30-06-2016
#polpor KONKURS Autor: LubimyCzytać

Jeśli dziś jest czwartek 30 czerwca, to Polska gra z Portugalią o półfinał Euro2016. I w związku z tym, że od kilku dni jesteśmy nieustannie bombardowani różnego rodzaju memami, komiksami i żartami dotyczącymi reprezentantów naszego kraju, to wszystko zaczęło nam się jednoznacznie kojarzyć. Nawet tytuły książek...

Czarny koń tego literackiego sezonu?
30-06-2016
Czarny koń tego literackiego sezonu? Autor: fossa

Błędem byłoby jednak sądzić, że „Owieczki...” to tylko kolejna książka karmiąca się wywlekaniem cudzych brudów na zewnątrz. Joanna Cannon pokusiła się o coś więcej, stworzyła błyskotliwą opowieść o tym jak niewiele wiemy o sobie i jak pochopni jesteśmy w swoich ocenach. Wydaje się też, że autorka - choćby z racji wykonywanego zawodu - jest szczególnie wyczulona na los ludzi pogardzanych, traktowanych z góry i wypchniętych na margines.

30-06-2016
Cormac McCarthy żyje Autor: LubimyCzytać

Jeśli jesteście użytkownikami twittera to we wtorek mogliście wśród licznych twittów znaleźć ten jeden, informujący o śmierci autora „Drogi” Cormaca McCarthy'ego. Na szczęście dla literatury światowej - ten wpis okazał się tylko głupim żartem.

W miłości nie ma żadnych reguł
30-06-2016
W miłości nie ma żadnych reguł Autor: malineczka74

Ben postanawia poświęcić całe swoje siły i środki finansowe na ratowanie angielskiej posiadłości Camdenów. Ciężko pracuje, dwoi się i troi, by wyprowadzić sprawy finansowe na prostą. Wydaje się, że wszystko będzie zgodnie z jego marzeniami, że akcja ratunkowa powiedzie się i w Daringham zapanuje tak pożądany spokój.

30-06-2016
Julia Roberts i Owen Wilson w ekranizacji "Cud chłopaka" Autor: LubimyCzytać

O tym, że będzie ekranizacja książki R.J. Palacio „Cud chłopak” wiadomo już od dłuższego czasu. Najpierw pojawiła się informacja, że w rolę matki Augusta wcieli się Julia Roberts. Wczoraj potwierdzono, że w roli ojca obsadzono Owena Wilsona. Augusta zagra Jacob Tremblay - chłopiec znany z ekranizacji „Pokoju” Emmy Donoghue.

Uwaga na klify!
29-06-2016
Uwaga na klify! Autor: Bogdan

Różnorodność konwencji literackich, zastosowanych przez Bussiego na prawie 500 stronach książki jest imponująca. Znajdujemy tu i wielowątkową powieść obyczajową, i przygodową, a także wątek romansowy oraz Bildungsroman. Dlatego mówienie w tym przypadku po prostu o kryminale jest jak nazywanie dużego centrum handlowego sklepem albo Disneylandu wesołym miasteczkiem.

29-06-2016
Polecane przez Stephena Kinga Autor: LubimyCzytać

Żeby być pisarzem trzeba robić dwie rzeczy: pisać (co jest dość oczywiste) i czytać. Czytać jak najwięcej! Wielkim zwolennikiem tej zasady jest Stephen King, który na swoim koncie na twitterze co jakiś czas rekomenduje książki, które zrobiły na nim dobre wrażenie. Wybraliśmy kilka tytułów, które jego zdaniem warto przeczytać.

Opowieść o kornaku, architekcie i XVI-wiecznym Stambule
29-06-2016
Opowieść o kornaku, architekcie i XVI-wiecznym Stambule Autor: Monika Adamczyk

Pierwsze strony powieści to opowieść, którą Dżahan snuje dla pięknej księżniczki Mihrimah. Historia toczy się niczym „Opowieść tysiąca i jednej nocy, urzeka księżniczkę i na całe życie łączy dwoje ludzi, których dzieli wielka przepaść – kornaka i córkę sułtana – platonicznym uczuciem miłosnym.  

Być może boję się lektury...
28-06-2016
Być może boję się lektury... Autor: jusola

Bohaterka nie nazywa niczego wprost, jej narracyjna opowieść jest poetycka, metaforyczna, symboliczna. Prowadząc czytelnika po domu, prezentuje mu przestrzenie, które mają podwójne znaczenie. Kuchnia na przykład, będąc zwykłą kuchnią, staje się także „Kratką Reguł” - miejscem, w którym rzecz ma swoje miejsce, a miejsce ma swoją rzecz.

28-06-2016
Przyznano Nagrody Locusa Autor: LubimyCzytać

W sobotę w Seattle przyznano coroczne prestiżowe Nagrody Locusa. Jest to seria nagród literackich przyznawanych przez miesięcznik „Locus”, zajmujący się literaturą fantastyczną. Nagroda została po raz pierwszy wręczona w 1971 roku. W tym roku wśród laureatów i laureatek są Naomi Novik, Terry Pratchett, Ken Liu, Neil Gaiman i George R.R. Martin.

Opinie czytelników


O książce:
Zniknięty

Zastanawialiście się kiedyś, co byście zarobili, gdyby członek Waszej rodziny zaginął? Czy po latach poszukiwań pogodzilibyście się z sytuacją? Czy sz...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd