31-10-2016
10 najstraszniejszych książek na Halloween Autor: LubimyCzytać

Według dawnych wierzeń, wywodzących się z tradycji celtyckich, w wigilię Wszystkich Świętych zmarli pod postacią duchów nawiedzają świat żywych. 31 października to świetna okazja, żeby sięgnąć po coś tematycznie wpasowującego się w elektryzującą aurę zachodnich tradycji. 

31-10-2016
Obszary niedomówień Autor: LubimyCzytać

Cykl „Przesłuchania” to seria wywiadów inspirowanych sprawkami kryminalnymi. Prezentowaliśmy już Wam rozmowy Marcina Wilka z profilerką Urszulą Cur oraz Igorem Kordasem, podinspektorem policji w stanie spoczynku. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z prof. Moniką Płatek, Kierowniczką Zakładu Kryminologii na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego.

Obowiązek pamięci
31-10-2016
Obowiązek pamięci Autor: Gwiazdopatrznia

Niezłomna postawa bohaterki przypomina nam o tych wszystkich silnych kobietach, bez których Polskie Państwo Podziemne nie miałoby prawa bytu. Skupiając się na tym co je łączyło, zmierzały się ze swoimi wątpliwościami i podejmowały heroiczne decyzje. Dopiero później docierało do nich, że te czyny mogły kosztować je życie. Misje, na pozór niewykonalne, stały się codziennością. Walczyły ile sił i miały nadzieję, że ich walka cokolwiek zmieni.

31-10-2016
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Dziesięć kolejnych tytułów, które ukazały się w październiku w tygodni targowym, i jedna powieść listopadowa. Na jakie książki warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy, sugerujemy, informujemy.

Miłość to tylko chemia naszych serc
31-10-2016
Miłość to tylko chemia naszych serc Autor: ookami

Powieść zachowana jest w sarkastycznej, zabawnej konwencji tak namiętnie eksploatowanej przez amerykańskiego autora bestsellerów; historia dosłownie tonie w czarnym, ironicznym humorze, nierzadko rozładowującym atmosferę w poważniejszych momentach. Jednocześnie nie brakuje jej dramatyzmu – humorystyczne akcenty na szczęście nie zawsze dominują, w najmroczniejszych scenach (których, notabane, nie brakuje) schodząc na dalszy plan.

30-10-2016
Imponujący katalog śladów kryminalistycznych Autor: LubimyCzytać

Cykl „Przesłuchania” to seria wywiadów inspirowanych sprawkami kryminalnymi. Wczoraj prezentowaliśmy rozmowę Marcina Wilka z profilerką Urszulą Cur - dzisiaj zapraszamy Was do przeczytania wywiadu z Igorem Kordasem, podinspektorem policji w stanie spoczynku.

29-10-2016
Jeśli wiem „jak“, to wiem „kto“ Autor: LubimyCzytać

Cykl „Przesłuchania” to seria wywiadów inspirowanych sprawkami kryminalnymi. Rozmówcy Marcina Wilka, dziennikarza i publicysty, autora bloga www.wyliczanka.eu, opowiadają o swoim warsztacie pracy, zdradzają kulisy zawodu, a czasem także komentują kryminalny świat przedstawiony w literaturze i filmie. Dzisiaj prezentujemy rozmowę Marcina Wilka z profilerką Urszulą Cur.

Harry Potter i akwarium z piraniami
28-10-2016
Harry Potter i akwarium z piraniami Autor: kako

Stan nie ma w życiu lekko. Po zamknięciu lokalnej stoczni wujek chłopca wpada na pomysł otworzenia domowej fabryki konserw rybnych i zatrudnienia bratanka jako głównego pomocnika. Chłopiec poddaje się wyborom dorosłych, starając się na przekór wszystkiemu dostrzec pozytywne aspekty nowej, życiowej roli. Bądź co bądź, ma dach nad głową i kochającą ciocię, pamiętającą o jego urodzinach.

28-10-2016
Czytamy podczas Targów Autor: LubimyCzytać

Trwają Targi Książki - część zespołu LC jest więc Krakowie i spędza czas w towarzystwie kilkudziesięciu tysięcy czytelników, wydawców, księgarzy i pisarzy, a część choruje lub pracuje w Poznaniu. Ci, którzy są na Targach nie mają za dużo czasu na czytanie, ale pozostali dzielnie to nadrabiają.

Miłość jest tajemnicą i rządzi się swoimi prawami
28-10-2016
Miłość jest tajemnicą i rządzi się swoimi prawami Autor: malineczka74

„Spełnione marzenia” to kolejny, doskonały tom rodzinnej sagi, który nie odbiega poziomem od pozostałych. Krystyna Mirek wciąż ma świetne pomysły na życie swoich bohaterów, którzy budzą sympatię i ciepłe uczucia. Z tej książki bije serdeczny klimat. Jej lektura jest skutecznym antidotum na jesienną szarugę, na smutek drzemiący w sercu, na obudzoną przez mgły nostalgię i melancholię. 

Opinie czytelników


O książce:
Toń

Polecam. Pisarka ma niesamowitą lekkość i poczucie humoru, potrafi jednak zbudować niezłą atmosferę grozy...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd