31-12-2015
Czytelnicze podsumowanie 2015 Autor: LubimyCzytać

Ostatni dzień roku 2015! Czas spojrzeć na swoje półki i zrobić szybki rachunek czytelniczego sumienia. Na naszym forum użytkowniczka założyła wątek, w którym możecie wpisywać ile książek przeczytaliście, czy znalazły się u was jakieś perełki, a może w drugą stronę; czytaliście jakieś całkowite nieporozumienia, co polecacie, a co odradzacie, robiliście sobie jakieś wyzwania, jakie są wasze cele na nadchodzący nowy rok?
03-01-2016
Najpopularniejsze artykuły w 2015 Autor: LubimyCzytać

Podsumowań ciąg dalszy. Dzisiaj proponujemy Wam krótki przegląd artykułów, które w minionym roku rozgrzewały Was i nasze serwery do czerwoności. Jaka aktualność była najczęściej komentowana? Jaki wywiad najchętniej czytany? Recenzja jakiej książki była najbardziej popularna? Sprawdźcie i przekonajcie się sami!

04-01-2016
Rysy szczególne: Virginia Woolf Autor: LubimyCzytać

Często umieszcza się ją w tej samej szufladce co Sylvię Plath, szufladce z opisem: błyskotliwa, lecz pełna wewnętrznego niepokoju pisarka, która popełniła samobójstwo. Kim jednak była poza tym? Oto krótki rysopis z przymrużeniem oka – portret artystki w hmm czasach różnych.

30-12-2015
Dobrze wyjść z pisarzem: Donna Tartt ze swoim mopsem Autor: Joanna Janowicz

Trzymaj się z daleka od ludzi, których kochasz za bardzo. To oni cię zabiją. To zdanie wyrwane z kontekstu, zdanie wyrwane ze „Szczygła” - jednej z najgłośniejszych książek tego roku. Kto wie, czy to zdanie nie opisuje najlepiej stosunku Donny Tartt do świata?

01-01-2016
Co wy wiecie o polskim rynku książki? Autor: LubimyCzytać

Wystawimy dzisiaj Wasze szare komórki i pamięć na próbę. Przed Wami 12 pytań w quizie wiedzy o tym, co się wydarzyło na rynku książki w minionym roku. Jeśli uważnie śledzicie nasze aktualności, to test powinien być banalnie prosty.

Wyszukana prostota wielokątów
30-12-2015
Wyszukana prostota wielokątów Autor: Róża_Bzowa

Z uwagą i zaskoczeniem śledzimy przebieg akcji. Christie zaskakuje bardzo nowoczesnym, jak na tamte czasy, spojrzeniem na związki miłosne oraz skomplikowaną warstwą psychologiczną powieści. Czytelnicy liczący na lekki i przyjemny romans mogą poczuć się nieco zawiedzeni, bowiem wbrew oczekiwaniom dostaną tragiczną historię o bardzo skomplikowanych psychologicznie bohaterach.

30-12-2015
Nagrodzone książki w 2015 Autor: LubimyCzytać

Kolejny rok zbliża się do końca, najwyższy czas zrobić jakieś małe podsumowanie. Dzisiaj przypomnimy wam książki-laureatki najważniejszych polskich nagród literackich. We wszystkich wywiadach autorzy zawsze podkreślają, że nagroda literacka, czy to przyznana przez zawodowe jury czy przez grono czytelników, to dla nich wyróżnienie i bardzo przyjemna rzecz.

30-12-2015
Ekranizacje, na które warto czekać w 2016 Autor: LubimyCzytać

Koniec roku za pasem, wszędzie pełno rankingów i zestawień najbardziej spektakularnych, dochodowych czy polecanych książek i publikacji roku 2015. Postanowiliśmy dla odmiany zestawić najgłośniejsze ekranizacje powieści, których premiery zaplanowano na rok 2016. Wielbiciele literatury mogą już zacząć ostrzyc sobie zęby.

Osiem kobiecych głosów
29-12-2015
Osiem kobiecych głosów Autor: Bosy_Antek

Wszelkie terminy szufladkujące literaturę i dzielące ją na coraz mniejsze i mniejsze poletka chyba nie służą jej zbyt dobrze. Czytelnik uprzedza się, podejrzliwie podchodzi do kolejnych tekstów, które ometkowane są w sposób zniechęcający odbiorców. Taką sytuację mamy, gdy usłyszymy hasło „poezja kobieca.”

29-12-2015
Bangarang Magazine – czyli magazyn Jakuba Ćwieka Autor: LubimyCzytać

Tuż przed Świętami na oficjalnym profilu autora serii o „Chłopcach” pojawił się wpis, informujący o ukazaniu się zerowego numeru autorskiego magazynu Jakuba Ćwieka, zatytułowanego – jakżeby inaczej – „Bangarang”. Magazyn to spełnienie marzenia zarówno autora, jak i jego czytelników. Co można w nim znaleźć?

Opinie czytelników


O książce:
Korona w mroku

Książka jak dla mnie ma 2 oblicza. Pierwsze dobre, związane z szybką akcją, dynamiką i fantastyką (jest jej znacznie więcej niż w 1 tomie). Drugie zdz...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd