Koszmar, którego obawia się każda matka
26-10-2016
Koszmar, którego obawia się każda matka Autor: Angelika

Powieść wciągnęła mnie od pierwszych stron. Narracja Claire jest dynamiczna, miejscami wręcz nieco chaotyczna i urywana, co doskonale oddaje stan psychiczny kobiety, jej emocje i sposób odbierania zewnętrznych bodźców. Narracja ta przeplatana jest zapisem rozmów dwóch osób na internetowym czacie, bądź jakiejś aplikacji służącej komunikacji online.

Pruszków Crime Story
26-10-2016
Pruszków Crime Story Autor: Nowalijki

Autorowi udało się stworzyć wciągającą, interesującą powieść, której atutem są zarówno ciekawe postacie, jak i bardzo dobrze poprowadzona narracja. Autor zastosował ciekawy zabieg stylistyczny, kojarzący się z filmowym montażem. Sceny w jego fabule są krótkie, jednym cięciem przechodzi on od jednego toku narracji do drugiego. Warto zwrócić na to uwagę, gdyż często pomostem między kolejnymi fragmentami bywa jedno słowo. 

Zło w małych miasteczkach
25-10-2016
Zło w małych miasteczkach Autor: nan1989

Akcja „Sztormu” ma miejsce dwa lata po wydarzeniach opisanych w „Wirze”. Opis zaistniałych zdarzeń przedstawiony został z perspektywy znanego już z poprzedniego tomu Rino Carlsena, jego kolegi po fachu i zarazem ofiary przemocy domowej oraz dwóch potencjalnych podejrzanych.

27-10-2016
Wpisz się do Wielkiej Księgi Dobrych Myśli Autor: LubimyCzytać

Z okazji premiery nowej powieści Magdaleny Witkiewicz „Pracownia dobrych myśli" klub książkowy „Ona czyta” oraz wydawnictwo Filia zapraszają do udziału w nowym projekcie: wpisujcie słowa, które są dla Was ważne i pomagają Wam dostrzec jasne strony życia. W efekcie powstanie Wielka Księga Dobrych Myśli.

25-10-2016
Marlowe współautorem Autor: LubimyCzytać

Na okładce nowego wydania „Henryka VI” - jednej ze sztuk Williama Szekspira pojawi się nazwisko jego rywala - Christophera Marlowe'a, jako współautora.

26-10-2016
Do zobaczenia na Targach Książki w Krakowie! Autor: LubimyCzytać

W czwartek 27 października rozpoczynają się Targi Książki w Krakowie. W tegorocznej edycji imprezy udział weźmie około 760 gości: pisarzy, poetów, publicystów, aktorów, muzyków. Prezentujemy zestawienie spotkań przygotowanych przez wydawców i zapraszamy na wydarzenia organizowane przez lubimyczytać.pl.

Elektrowstrząsy
25-10-2016
Elektrowstrząsy Autor: lapsus

A gdyby tak wypuścić parę? Świsnąć, wywalić, dać się ponieść obrazom i słowom? Mieć gdzieś konwencje i nakazy, a reguły literatury zmienić na reguły masakry? Skończyć z tym certoleniem i obawami, czy aby przypadkiem nie za bardzo tu smutno, ciemno, zimno. Bowiem proza Suskiewicza jest jak z piwnicy Fritzla, jak z filmów Uwe Seidla.  

A w Krakowie tak wiele się dzieje…
25-10-2016
A w Krakowie tak wiele się dzieje… Autor: malineczka74

Akcja pierwszego tomu małopolskiej sagi rozpoczyna się dwutorowo. Zagłębiając się w jej lekturę bądźcie przygotowani na wielowątkową, mocno rozbudowaną fabułę z licznym korowodem przeróżnych ciekawie wykreowanych postaci, które reprezentują różne warstwy ówczesnego krakowskiego społeczeństwa.

Jamajskie piekło
25-10-2016
Jamajskie piekło Autor: Zicocu

Choć „Krótka historia siedmiu zabójstw” budzi oczywiste skojarzenia z reggae (wszak oglądamy jego rozkwit), to trudno pozbyć się wrażenia, że bliżej powieści do furiackiego punka: jest ostra, pełna mrocznej energii, agresji i fatalizmu. James wciąga w tę szaloną opowieść bez litości, a w jej trakcie cały czas szepcze swoje „no future”; nie da się uwierzyć, nie da się mieć nadziei, iż cokolwiek dobrze się skończy.

25-10-2016
Pisanie traktuję jak przyjemność – wywiad z Katarzyną Majgier Autor: LubimyCzytać

Jako pisarka zadebiutowała w 2006 roku. Szybko zdobyła popularność jako autorka książek dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży. Teraz debiutuje jako autorka wielotomowej sagi, której wątki łączą się z jej rodzinnym Krakowem. Katarzyna Majgier opowiada w wywiadzie o powieści „Kuchennymi drzwiami”.

Opinie czytelników


O książce:
Koniec lata

To zupełnie inny Anders de la Motte od tego, jaki dał się poznać w swoich pierwszych pięciu powieściach. Nie oceniam - lepszy czy gorszy. Inny. Podo...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd