Dokąd sny poniosą
31-01-2016
Dokąd sny poniosą Autor: VenusInFur

Irving lubuje się w przerysowywaniu postaci i sytuacji, niekiedy ocierając się o groteskę. W „Alei tajemnic” jest ponadto niepoprawny politycznie, religijnie i erotycznie. Widać, że ma na pieńku nie tyle z wierzącymi, ale z pewnymi społecznymi i politycznymi manewrami Kościoła Katolickiego. 

31-01-2016
Och, panie Murphy... Autor: Sylwia Sekret

Na pewno to znacie. W dniu, w którym umyjecie samochód, zaczyna padać siarczysty deszcz. Jeśli akurat skończy Wam się kawa, a do sklepu daleko - przyjdą niespodziewani goście. Jeśli piekąc ciasto, pochwalicie się, że nigdy nie zdarzyło Wam się wyciągnąć z piekarnika zakalca, zresztą macie fantastyczną „rękę do ciast” - nie zdziwicie się, jeśli ten jeden jedyny raz wyjmiecie przepięknego, dumnego zakalca szczerzącego do Was zęby w ironicznym uśmiechu. 

30-01-2016
Zanim zostałem pisarzem cz. 2 Autor: LubimyCzytać

W czwartek prezentowaliśmy Wam wspomnienia Katarzyny Puzyńskiej, Pawła Majki i Vincenta V. Severskiego. Dzisiaj do tego grona dołączą, Łukasz Orbitowski, Remigiusz Mróz i Michał Cetnarowski - sprawdźcie, kto malował kubki, kto mył szyby w samochodach, a kto handlował na placu.

Słowo dane. Słowo głoszone
29-01-2016
Słowo dane. Słowo głoszone Autor: Monika Długa

Peter jest trzydziestokilkuletnim pastorem (niegdyś bumelant, złodziej i narkoman), którego celem jest głoszenie Dobrej Nowiny i praca misjonarska. Peter, mimo tego, że jest beznadziejnie zakochany w swojej żonie Bei, decyduje się być apostołem wiary chrześcijańskiej na odległej, skolonizowanej planecie, którą kontroluje tajemnicza korporacja USIC.

29-01-2016
Czytamy w weekend Autor: LubimyCzytać

Przed nami kolejny weekend, który zapewne większość z Was spędzi z nosem w książce. Zobaczcie co my będziemy czytali w tym czasie i koniecznie podzielcie się Waszymi planami.

01-02-2016
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Zbiór opowiadań twórcy serialu „True Detective”, piąty tom cyklu „Zmierzch” Stephenie Meyer, historia miłosna (i żółtego telefonu) i dwie historie o uwikłaniach i poufnych grach – podpowiadamy, jakich tytułów pod naszym patronatem możecie wypatrywać w księgarniach w najbliższych dniach. Polecamy!

29-01-2016
Dziś 54. urodziny obchodzi Olga Tokarczuk Autor: LubimyCzytać

Nieważne, gdzie jestem, wszystko jedno, gdzie jestem. Jestem. Autorką tych słów jest Olga Tokarczuk, wybitna prozaiczka i eseistka, autorka uhonorowana wieloma nagrodami, ostatnio Nagrodą Literacką Nike za „Księgi Jakubowe”. Pisarka dziś obchodzi urodziny. Z tej okazji przypominamy napisane przez nią książki.

Szatan mieszka w teatrze
29-01-2016
Szatan mieszka w teatrze Autor: Bogdan

W przypadku „41 utonięć” ważna jest nie tylko treść, ale też forma powieści. Koniecznie należy zaznaczyć, że z całą pewnością nie jest to „literatura kobieca”, pisana prostym stylem i mająca wzruszać do łez co wrażliwsze czytelniczki. Autorce dużo bliżej, również stylistycznie, do Joanny Bator niż Katarzyny Grocholi.

29-01-2016
Big Book Festival po raz czwarty Autor: LubimyCzytać

Czwarta edycja Big Book Festival – Dużego Festiwalu Czytania rozpocznie się w piątek, 10 czerwca i potrwa do niedzieli, 12 czerwca. W tym roku jedynemu międzynarodowemu festiwalowi książki, jaki odbywa się w Warszawie, towarzyszy hasło „wielka ucieczka | the great escape”.  

28-01-2016
Znalezione w Ninatece: Josif Brodski Autor: LubimyCzytać

Są większe zbrodnie niż palenie książek. Jedną z nich jest ich nieczytanie. Z okazji przypadającej dzisiaj 20. rocznicy śmierci Josifa Brodskiego, jednego z największych rosyjskich i amerykańskich poetów i eseistów XX wieku, laureata Nagrody Nobla za rok 1987, piszemy o jego życiu i twórczości. 

Opinie czytelników


O książce:
Toń

Polecam. Pisarka ma niesamowitą lekkość i poczucie humoru, potrafi jednak zbudować niezłą atmosferę grozy...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd