01-04-2016
Gry w przepowiadanie przyszłości. Wywiad z Danielem Galerą Autor: Joanna Janowicz

Z brazylijskim pisarzem, Danielem Galerą, spotykam się w warszawskim hotelu. Leje jak z cebra, a my rozmawiamy o przeznaczeniu i poszukiwaniu swojej tożsamości w świecie, w którym być może nie za wiele mamy do powiedzenia na temat swojego losu. Zapraszam – przyłączcie się do rozmowy.

Świat w pokoiku
31-03-2016
Świat w pokoiku Autor: Secrus

Pokoik miał jedenaście stóp kwadratowych. Od siedmiu lat mieszkała w nim młoda kobieta, dokładnie od pięciu wraz z synkiem Jackiem, którego ojcem był Stary Nick. To on przed siedmioma laty porwał 19-letnią studentkę i umieścił ją w wygłuszonej szopie za domem. Przychodził nocami i gwałcił. Kobieta ukrywała Jacka, każąc mu spać w szafie na czas wizyt oprawcy.

01-04-2016
Marzysz o wydaniu książki? Zrób pierwszy krok! Autor: LubimyCzytać

Lubisz pisać? Masz w głowie historię, która musi ujrzeć światło dzienne? Wydawnictwo WAM, serwis lubimyczytać.pl i sieć księgarni Matras ogłaszają konkurs na opowiadanie. Najlepszy tekst zostanie wydrukowany w kolejnej książce Mirosławy Karety, autorki powieści „Pokochałam wroga”.

Po trupach do celu po… dziecko!
31-03-2016
Po trupach do celu po… dziecko! Autor: malineczka74

Autorka „Pokalanych poczęć” głęboko weszła w życie wykreowanych przez siebie postaci, ciekawie zaplątała ich losy, nie ukryła w opisach niczego, szczegółowo nakreśliła najbardziej intymne momenty z życia kobiet. Nie wahała się wejść w ich dusze z butami. Pokazała sceny, których wiele pań się wstydzi, opisała wiele spraw, o których mówi się ze spuszczonym wzrokiem i rumieńcami na twarzach.

31-03-2016
Znalezione w Ninatece: „Rewizor” Nikołaja Gogola Autor: LubimyCzytać

Z czego się śmiejecie? Sami z siebie się śmiejecie! - te słynne słowa pochodzą z dramatu Nikołaja Gogola, „Rewizor”. Gogol sporo wiedział o śmiechu, a jeszcze więcej o rozśmieszaniu – nikt tak nie kpił z życia na rosyjskiej prowincji jak on (chociażby w „Nosie” czy „Martwych duszach”). Z okazji 207. rocznicy urodzin Gogola zachęcamy do obejrzenia „Rewizora”.

03-04-2016
Przychodzi Opiat-Bojarska do psychologa Autor: Joanna Opiat-Bojarska

Nowa książka – nowe podniety – nowe wyzwania. Hołdując tej zasadzie i jak zwykle porywając się z motyką na nieznany mi temat, postanowiłam stworzyć postać psycholożki Aleksandry Wilk. Spotykam się z moją konsultantką w bezpiecznym miejscu – kawiarni. Mam nadzieję, że z dala od swojego gabinetu nie będzie groźna. Nie będzie mnie diagnozować.

31-03-2016
Kolejny kryminał Krzysztofa Zajasa Autor: LubimyCzytać

Duszna atmosfera kościelnych intryg, półmrok zakrystii i najmroczniejsze otchłanie ludzkiej duszy – to elementy, które składają się na trzecią część Trylogii Grobiańskiej Krzysztofa A. Zajasa. W tomie „Z otchłani” nadzieje głównego bohatera, krakowskiego komisarza Andrzeja Krzyckiego, na nadejście spokojnych dni okazują się złudne.

31-03-2016
Imre Kertész nie żyje Autor: LubimyCzytać

31 marca 2016 zmarł węgierski pisarz, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w roku 2002, Imre Kertész. Autor miał 86 lat. 

01-04-2016
Nie czytamy w weekend Autor: LubimyCzytać

Po kilku tygodniach od uruchomienia naszego cyklu, w którym wyjawiamy, co będziemy czytać w weekend - postanowiliśmy zmienić zasady. Od teraz będziemy pisać o książkach, których z pewnością NIE przeczytamy w weekend. Liczymy, że i w tę zabawę licznie się włączycie.

31-03-2016
„Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie“ opowiada historię autorki Autor: LubimyCzytać

Jessica Knoll, której książka „Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie” miała polską premierę kilka dni temu, ujawniła w internetowym wpisie, że sama (tak, jak jej bohaterka) padła ofiarą gwałtu zbiorowego, gdy miała 15 lat. Knoll do tej pory unikała odpowiedzi na pytania czytelników na ile losy jej bohaterki są inspirowane prawdziwą historią.

Opinie czytelników


O książce:
Pokój

Inteligentna, z klimatem. Tyle ode mnie, a jeśli ktoś chciałbym przeczytać więcej, niech przeczyta recenzje Utracjusza i Rewolwerowca, pod którymi w z...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd