05-10-2016
Dobrze wyjść z pisarzem: Michel Houellebecq Autor: Joanna Janowicz

Wszystko nas może spotkać w życiu, przede wszystkim zaś nic. Przyszła jesień, czas na depresję. A jak depresja, to Michel Houellebecq, czyli najsmutniejszy i najzabawniejszy autor, jakiego znam. 

06-10-2016
Znamy program Festiwalu Fabuły Autor: LubimyCzytać

Doświadczenie i rozumienie świata polega na konfrontowaniu oraz wymianie fabuł. To właśnie opowieści rządzą intelektem, wyobraźnią i emocjami, a książki z dobrze opowiedzianą fabułą są niezastąpione. Do posłuchania różnych historii zapraszają organizatorzy Festiwalu Fabuły, który odbędzie się w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu w dniach 11-15 października. 

Porozmawiajmy o literaturze
05-10-2016
Porozmawiajmy o literaturze Autor: Agnieszka

Literatura nie istnieje w porządku chronologicznym, nic niczego tu nie zastępuje, istnieje w przestrzeni, naraz, jest powiązanym milionami ścieżek mikrokosmosem. Może rozwijać się w nieskończoność, a przecież już jest dla pojedynczego człowieka nieogarnialna. Tak uświadamiana sobie „historia" literatury otwiera przed nami nieskończone przestrzenie.

05-10-2016
Nowe książki ze świata Harry’ego Pottera Autor: Marcin Zwierzchowski

W tym roku magia powraca. Przed nami listopadowa premiera filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, który otworzy zupełnie nowy rozdział w opowieści o świecie Harry’ego Pottera, w brytyjskich księgarniach znaleźć już można natomiast „Harry’ego Pottera i Przeklęte Dziecko” oraz trzy nowe książki J.K. Rowling przybliżające sekrety Hogwartu i społeczności czarodziejów.

Puzzle zawiedzionych nadziei
05-10-2016
Puzzle zawiedzionych nadziei Autor: DziewczęZksiążką

Zaskakujący splot ludzkich losów i charakterów, okraszony błyskotliwymi spostrzeżeniami na temat ludzkiego życia i beznadziei szarej codzienności to niewątpliwe atuty książki Magdaleny Żelazowskiej. Wiele wątków, pozornie luźnych, spotyka się na końcu historii wprawiając czytelnika w zachwyt na misterną intrygą, jaką uknuła dla nas autorka.

05-10-2016
Powstanie teatralna adaptacja „Genialnej przyjaciółki” Autor: LubimyCzytać

W tym tygodniu jest wyjątkowo głośno o Elenie Ferrante. Najpierw czytaliśmy o tym, że odkryto jej prawdziwą tożsamość, a teraz świat obiegła wiadomość, że jej czterotomowa seria „Genialna przyjaciółka” zostanie przeniesiona na scenę teatralną. Spektakl będzie wystawiany w London’s Rose Theater Kingston. 

Biografia człowieka wielowątkowego
04-10-2016
Biografia człowieka wielowątkowego Autor: Monika Długa

Podobno Cyrankiewicz uwielbiał dowcipy. Szczególnie te o nim samym (Cyrankiewicz dostał order Gwiazdy Betlejemskiej. Za uporczywe trzymanie się żłobu). Potrafił rozmawiać i układać się z każdym. Bawidamek i bumelant. Z przywilejów komunistycznej władzy korzystał pełnymi garściami. Jego małżeństwo z Niną Andrycz było częstym tematem plotek i rozpalało wyobraźnie wielu.  

04-10-2016
„Słuchaj wszędzie” - projekt Wolnych Lektur Autor: LubimyCzytać

Historia nie musi i nie powinna być nudna, a nasza polska jest fascynująca – z takiego założenia wychodzi zespół serwisu Wolne Lektury, wybierając siedem utworów z literatury polskiej, na przykładzie których chce pokazać to, co ważne i to, co się nie zmienia. W ramach projektu „Słuchaj wszędzie” nagrane zostały podkasty, dzięki którym poznacie związki historii z literaturą. 

04-10-2016
Arundhati Roy wyda nową powieść po 20 latach Autor: LubimyCzytać

Arundhati Roy, autorka m.in. książki „Bóg rzeczy małych” wyda kolejną swoją powieść po 20 latach przerwy. "The Ministry of Utmost Happiness" - bo taki tytuł ma nosić nowa książka ukaże się w wersji angielskiej w czerwcu 2017 roku.

Miłość w czasach wojennej zarazy
04-10-2016
Miłość w czasach wojennej zarazy Autor: malineczka74

„Akuszerka” to książka mroczna, brutalna i okrutna. Wszelkie dobro jakby z jej fabuły uleciało. Klimat jest w stanie przyprawić o depresję. A lektura może być idealnym podkładem do koszmarnych snów. Byli jednak ludzie, którzy w takim piekle musieli żyć i walczyć o każdy dzień. Wojna ma tu równie brutalne oblicze, jak w całej Europie.

Opinie czytelników


O książce:
Siostry

Doskonała historia interesująco opowiedziana przez nie-Skandynawa! :) Jestem zachwycona i już sięgam po "Paskudną historię"...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd