31-05-2016
Konkurs Czwarta Strona Fantastyki rozwiązany! Autor: LubimyCzytać

Pod koniec kwietnia zeszłego roku poznańskie Wydawnictwo Czwarta Strona ogłosiło konkurs na powieść fantastyczną, zatytułowany Czwarta Strona Fantastyki. Czasu na nadsyłanie prac nie było dużo, bo tylko 8 miesięcy, ale chętnych na główną nagrodę, czyli wydanie książki nie zabrakło. Do wydawnictwa napłynęło kilkaset prac, do ścisłego finału przeszło kilka powieści, ale werdykt zapadł niemalże jednogłośnie.

02-06-2016
Ekranizacja „Muzeum niewinności” Orhana Pamuka Autor: LubimyCzytać

O tym, że turecki laureat Nobla Orhan Pamuk założył w 2012 roku w Stambule wyjątkowe i niezwykle osobiste muzeum inspirowane powieścią „Muzeum niewinności”, pewnie już dawno słyszeliście. Ale czy wiecie, że na podstawie tej książki powstał również film? Jest to pierwszy obraz zrealizowany w oparciu o twórczość Pamuka, na który wyraził on zgodę.

31-05-2016
„Alicja w Krainie Czarów” na licytacji Autor: LubimyCzytać

Lewis Carroll nie zgodził się na rozpowszechnianie pierwszego wydania „Alicji w Krainie Czarów”, gdyż nie spodobały mu się zamieszczone w nim ilustracje. Cały nakład został wycofany. Zachowały się z niego ponoć tylko 22 egzemplarze. Jeden z nich będzie można kupić na licytacji w nowojorskim domu aukcyjnym Christie's. 

Wspaniale mieć kogoś, kto stoi za Tobą murem
31-05-2016
Wspaniale mieć kogoś, kto stoi za Tobą murem Autor: malineczka74

Drugi tom cyklu autorki „Barw miłości” okazuje się jeszcze lepszy i gorętszy niż jego poprzednik. Pisarka perfekcyjnie rozwija wcześniejsze wątki i dodaje kolejne do świetnie nakreślonej fabuły. Rozkręcają się wątki z domieszką sensacji, ale i te romansowe.

01-06-2016
„Zanim się pojawiłeś” - rozdajemy wejściówki Autor: LubimyCzytać

Podobno każde pokolenie ma swoje „Love Story”. Armia czytelniczek (ale też czytelników) na całym świecie uważa, że w ostatnim czasie to właśnie powieść „Zanim się pojawiłeś” głęboko wzrusza i skłania do identyfikowania się z bohaterami. Od 10 czerwca będzie można oglądać w polskich kinach jej ekranizację – np. dzięki wygranej w LC wejściówce.

Oko w oko z mordercą
31-05-2016
Oko w oko z mordercą Autor: Malwina

Dobrym posunięciem było natomiast włączenie do fabuły motywu książki w książce. Z historią Lindy przeplatają się fragmenty jej powieści, które płynnie ją uzupełniają i pomagają poskładać tę układankę w całość. Pomagają też budować napięcie, gdyż następują zazwyczaj po emocjonująco kończących się rozdziałach, kiedy czytelnik już chciałby wiedzieć, co będzie dalej, a tymczasem musi na dalszy bieg wydarzeń poczekać.

Wind of change
30-05-2016
Wind of change Autor: Ines

Zgodnie z wolą autora, powieść ta ma być dla czytelnika przede wszystkim rozrywką. To dość kontrowersyjny pomysł. Choćby ze względu na poważną, na pierwszy rzut oka, tematykę tejże publikacji oraz na częste nawiązania do kultury europejskiej: malarstwa, muzyki, idei i obyczajów.

31-05-2016
Co wiemy o nowej książce Pauli Hawkins Autor: LubimyCzytać

Autorka głośnej książki „Dziewczyna z pociągu” ma jesienią tego roku wydać kolejną powieść, ale spekulacjom już teraz nie ma końca. Co prawda nowa powieść nie ma jeszcze tytułu, ale Paula Hawkins wypowiadała się już na temat gatunku oraz głównego wątku. Zobaczmy, co udało się zebrać.

31-05-2016
Trwa Tydzień Czytania Dzieciom Autor: LubimyCzytać

Dzień Dziecka to doskonały pretekst do tego, by zachęcać najmłodszych (i ich rodziców) do czytania. Wiedzą o tym m.in. organizatorzy XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom i Festiwalu Literatury dla Dzieci. Jakich wydarzeń możemy spodziewać się zatem w najbliższych dniach?

Piszę sam/-a o sobie
30-05-2016
Piszę sam/-a o sobie Autor: kryptonite

 Czytałam „Ja” i nie mogłam przestać dziwić się, jak trafne spostrzeżenia o naturze kobiecej ma Martel. Aż to jest bardzo dziwne... Nie będę tutaj rozpisywać się nad budową książki, zwłaszcza nad dwujęzycznymi wstawkami dialogowymi czy tym, co stanowi ciekawostkę dla uważnych czytelników - „Ja” składa się z... dwóch rozdziałów. Te rzeczy są dla mnie, jako wielbicielki literackich eksperymentów z językiem i formą, po prostu majstersztykiem.  

Opinie czytelników


O książce:
Toń

Polecam. Pisarka ma niesamowitą lekkość i poczucie humoru, potrafi jednak zbudować niezłą atmosferę grozy...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd