01-03-2016
Zwycięska „Kawalerka” Weroniki Przybylskiej Autor: LubimyCzytać

Narysowana z kawalerską fantazją i panieńskim wdziękiem miniopowieść o tym, że miłość zawsze znajdzie dla siebie miejsce. Właśnie tak najkrócej można powiedzieć, o czym jest „Kawalerka” - ilustrowana książka Weroniki Przybylskiej, która zdobyła nagrodę główną jury w I edycji międzynarodowego konkursu JASNOWIDZE. Niedawno zadebiutowała na księgarskich półkach.

Zmierzch poprawny politycznie
29-02-2016
Zmierzch poprawny politycznie Autor: Veroniqusia

Problem „Życia i śmierci” polega chyba na tym, że nie do końca wiadomo, do kogo został skierowany. Reklamowany jest jako idealny prezent dla fanów „Zmierzchu”, ale po wcale nie jestem pewna, czy taki prezent ma szansę im się spodobać. Jako miłośniczka Harry’ego Pottera, czułabym się co najmniej dziwnie, czytając o przygodach Henrietty Potter i jej przyjaciół: Ronaldy Weasley i Hieronima Grangera, którzy walczą ze złą Voldemortą. 

29-02-2016
Oscary i Złote Maliny 2016 Autor: LubimyCzytać

28 lutego Akademia Filmowa ogłosiła, kto otrzymał Oscary za rok 2015. Przedstawiamy zestawienie wyróżnionych filmów i ich twórców według klucza literackiego. Jednocześnie piszemy o tym, kto otrzymał w tym roku Złote Maliny, czyli anty-Oscary.

29-02-2016
II edycja Nagrody im. Adama Włodka Autor: LubimyCzytać

Fundacja Wisławy Szymborskiej postanowiła przyznać Nagrodę im. Adama Włodka za rok 2015 poecie Marcinowi Orlińskiemu na napisanie tomu wierszy o roboczym tytule „Państwo środka”. 

Harry przybij piątkę!
29-02-2016
Harry przybij piątkę! Autor: Monika Długa

Ahnhem od razu wskoczył na głębokie wody gatunku. Na warsztat wziął bowiem nie przypadkową, pojedynczą zbrodnie, ale seryjnego mordercę, który to postanowił zabić całą swoją byłą klasę. Zabójca zaś to zmyślny prowokator, ponadprzeciętnie inteligentny sadysta, który swój plan eksterminacji dawanych kolegów dopracował w najmniejszym szczególe. 

28-02-2016
Oscarowa noc literatury Autor: Sylwia Sekret

Dziś w nocy dowiemy się kilku rzeczy. Być może dowiemy się, czy na naszym osiedlu mieszka jakiś kibic Cracovii (tak, 28 lutego to Dzień Kibica Cracovii, choć także Światowy Dzień Chorób Rzadkich, który naprawdę ze względu na nazwę winien być obchodzony dzień później). Ale nade wszystko dowiemy się, czy świat w końcu przestanie stroić sobie żarty z Leonardo DiCaprio.

26-02-2016
Czytamy w weekend Autor: LubimyCzytać

To będzie bardzo ciekawy weekend! Z pewnością będziemy co chwilę odświeżać strony serwisu, aby zobaczyć, czy w Plebiscycie Książka Roku 2015 przekroczono próg 100 000 głosów! W przerwach między klikaniem w klawisz f5, będziemy oczywiście czytać książki. Zobaczcie nasze propozycje!

29-02-2016
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Trzynaście – tyle nowych tytułów pod naszym patronatem znajdziecie w tym tygodniu w księgarniach. Podpowiadamy, na jakie książki warto zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Polecamy!

27-02-2016
8 sztuczek, by czytać więcej Autor: LubimyCzytać

Jest sobota. Początek weekendu. Cały tydzień czekamy na to, by w ten dzień móc w spokoju czytać. Wydawać by się mogło, że nic nie ma prawa zakłócić nam czytelniczego spokoju. Nagle jednak okazuje się, że tyle trzeba zrobić, w tyle miejsc pójść... i jak to pogodzić z chęcią czytania, i to czytania jak najwięcej?

Powstańmy, Czerwoni niczym świt
26-02-2016
Powstańmy, Czerwoni niczym świt Autor: Veroniqusia

W najśmielszych snach nie marzyłam o tym, że „Szklany Miecz” okaże się tak piekielnie dobry, tak fascynujący, tak emocjonujący. Victoria Aveyard, ku mojej wielkiej radości, nie poszła najłatwiejszą ścieżką, jaką mogła pójść po sukcesie „Czerwonej Królowej” i nie napisała kolejnej młodzieżowej książeczki o dziewczynie znikąd, która rozpęta rebelię i ułoży świat na nowo. „Szklany Miecz” to coś znacznie, znacznie więcej.

Opinie czytelników


O książce:
Lissy

Macie pod ręką ciepły kocyk i ochotę na mroźny, trzymający w napięciu thriller, w którym nikt nie jest tym, kim się wydaje? W takim razie czas przedst...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd