28-10-2016
Przeczytaj, jak milion cudownych listów zmieniło świat! Autor: LubimyCzytać

Na księgarskie półki trafiła właśnie niezwykła książka „Milion cudownych listów” Jodi Ann Bickley – dziewczyny, która myśląc, że wszystko straciła, postanowiła raz jeszcze o siebie zawalczyć, pomagając innym. 

28-10-2016
W Krakowie trwa Festiwal Conrada Autor: LubimyCzytać

Niemal stu gości z Polski i z zagranicy, ponad osiemdziesiąt spotkań, dyskusji, pasm filmowych i warsztatów. Kraków do 30 października przyjął rolę europejskiej stolicy literatury, gdzie spotkać można m.in. Michaela Cunninghama, autora słynnych „Godzin”, Australijczyka Richarda Flanagana, którego „Księga ryb Williama Goulda” jest już powieścią kultową, czy najmłodszą laureatkę nagrody Bookera, pisarkę Eleanor Catton.

27-10-2016
Wyprawa w głąb Czarnego Lądu i w głąb siebie Autor: LubimyCzytać

Jesteś sam. Daleko od znanej sobie kultury. Spotyka Cię szereg niefortunnych zdarzeń. Turbulencje, trzy podejścia do lądowania w Trypolisie, problemy z wizą, ogołocone konto bankowe. Od tej chwili musisz przeżyć za osiemdziesiąt dolarów, które pozostały Ci w kieszeni.

Za mgłą zmowy milczenia
27-10-2016
Za mgłą zmowy milczenia Autor: DziewczęZksiążką

Wyspy Owcze, tajemniczy świat, chłodny, wietrzny, zamglony i dżdżysty, gdzie pośród wzgórz i rybackich portów od czasów wikingów żyje zamknięta społeczność Farerów. Dumni ze swojego pochodzenia i kultury, nielubiący obcych i wszelkich zmian, żyją w spokoju na dziewiczych terenach, stroniąc od świata zewnętrznego i wszystkiego co obce.

Dalsze dzieje rodu Jaszich
28-10-2016
Dalsze dzieje rodu Jaszich Autor: magdaLena

„Ósme życie” to pozbawiona patosu, a zarazem ambitna saga rodzinna obejmująca stulecie oglądane z perspektywy kobiecej. To kobiety z rodu Jaszich grają w powieści główne role, mężczyźni schodzą na dalszy plan. W pierwszej części większość bohaterów doświadcza porażającego dotyku historii bezpośrednio, natomiast w drugim tomie mamy w większym stopniu do czynienia z pamięcią o dawnych wydarzeniach; pamięcią, która wpływa na tożsamość kolejnych pokoleń i ciąży nad nimi niczym klątwa. 

Poradnik myślenia i działania
27-10-2016
Poradnik myślenia i działania Autor: magdaLena

Czesław Bielecki to architekt, pisarz i polityk w jednym; swego czasu pełnił nawet funkcję doradcy Lecha Wałęsy. Autor w swojej książce próbuje – posiłkując się swoimi obserwacjami – odpowiedzieć na pytanie, jak myśleć, by działać skutecznie. Sprzeciwia się bezrefleksyjności w życiu, akcentuje ważność rozmów i mądrych lektur, podkreśla, że nawet nasze najlepsze cechy bez energii i woli działania są niewiele warte. 

Barcelona: w poszukiwaniu przeklętego skarbu
27-10-2016
Barcelona: w poszukiwaniu przeklętego skarbu Autor: corbeau

„Krwawy Pierścień” to kolejna skierowana do młodzieży powieść niemieckiego pisarza Gerda Ruebenstrunka, znanego w Polce z cyklu o przygodach nastoletniego Artura. Książka, reklamowana jako młodzieżowy „Kod Leonarda Da Vinci”, rzeczywiście ma w sobie klimat powieści Dana Browna.

27-10-2016
Nowa książka Raymonda Khoury’ego Autor: LubimyCzytać

14 września ukazała się najnowsza książka Raymonda Khoury’ego, autora międzynarodowych bestsellerów, a także scenarzysty, producenta filmowego i telewizyjnego. Zapraszamy na spotkania z pisarzem, które odbędą się w Warszawie i Krakowie, gdzie będzie gościem Międzynarodowych Targów Książki w dniach 29-30 października.

26-10-2016
Dobrze wyjść z pisarzem: Nagroda Bookera Autor: Joanna Janowicz

Fala prasowych informacji i komentarzy odnośnie laureata tegorocznej edycji The Man Booker Prize for Fiction skłoniła mnie do refleksji nad tym, czy prestiż Bookera ma dla mnie znaczenie i dlaczego ma. Przyjrzałam się swoim półkom pod kątem książek uhonorowanych tą Nagrodą. Było naprawdę sporo takich, które wywarły na mnie wielkie wrażenie.

26-10-2016
Man Booker Prize dla Paula Beatty’ego Autor: LubimyCzytać

Poznaliśmy nazwisko laureata tegorocznej edycji nagrody Man Booker Prize for Fiction. Jury zdecydowało się wyróżnić książkę „The Sellout” Paula Beatty’ego, która ukazała się w 2016 roku nakładem wydawnictwa Oneworld – tego samego, które może szczycić się wydaniem książki zeszłorocznego laureata, Marlona Jamesa, „Krótka historia siedmiu zabójstw”.

Opinie czytelników


O książce:
Biblioteka dusz

Nie wiem czego do końca spodziewałem się po historii osobliwców. Wiem jedno... okazało się być ono zwyczajnie przeciętne. Koniec serii ciągnął się okr...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd