24-10-2016
Kraków 2033. Ponownie Autor: LubimyCzytać

Paweł Majka, dwukrotny laureat nagrody Żuławskiego, powraca do Uniwersum Metra 2033, by swoją nieokiełznaną wyobraźnią uchylić kolejne zasłony skrywające Kraków A.D. 2033. Premiera jego najnowszej książki już 9 listopada.

Wzruszające opowieści
24-10-2016
Wzruszające opowieści Autor: Justyna

Bohaterowie wykreowani przez autorką są postaciami bardzo barwnymi, ale i doświadczonymi przez życie. Ich losy nie są z góry przesądzone, a ich codzienność zmienia się diametralnie w najmniej spodziewanym momencie. Ich charaktery są zróżnicowane i perfekcyjnie opisane, dzięki czemu stają się czymś więcej niż "papierowymi bohaterami", a czytelnik może ich sobie dokładnie wyobrazić.

25-10-2016
Zakochałem się w obrazowym stylu Waters – wywiad z Park Chan-wookiem Autor: LubimyCzytać

4 listopada na ekrany polskich kin wejdzie najnowszy film twórcy „Oldboya” i „Pani Zemsty”. „Służąca” to przewrotny thriller oparty na bestsellerowej powieści Sarah Waters „Złodziejka”. Reżyser opowiada o pracy nad ekranizacją, a my rozdajemy wejściówki na film.

Daleko od domu
24-10-2016
Daleko od domu Autor: swita77

Wika podczas podróży konfrontuje się ze swoimi emocjami, rozmyśla nad przeszłością i teraźniejszością. Niełatwa to podróż, przynosząca zmiany dobre i złe. Wyjazd mógł być ucieczką a stał się walką o prawdę i o samą siebie. Może i banalnie to zabrzmi, że życie bywa takie zaskakujące.

Czas Apokalipsy
24-10-2016
Czas Apokalipsy Autor: Malwina

Jaką wizję końca świata przedstawia Tommy Wallach? Zaskakująco realistyczną, nie mającą w sobie wiele ze znanych nam dystopii. Choć właściwie autorowi nie o sam koniec chodzi, a raczej o to, jak będzie wyglądać świat w oczekiwaniu na koniec. Wallach stawia w ofensywie do siebie państwo i obywateli, sugerując, że w przededniu apokalipsy odwieczny konflikt nabierze mocy.  

24-10-2016
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

W czwartek rozpoczynają się Targi Książki w Krakowie – czas wzmożonej liczby premier wydawniczych. Nie zdziwi więc chyba nikogo, jeśli powiemy, że w najbliższych dniach ukaże się wiele naprawdę ciekawych tytułów. Przedstawiamy te, które objęliśmy naszym patronatem. Polecamy!

23-10-2016
Literacki Horoskop LC – Książkowy Skorpion Autor: Lucinda i_Luciej

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie… Ano kolejna zmiana. Czas na Skorpiona, znak, którego kolorem jest czerwień, a planetą – Mars. Jakimi pisarzami są osoby urodzone pod tym znakiem, a jakimi czytelnikami? Książki prawdę powiedzą. Zachęcamy do czytania charakterystyki i naszych wróżb dla wszystkich znaków na ten tydzień. 

21-10-2016
Czytamy w weekend Autor: LubimyCzytać

Przed nami kolejny jesienny weekend, kiedy chyba wszystkie mole książkowe jednoczy jedno pragnienie: zaszyć się w domu, nigdzie nie wychodzić i oddawać się bezkarnej lekturze. Kubek kawy lub herbaty pod ręką, kieliszek wina, muzyka w tle… Czegoś jeszcze brakuje? Oto książki, z którymi spędzi weekend redakcja LC.

21-10-2016
Międzynarodowi wydawcy Nesbø świętują Autor: LubimyCzytać

W czasie Targów Książki we Frankfurcie nad Menem spotkali się wydawcy książek Jo Nesbø z całego świata, by wspólnie świętować pobicie rekordów sprzedaży. Jak dotąd, czytelnicy kupili łącznie ponad 30 milionów egzemplarzy powieści norweskiego pisarza. Wydawcy Nesbø prognozują, że rok 2017 będzie rokiem Nesbø.

Głosy umarłych
21-10-2016
Głosy umarłych Autor: Ewelina Tondys

To powieść wybitna i może właśnie dlatego nie najłatwiejsza w odbiorze. Jest to bowiem zapis głosu umarłych. Oddanie głosu tym, których ludobójcza śmierć do dziś stanowi w wielu społecznościach tabu. Jest to także opowieść o tych, których okoliczności odejścia do dziś bywają negowane, nieuznawane i zakłamywane.

Opinie czytelników


O książce:
Dwa światy

Połączenie książek "Akademia wampirów" i "Miasto kości" więc jeśli te dwie pozycje wam sie podobały ta również przypadnie wam do g...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd