29-04-2016
Znani są kolejni goście Apostrofu Autor: LubimyCzytać

Organizatorzy zdradzili nazwiska kolejnych autorów, którzy będą gośćmi Apostrofu – Międzynarodowego Festiwalu Literatury. Z czytelnikami w maju spotkają się Jacek Hugo-Bader, Katarzyna Grochola, Wiesław Myśliwski, Łukasz Orbitowski, Manuela Gretkowska, Robert J. Szmidt, Piotr Nesterowicz i Włodek Markowicz. Festiwal odbywać się będzie w ośmiu polskich miastach w dniach 16 – 22 maja.

29-04-2016
Jeśli majówka, to z książką! Autor: LubimyCzytać

Od 30 kwietnia do 2 maja na Placu Wolności w Poznaniu w godz 11:00-19:00 odbywać się będzie Kiermasz Poznańskich Wydawców. Wezmą w nim udział: Media Rodzina, Publicat, Rebis, Sorus, Święty Wojciech, W drodze,Wydawnictwo Miejskie Posnania, Zysk i S-ka oraz Zakamarki. Organizatorem wydarzenia jest Biblioteka Raczyńskich.

28-04-2016
Znalezione w Ninatece: Anaïs Nin i Henry Miller Autor: LubimyCzytać

Wszystko prócz wolności, całkowitej wolności, to śmierć. Dziś w audiocyklu o burzliwym związku Anaïs Nin z amerykańskim pisarzem Henrym Millerem i jego żoną, który pisarka opisała w swoim nieocenzurowanym „Dzienniku” i w powieści „Henry i June”.

28-04-2016
Obejrzyjcie zwiastun filmu "Komórka" Autor: LubimyCzytać

Stephen King przyzwyczaił swoich fanów do tego, że prawie każda jego książka w mig staje się bestsellerem, a prawie każda jego ekranizacja przyciąga miliony widzów. Już niedługo do kin wejdzie film „Komórka” - horror z Johnem Cusackiem i Samuelem L. Jacksonem - nakręcony na podstawie książki z 2006 roku.

28-04-2016
Erwin Kruk laureatem Nagrody im. Adama Mickiewicza Autor: LubimyCzytać

W środę, 27 kwietnia, na konferencji prasowej ogłoszono nazwisko laureata Nagrody im. Adama Mickiewicza, którą w tym roku kapituła konkursu wyróżniła pisarza i poetę — Erwina Kruka. Podczas konferencji ogłoszono także nazwiska osób nominowanych do tegorocznej Nagrody-Stypendium im. Stanisława Barańczaka. Zostali nimi: Magdalena Kicińska, Jakub Małecki oraz Marta Olesik.

Astro-Rzymianie z Marsa vol. 2
28-04-2016
Astro-Rzymianie z Marsa vol. 2 Autor: locus

Pierce Brown, autor cyklu, pozwolił sobie na podobny zamysł jak w poprzedniej części. Z pozoru jasna i klarowna sytuacja już na początku komplikuje się na tyle, by być motorem dla dalszych wydarzeń. I chociaż z początku czułem, że sposób budowania akcji jest bardzo podobny jak w pierwszym tomie, to jednak im dalej tym jest ona mniej odczuwalna. Złoty Syn jest zatem wszystkim tym, co przyciągało w Złotej Krwi, ale w zwielokrotnionej wersji.

Czas strachu, czas pogardy
28-04-2016
Czas strachu, czas pogardy Autor: VenusInFur

Wznowiona po dwudziestu dwóch latach nieprzypadkowo przez młode środowisko lewicowe książka nie jest bynajmniej próbą dyskredytacji jakiejkolwiek orientacji politycznej w kraju – co zaznacza w nocie edytorskiej Łukasz Garbal. Miejmy jednak na uwadze słuszne spostrzeżenia Theweleita, że faszyzm nie jest wytworem ideologii, struktury totalitarnych rządów, czy ekonomii. Rodzi się jako pochodna brutalnego zawłaszczania rzeczywistości.

Niczego nie żałujesz, Stevens?
28-04-2016
Niczego nie żałujesz, Stevens? Autor: kryptonite

 Dorris Lessing określiła „Okruchy dnia” jako powieść zabawną i jednocześnie najsmutniejszą, jaką czytała. Zgadzam się z nią po części, ponieważ powieść Ishiguro nie rozbawiła mnie, za to w wielu momentach bardzo zasmuciła. Szczególnie chodzi o postawę głównego bohatera, który wydaje się być człowiekiem pozbawionym uczuć i perfekcjonistą w każdym calu.

28-04-2016
Znamy laureatów 9.edycji Nagrody Literackiej m. st. Warszawy Autor: LubimyCzytać

Anna Janko, Piotr Matywiecki, Justyna Bednarek i Daniel de Latour oraz Magdalena Kicińska zostali laureatami Nagrody Literackiej m. st. Warszawy dziewiątej edycji. Tytuł Warszawskiego twórcy otrzymał Pan Eustachy Rylski. Laureaci zostali ogłoszeni 27 kwietnia podczas uroczystej gali w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie.

Koniec wyobrażeń
27-04-2016
Koniec wyobrażeń Autor: Monika Długa

Katastrowa Titanica to krok milowy w nowelizacji prawa i zasad bezpieczeństwa morskiego. Od tego momentu, wszystkie statki muszą mieć tyle miejsc w łodziach ratunkowych, ile pasażerów przebywa na pokładzie etc., etc. Ponadto, tragedia Titanica to także pierwszy akord końca snu o potędze zrodzonego w wieku pary i telegrafu.

Opinie czytelników


O książce:
Żmijowisko

"Żmijowisko" arcydziełem nie jest.Nie jest nawet thrillerem psychologicznym. Jest nudnawą opowieścią o grupie "przyjaciół", którą...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd