29-07-2016
Czytamy w weekend Autor: LubimyCzytać

Na ostatni weekend lipca redakcja poleca książki mocno niepokorne: jest Caitlin Moran - brytyjska felietonistka i feministka, jest Chimamanda Ngozi Adichie, autorka słynnego manifestu "We Should All Be Feminists" oraz są „Zakochane kobiety” - opowiadające o miłosnym czworokącie. 

Zabić i nie zwariować
29-07-2016
Zabić i nie zwariować Autor: swita77

Miałem 23 lata. W mniej niż trzy miesiące zabiłem 33 ludzi. Nicholas Irving, czyli tytułowy Kosiarz, chciał zaciągnąć się do armii i walczyć, spełniając w ten sposób chłopięce marzenie. Dużo nie brakowało, by jego plan na życie pozostał na zawsze w sferze fantazji.

31-07-2016
Pszczoły, jeziora, spotkania – Literacki Horoskop LC na środek lata Autor: Lucinda i_Luciej

Witajcie! Dziękujemy Wam za przemiłe przyjęcie naszych wróżb z zeszłego tygodnia. Mamy nadzieję, że te również przypadną Wam do gustu. Co Was czeka w najbliższych dniach? Sprawdziliśmy w gwiazdach i książkach. 

29-07-2016
To, co książkowe tygryski lubią najbardziej Autor: LubimyCzytać

Nie wiń Boga za to, że stworzył tygrysa – dziękuj mu za to, że nie dał mu skrzydeł – tak głosi indyjskie przysłowie. Dziękujmy mu zaiste i świętujmy Dzień Tygrysa, który przypada 29 lipca! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was zestawienie książek (i jeden wiersz), w których tygrysy odgrywają niezwykle istotną rolę. To do czytania, ło ho ho ho ho ho ho!

31-07-2016
Ekstremalne wyzwanie czytelnicze Autor: Róża_Bzowa

Najbardziej frapującą, inspirującą, ambitną, kontrowersyjną i interesującą publikacją tego rodzaju stało się dla mnie opasłe tomisko „1001 książek, które musisz przeczytać” pod red. P. Boxalla, która stała się podstawą najważniejszej listy czytelniczej i zainspirowała mnie do wymyślenia Projektu „1001 książek, które w życiu przeczytam” , który stanowi realizację czytelniczego planu najbliższą mojemu założeniu przeczytania najważniejszych książek na świecie.

29-07-2016
Jason Bourne powraca, by kopać tyłki Autor: Marcin Zwierzchowski

Bourne to ciekawy przypadek postaci literackiej, która wyrosła poza książki i której popularność w nowym medium, filmach, przyćmiewa oryginały do tego stopnia, że pewnie ledwie garstka widzów je kojarzy. Nowy obraz w serii, „Jason Bourne”, właśnie wchodzi do kin.

Szarych wspomnień czar
29-07-2016
Szarych wspomnień czar Autor: Ines

Dziadek Jurek umierał wiele razy: nocą na ulicach okupowanej Warszawy, kiedy wpadł w ręce niemieckich żołnierzy; w Auschwitz; w zniszczonym przez wojnę Opolu oraz gdy jego córka zakochała się w synu opozycjonistów, który chciał ja porwać do Kanady.

30-07-2016
Chrząszcz zabrzmi w trzcinie już w niedzielę Autor: LubimyCzytać

W Szczebrzeszynie już w niedzielę 31 lipca rozpoczyna się Festiwal Stolica Języka Polskiego. Jego motywem przewodnim jest poezja Bolesława Leśmiana. Z tej okazji wiersz „Dziewczyna” czytają festiwalowi goście, m.in. Krystyna Czubówna, Joanna Szczepkowska, Łukasz Orbitowski i Zbigniew Wodecki. 

29-07-2016
Powstanie ekranizacja „Szklanego klosza” Autor: LubimyCzytać

Kirsten Dunst – aktorka znana m.in. z „Melancholii” postanowiła stanąć za kamerą i przenieść na ekran jedyną powieść Sylvii Plath „Szklany klosz”. Jak sama przyznaje, chce nakręcić czarną komedię. W rolę Esther Greenwood ma wcielić się Dakota Fanning.

Krivoklata System
28-07-2016
Krivoklata System Autor: jusola

Właściwie nawet ma się często ochotę bohaterowi przytaknąć. Szczególnie, kiedy mówi o zalewie tandety w sztuce i kinie, o prymitywizmie ludzkich gustów, o preferowanych modelach życia, o powierzchowności uczestnictwa w kulturze i pseudoobcowaniu z dziełami artystycznymi. Jednak od razu rodzi się podejrzenie, że może jednak niesłusznie poprawia się wtedy człowiekowi nastrój, że niewiele racji w przeświadczeniu, że nie o mnie te słowa, nie!

Opinie czytelników


O książce:
Nic do stracenia. Początek

W dniu szesnastych urodzin Anna Spencer bawi się w klubie ze swoim chłopakiem. Wyjątkowy wieczór szybko się kończy, a poznany przypadkiem Carter Thoma...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd