04-05-2016
„Tak naprawdę piszę dla siebie”. Wywiad z Magdaleną Kawką Autor: LubimyCzytać

O tym, czego wymaga od pisarza konstruowanie powieści historycznej, o tyglu, jakim były lwowskie ulice i o genius loci Lwowa rozmawiamy z Magdaleną Kawką, autorką powieści „Pora westchnień, pora burz”. Zapraszamy do lektury wywiadu.

01-05-2016
Przychodzi Opiat-Bojarska do… i ma problem Autor: Joanna Opiat-Bojarska

Przez kilka lat pracy dorobiłam się grona wspaniałych konsultantów. W ciągu kilku godzin jestem w stanie skonsultować nowy sposób na pozbycie się zwłok (hejterzy, miejcie się na baczności!). Jest mi teraz o wiele łatwiej nawiązywać kontakt z nowymi konsultantami. Musicie wiedzieć jednak, że życie to nie bajka, a podczas konsultacji mogą wyniknąć nieprzewidziane problemy

29-04-2016
5 książek na majówkę Autor: LubimyCzytać

Trudno powiedzieć jaka będzie pogoda w majowy długi weekend. Czy grill będzie służył raczej jako koksownik do ogrzewania dłoni? Czy piwa nie trzeba będzie wcale chłodzić w lodówce? A może wręcz przeciwnie? Trzeba będzie nagle wyciągnąć z szafy okulary przeciwsłoneczne i koszulki z krótkim rękawem? Bez względu jednak na pogodę, warto w ten weekend sięgnąć po jakąś słoneczną książkę.

02-05-2016
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Niezwykła opowieść miłosna przywołująca na nowo ostatnie dni Rasputina, historia Puszczy Białowieskiej od czasów prehistorycznych po wydarzenia najnowsze, powieść o przyjaźni, drugich szansach i groźnej obsesji oraz intryga, której akcja toczy się w sercu XVI-wiecznego Stambułu – polecamy cztery tytuły, które ukażą się w najbliższych dniach pod naszym patronatem!

Wampir z Zagłębia
29-04-2016
Wampir z Zagłębia Autor: Ewa-Książkówka

Akcja powieści zabiera czytelnika na Śląsk – do miejsc ściśle związanych z czarnym złotem i wszystkim tym, co go dotyczy. Tam bowiem, w gliwickim parku, zostają znalezione zwłoki młodej dziewczyny. Okoliczności zbrodni szybko przywodzą na myśl wspomnienia sprzed lat, gdy na terenie Bytomia, Gliwic i Zabrza grasował wampir – mężczyzna napadający i mordujący kobiety.

30-04-2016
„Chcę zgłębić istotę Zła”. Wywiad z Hanni Münzer Autor: LubimyCzytać

O tym, dlaczego wciąż warto pisać o II wojnie światowej i o tym, dlaczego należy opowiadać o niej z perspektywy kobiet, rozmawiamy z niemiecką pisarką, Hanni Münzer, autorką powieści „Miłość w czasach zagłady”, która właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Insignis.

29-04-2016
Książki w chmurze®? Do czytania i… słuchania od Legimi i Samsung Autor: LubimyCzytać

Legimi wprowadza innowacyjne rozwiązanie do swoich usług, umożliwiając naprzemienne słuchanie i czytanie książek dostępnych w abonamencie. Już wkrótce funkcja obejmie cały katalog usługi subskrypcyjnej, czyli 15 tysięcy tytułów. 

29-04-2016
Cześć, co słychać? Autor: LubimyCzytać

Magdalena Witkiewicz jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych autorek literatury kobiecej. Jej książki sprzedały się w kilkuset tysiącach egzemplarzy. W swojej najnowszej powieści „Cześć, co słychać?” autorka przygotowuje się do przekroczenia przełomowej granicy 40-tego roku życia.

Matka jest tylko jedna
29-04-2016
Matka jest tylko jedna Autor: Brylant

Podczas imprezy urodzinowej Martina, ojca Zoe i Nadii, Zoe zwierza się siostrze z problemu. Nadia po usłyszeniu prawdy jest wstrząśnięta i głęboko poruszona dramatem siostry. Po dłuższym zastanowieniu wpada na pomysł, że zostanie surogatką i urodzi dziecko swojej siostrze.

28-04-2016
Scenariusz "Fantastycznych zwierząt..." zostanie wydany jako książka Autor: LubimyCzytać

Kolejna świetna wiadomość dla fanów uniwersum Harry'ego Pottera. Jak podaje strona pottermore.com scenariusz filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” zostanie wydany jako książka! I to w okolicach premiery filmu - zatem będzie można trzymać się zasady: najpierw książka, potem film!

Opinie czytelników


O książce:
Niebezpieczna sekwencja

RECENZENCKIE (jeszcze 10... może dam radę do końca roku... stąd ten pośpiech i czytanie na łeb, na szyję....) Nakręciłam się na tę książkę, gdyż nie...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd