na nieczułość. Nie ma zgody na pogardzanie kimkolwiek, bez względu na to, kim ten ktoś jest. (…) Obowiązkiem księdza jest być czytelnym znakiem, coś pokazywać a nie pouczać, twierdził.

Opinie czytelników


O książce:
Dziecko wspomnień

Bardzo dobra powieść. Ciekawa narracja, autorka odkrywa przed nami karty pomału, daje czas na przemyślenia. Fakt odkryłam co stało się z Brianem i Gra...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd