03-10-2016
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Przed nami kolejny miesiąc obfitujący w premiery. Dziś polecamy książki, które ukażą się w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Wśród nich znajdą się powieści, kontynuacje cykli i tytuły wyróżnione nagrodami literackimi. Jakie? Sprawdźcie! Polecamy!

Psychologiczny zwrot akcji
30-09-2016
Psychologiczny zwrot akcji Autor: Monika Adamczyk

Punktem zwrotnym okazuje się pojawienie się w Moorehead (zakładzie poprawczym, w którym pracuje Eileen), Rebecki. To właśnie Rebecca staje się impulsem, który w końcu zaważył na ucieczce Eileen z jej rodzinnego miasteczka i dokonania w sobie wielkiej zmiany. Tu nie ma spoilerów, o ucieczce wiadomo już od pierwszych stron książki.  

01-10-2016
Najpierw książka, później film: „Ostatnia rodzina” Autor: Joanna Janowicz

Choć film oficjalnie nie jest nazywany ekranizacją biografii napisanej przez Magdalenę Grzebałkowską – „Beksińscy. Portret podwójny", to w moim odczuciu w dużej mierze nim jest. Wobec tego trudno jest obronić się przed pytaniem o to, co jest lepsze: książka czy film? Myślę, że już zgadliście. Ale dlaczego macie rację?

30-09-2016
Czytamy w weekend Autor: LubimyCzytać

Pierwszy weekend października! Pierwszy z pięciu październikowych weekendów - należy nadmienić. Czy to już faktycznie ten czas, gdy trzeba włączyć kaloryfery, otulić się kocem i na stoliku obok postawić ciepłą herbatę? Czy może uda się jeszcze wsiąść na rower i pojechać z książką w plener? Dajcie znać, co czytacie i w jakich okolicznościach w ten weekend!

Dwie strony monologu
03-10-2016
Dwie strony monologu Autor: Zicocu

„Wakacje” rozgrywają się w przestrzeni pomiędzy prostymi i krótkimi zazwyczaj dialogami – kiedy Marta i Justyna cichną, Uznański zabiera czytelnika w podróż przez ich myśli, które opanowane są przez potężny szum. Narracja ociera się o strumień świadomości, kolejne zdania rozdzierają się nawzajem, przeplatają wyzwolone spod okowów interpunkcji. A ten jest prawdziwym paradoksem: bo prosty do zrozumienia, lecz bardzo ciężki do zaakceptowania.

Przepis na mistrzowskie zakończenie trylogii
03-10-2016
Przepis na mistrzowskie zakończenie trylogii Autor: Gaba_Okey

Do końca świata zostały tylko cztery dni. Później ludzkość zostanie zniszczona. Wróg jest silniejszy, sprytniejszy i ma technikę, które ostatni uciekinierzy nie posiadają. Czy bohaterom uda się przeżyć? Kim tak naprawdę są przybysze? Oraz najważniejsze, jaki udział w tym wszystkim będzie miała Cassie? 

Nie przegap powietrza!
30-09-2016
Nie przegap powietrza! Autor: kako

Opowieść o „nocnych wiedźmach” powstaje przypadkiem, przy okazji zbierania materiałów do biografii Lidii Litwiak – lotniczki i radzieckiej bohaterki narodowej. W trakcie przeszukiwania niedostępnych dotychczas archiwów, autorka trafia na oryginalne pamiętniki spisane przez kobiety walczące na froncie u boku Litwiak. Ostatecznie zamiast biografii powstaje solidnie udokumentowana historia założenia i działalności trzech, w pełni kobiecych pułków radzieckiego lotnictwa.

02-10-2016
Katarzyna Bonda odpowie na Wasze pytania! Autor: LubimyCzytać

Do 9 października będziemy zbierać propozycje pytań do Katarzyny Bondy. Najciekawsze wybierzemy i prześlemy do pisarki, a jej odpowiedzi opublikujemy w serwisie. Autorom trzech najciekawszych pytań przekażemy książki „Lampiony”!

03-10-2016
Ekspresowe książki Autor: LubimyCzytać

Stworzenie wciągającej fabuły może być procesem czasochłonnym, co świetnie widać na przykładzie twórczości George’a R.R. Martina. Zdarzają się jednak pisarze, również na polskim rynku wydawniczym, którzy w ciągu roku wydają nawet kilka książek. Nie ma zasady określającej ile należy poświęcić czasu, żeby książka ostatecznie stała się wartościową dla czytelników. Oto pięć znanych książek, których napisanie zajęło, uwaga!, mniej niż miesiąc.  

Cena obrony
30-09-2016
Cena obrony Autor: uncafeconlibros

Znany komputerowy geniusz i milioner, twórca najpopularniejszego serwisu społecznościowego - David Child, właśnie usłyszał zarzut morderstwa pierwszego stopnia. Zadaniem Eddiego jest zdobycie prawa do reprezentacji tego klienta, zmuszenie go do przyznania się do zarzutów i nakłonienie do współpracy z prokuraturą. 

Opinie czytelników


O książce:
Babcocha

<b>Magia: zrób to sam</b> Wiek 7+ „Babcocha” w błyskotliwy sposób odświeża klasyczny motyw czarownicy, wykorzystując trochę realizm magic...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd