Obcy w moim domu
31-08-2016
Obcy w moim domu Autor: Nowalijki

Abbott, której wszystkie powieści szturmem wdarły się na szczyty bestsellerów brytyjskiego Amazona, jest przykładem kariery na miarę dzisiejszych czasów. Karierę zrobiła najpierw w dystrybucji cyfrowej, a dopiero później jej powieści pojawiły się w wersji papierowej. Nie ma jednak znaczenia nośnik treści, bo „Obce dziecko” to świetny thriller psychologiczny, z gatunku tych, które pochłania się w kilka godzin.

31-08-2016
Już dziś premiera najnowszej książki z Uniwersum Metro 2033 Autor: LubimyCzytać

„Prawo do życia” to kontynuacja książki Denisa Szabałowa „Prawo do użycia siły”. Ta trzymająca w napięciu, wartka i realistyczna do bólu powieść wyszła spod pióra człowieka, który wie prawie wszystko o broni, survivalu i sztukach walki. Ale nie obawiajcie się – Szabałow nie stworzył kolejnego poradnika przetrwania! ​

01-09-2016
Dni Nagrody Literackiej Gdynia 2016 Autor: LubimyCzytać

Zapraszamy na Dni Nagrody Literackiej GDYNIA 2016, które odbędą się w dniach 8-11 września w Muzeum Miasta Gdyni. Tegorocznemu finałowi NLG towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, w tym premiera 27. numeru „Kwartalnika Artystycznego Bliza” poświęconego Nagrodzie z udziałem m.in. Pawła Huellego i Agaty Bielik-Robson, koncert Macieja Fortuny „Szymborska”, ruszy też Czytelnia Dworcowa, a aktorzy poproszą pasażerów o Słowo do kontroli. 

(Nie)rozliczanie się z przeszłością
31-08-2016
(Nie)rozliczanie się z przeszłością Autor: nan1989

W trakcie lektury poznajemy smutną historię małżeństwa prezenterki telewizyjnej z profesorem literaturoznawstwa. Marię poznajemy w chwili kiedy osiedla się w mało zaludnionym zakątku Anglii, pragnąc odciąć się od dotychczasowego życia. Stawia przed sobą bardzo trudne (wręcz nieosiągalne) zadanie, gdyż przed przeszłością nie da się uciec. A budowanie „nowego” życia na kłamstwie może się skończyć jedynie katastrofą.

Cyrograf podpisz!
31-08-2016
Cyrograf podpisz! Autor: Arnika

Artur – główny bohater i do pewnego momentu narrator – pracuje na sympatię czytelnika. Postępuje nie do końca dobrze i moralnie, ale da się go zrozumieć, usprawiedliwić. Nawet kiedy z zimną krwią zabija trzech ludzi. Właściwie każdy jego ruch można logicznie uzasadnić, wszystko prowadzi do oczekiwanych konsekwencji.

31-08-2016
Nowa powieść Carlosa Ruiza Zafóna Autor: LubimyCzytać

Szykuje się nie lada gratka dla fanów Carlosa Ruiza Zafóna! W połowie listopada ukaże się długo oczekiwana kontynuacja sagi Cmentarz zapomnianych książek! Nowa powieść będzie zatytułowana „El laberinto de los espiritus”.

Sypiając z wrogiem
30-08-2016
Sypiając z wrogiem Autor: Natalia-Lena

„Idealna” nie tyle jest mrożącym krew w żyłach thrillerem, ile tytułem, który zapuszcza się na tereny należące do thrillera psychologicznego i miesza je z dużą dawką powieści obyczajowej. I tutaj pojawia się kłamstwo przytoczone we wstępie: choć mamy melodramat i trupa w tle, to niekoniecznie jest przerażająco, a i dreszcze są delikatne.

30-08-2016
Młodzież czyta Autor: LubimyCzytać

Ponoć dzisiejsza młodzież nie czyta książek. To teza, której codziennie zaprzeczają nasi użytkownicy, dodając kolejne opinie o przeczytanych książkach do serwisu. Zapytaliśmy troje przedstawicieli młodego pokolenia o ich literackie wybory, skąd wzięła się u nich pasja do czytania i czy cieszą się, że wracają do szkoły.

31-08-2016
Narodowe Czytanie „Quo vadis“ Autor: LubimyCzytać

W pierwszy weekend września cała Polska będzie czytać „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. W ramach akcji czytano już „Pana Tadeusza”, dzieła Fredry, Trylogię o „Lalkę”.

Żmudna droga do domu
30-08-2016
Żmudna droga do domu Autor: Ines

Maja Wolny zaserwowała czytelnikom bardzo mądrą powieść, sprytnie przemycając walor edukacyjny. Autorka nieprzypadkowo na miejsce akcji wybiera Kielce wraz z ich trudną przeszłością. Daje tym samym do zrozumienia, że pogrom kielecki jest faktem i należy to przyjąć do wiadomości.

Opinie czytelników


O książce:
Szukając Noel

Piękna, świąteczna powieść, w której jest miejsce na zwątpienie, ale też na wiarę, na trudności, ale i nadzieję, na żal, ale też na wybaczenie i miłoś...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd