Przeszłość i tajemnice
22-04-2016
Przeszłość i tajemnice Autor: Malwina

Jeśli miałabym jednym zdaniem powiedzieć, o czym właściwie jest „We mgle” to właśnie o poczuciu winy, które jest jak ciężar, który można dźwigać nawet całe życie, jak Siri, która nie zapobiegła śmierci brata. A co i czy w ogóle można było coś zrobić, żeby nie dopuścić do śmierci Mille? To pytanie z kolei będą sobie zadawać bohaterowie książki jeszcze długo po zniknięciu dziewczyny.  

Mieszając w kotle przeszłości
21-04-2016
Mieszając w kotle przeszłości Autor: VenusInFur

Co wielce istotne, „Carska filiżanka” jest książką, w której autor pokazuje się nie tylko jako doskonały stylista po mistrzowsku panujący nad materią polszczyzny, kapitalnie operujący w przestrzeni swej własnej twórczości literackimi aluzjami (jego tekst „I ja miałem stracone noce” do Iwaszkiewiczowej „Straconej nocy”), ale także jako autor, który świadomie i celowo wskrzesza pamięć o minionym. 

Zombi Kaczka i Smok poduszka
21-04-2016
Zombi Kaczka i Smok poduszka Autor: Grzegorz Śmiałek

Jedno jest pewne, łysina w tej powieści nie jest pożądana, trzeba jej się wystrzegać i kryć pod skrzętnie przygotowaną peruką. A o takiej perukowej perfekcji mówić może tylko Gilda Wytwórców Tupecików zaniepokojona polowaniem na smoki... a co te zwierzęta mają wspólnego z włosami? Tego dowiecie się czytając tę książkę.

Życie pod skrzydłami dyktatury
21-04-2016
Życie pod skrzydłami dyktatury Autor: malineczka74

Lektura jest wyborna i barwna niczym kultury, które w niej współistnieją obok siebie, zazębiają się i blisko ze sobą sąsiadują. Czytając powieść ma się wrażenie, że islam, chrześcijaństwo i judaizm wywodzą się z jednego pnia, wcale ze sobą nie kolidują, nie rywalizują i nie niszczą się wzajem.

Na wojnie jesteśmy jak kości do gry wrzucone do kubka*
20-04-2016
Na wojnie jesteśmy jak kości do gry wrzucone do kubka* Autor: swita77

Spodziewałam się przewidywalnej, standardowej historii o Zagładzie, tymczasem książce bliżej do klimatu filmów „Życie jest piękne” czy „Pociąg życia. Owszem, od pewnych klisz nie da się uciec, ale autorowi z powodzeniem udało się połączyć realizm z fantazją.

Czytanie łączy
20-04-2016
Czytanie łączy Autor: Róża_Bzowa

Seria „Moje książeczki” ukazywała się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia przez kilkadziesiąt lat – od 1959 do 1991 roku. Opublikowano około pół setki tytułów autorstwa prawie czterdziestu pisarzy, zilustrowanych przez ponad trzydziestu artystów. Książeczki były tak popularne, że dwadzieścia z nich doczekało się kilku wydań (niektóre aż ośmiu!), siedem z nich zyskało ilustracje aż dwóch różnych twórców.

Tako rzecze czarownica…
20-04-2016
Tako rzecze czarownica… Autor: swita77

Trochę ta czarownica niedzisiejsza, jakby utkwiła w innym wymiarze, a czas się dla niej zatrzymał. Mieszka tam, gdzie baśń spotyka się z rzeczywistością, a jednorożec z… damskim trzewikiem. Pozornie te światy do siebie nie przystają a jednak wszystko pasuje. Ta kraina jest nieco tajemnicza, nieoczywista, jak stary album ze zdjęciami i gdzieś z zakamarków pamięci wyszperane rzeczy.

20-04-2016
Spotkanie z Jo Nesbø – transmisja on-line Autor: LubimyCzytać

23 kwietnia Jo Nesbø spotka się z czytelnikami we Wrocławiu.  Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu na miejscu, mamy dobrą wiadomość: będziemy je transmitować na żywo w serwisie. Zapraszamy przed monitory o godz. 13:00!

20-04-2016
Dzień Książki w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu Autor: LubimyCzytać

Chińskie przysłowie mówi, że „książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni”, poznańska Biblioteka Raczyńskich zaprasza więc 23 kwietnia do przygotowania ogrodu cytatów. W Ogrodzie Biblioteki będzie można przygotować papierowy kwiat, zapisać na nim ulubiony cytat i go zasadzić. Szekspirowskim elementem dnia będzie happening Julie na balkon! 

19-04-2016
Dzień Książki w Krakowie Autor: LubimyCzytać

Już w najbliższą sobotę przypada największe święto czytelników – Światowy Dzień Książki. W różnych polskich miastach na ten dzień ten i następującą po nim niedzielę zaplanowano moc książkowych wydarzeń. Zapowiedzi zaczynamy od Krakowa. Co czytelnicy będą mogli robić tam w weekend?

Opinie czytelników


O książce:
Obietnica

Bardzo fajna ksiazka. Jest tutaj wtek hatelove, sa tjemnice, sa zaskakujace zwroty akcji. Pododała mi się.

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd