27-04-2016
Najlepsza książka dziecięca 2015 – już wybrana Autor: LubimyCzytać

Znamy zwycięzcę konkursu „Przecinek i Kropka”. To najbardziej prestiżowy i jeden z najstarszych w Polsce laurów w kategorii literatury dla najmłodszych. Mali czytelnicy i ich rodzice zdecydowali, że najlepszą książką dla dzieci jest dzieło Justyny Bednarek i Daniela de Latoura  – „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” Wydawnictwa Poradnia K.

27-04-2016
Europejska Noc Literatury. Dogrywka Autor: LubimyCzytać

Sukces frekwencyjny weekendu inaugurującego obchody Światowej Stolicy Książki UNESCO oraz ogromne zainteresowanie wrocławian Europejską Nocą Literatury spowodowały, że 19 czerwca w Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 odbędzie się dodatkowa odsłona nocnego czytania. 

Biały na zewnątrz, w środku indyjski
26-04-2016
Biały na zewnątrz, w środku indyjski Autor: Bogdan

Należy pamiętać, że "Shantaram" napisał były bandyta z literackimi ambicjami, a nie np. profesor literatury. Z tego faktu wynika, jak sądzę, większość niekwestionowanych zalet powieści, ale też tych jej cech, które niektórzy czytelnicy uznają za wady. Najprościej można to ująć w ten sposób, że autor występuje w podwójnej roli: niezrównanego gawędziarza, ale też refleksyjnego aforysty.

26-04-2016
5 książek o postapokalipsie Autor: LubimyCzytać

Dzisiaj przypada 30 rocznica wybuchu w elektrowni atomowej w Czarnobylu. To tragedia, która wpłynęła na życie wielu milionów osób i której skutki odczuwane są do dziś. Jest to także tragedia, która zainspirowała wielu pisarzy - w związku z tym, proponujemy krótki przegląd książek o postapokalipsie.

Hej, Jude!
26-04-2016
Hej, Jude! Autor: Monika Adamczyk

Jest to piękna powieść o sensie życia, o poczuciu własnej wartości, radzeniu sobie w smutku, bólu, chorobie i szczęściu. Tu nic nie jest proste – tak samo niedola, jak i szczęśliwy los. Jest to wspaniały portret relacji rodzicielskiej, problemów dorastania. Jest to opowieść zarówno o samotności, jak i przyjaźni – o miłości i śmierci.

26-04-2016
Ogłoszenie nominacji do Nagrody Literackiej GDYNIA Autor: LubimyCzytać

Ponad 400 tytułów zgłoszonych w czterech kategoriach: proza, esej, poezja i przekład na język polski to wynik porównywalny z ubiegłoroczną edycją. Dwudziestu nominowanych poznamy 19 maja podczas Warszawskich Targów Książki, a czterech laureatów 10 września podczas uroczystej gali. W międzyczasie organizatorzy NLG zapraszają na spotkania i dyskusje podsumowujące dekadę istnienia Nagrody.

Shylock 400 lat później
25-04-2016
Shylock 400 lat później Autor: fossa

Howard Jacobson w swojej współcześnie rozgrywającej się powieści dopuszcza do głosu sprawcę całego zamieszania, Shylocka we własnej osobie. Ta niecodzienna obecność bynajmniej nie dziwi innego bohatera tej samej powieści, Simona Strulovitcha. Ten spotkanego na cmentarzu Shylocka zaprasza nie tylko do własnego domu, ale i do własnego życia.

23-04-2016
Wybrane promocje na Światowy Dzień Książki Autor: LubimyCzytać

Z okazji największego święta czytelników księgarnie i wydawnictwa przygotowały liczne akcje promocyjne. Wybraliśmy dla Was kilka, które naszym zdaniem są najbardziej kuszące.

23-04-2016
#CzytajZobaczWięcej #DoDzieła Autor: LubimyCzytać

Pisarze, aktorzy, blogerzy i dziennikarze - w sumie 26 osób - wzięli udział w drugiej edycji kampanii społecznej „Czytaj! Zobacz więcej!”. Tym razem hasło kampanii stworzonej przez Bibliocreatio, studio MyWorks oraz Bibliotekę Uniwersytecką w Warszawie brzmi: DO DZIEŁA!!!

Ciężar bycia dzieckiem
22-04-2016
Ciężar bycia dzieckiem Autor: Róża_Bzowa

Autorka, opisując różne meandry życia rodzinnego, nie mami czytelnika słodkimi obrazkami rodem z komedii romantycznych, ale przedstawia całą paletę emocjonalnych odcieni rodzinnej historii. Nie znajdzie się tu ani łatwego pocieszenia, ani klasycznego happy endu. Ze zdumieniem za to odkryć można w książce wątki mistyczne i religijne czy tematykę poświęcenia i społecznego zaangażowania, czyli kwestie będące wciąż na czasie.

Opinie czytelników


O książce:
Domino śmierci

"Wiedział, że życia nie da się wytłumaczyć ani streścić, ale mimo wszystko jego zadaniem była próba zrozumienia zbrodni." Drugą odsłonę ser...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd