01-11-2015
„Ponad ciemność podaj rękę“ Autor: LubimyCzytać

Jak co roku 1 listopada wspominamy pisarzy, poetów, literatów i ludzi pióra, którzy zmarli w minionym roku. I kolejny raz oddajemy wspomnienia o nich w wasze ręce. To fragmentami waszych opinii pożegnamy kolejny raz Henninga Mankella, Olivera Sacksa, Władysława Bartoszewskiego, Krystynę Siesicką, Terry'ego Pratchetta i wielu wielu innych.

Jagła rządzi!
30-10-2015
Jagła rządzi! Autor: AMisz

Marek Zaremba jest dietoterapeutą, który napisał tę książkę w oparciu o swoją praktykę. Swój Jaglany Detoks z powodzeniem przetestował na tysiącach uczestników, w tym na lekarzach i farmaceutach. I ma nadzieję, że coraz więcej osób w obliczu choroby najpierw spojrzy na swój talerz i do lodówki, a dopiero potem do szafki z lekami.

31-10-2015
„Czas pokaże" – fragmenty tylko na LC! Autor: LubimyCzytać

18 listopada będzie mieć miejsce premiera kolejnej powieści Anny Ficner-Ogonowskiej - Czas pokaże". Tylko na LC przeczytacie jej fragmenty! Dziś ich druga odsłona. Zachęcamy do czytania!

31-10-2015
„To szaleństwo, to totalne szaleństwo!” Wywiad z Charlesem Bukowskim Autor: Joanna Janowicz

Jesteśmy tu po to, by śmiać się z wyroków losu i przeżyć nasze dni tak dobrze, by Śmierć nie odważyła się nas zabrać. W wigilię Wszystkich Świętych udało nam się spotkać i porozmawiać z Charlesem Bukowskim. Tylko w LC opowiada o życiu, śmierci, piciu i kobietach! 

02-11-2015
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Kolejny poniedziałek, zaczyna się kolejny tydzień wypełniony premierami książkowymi. Podpowiadamy, jakich tytułów pod naszym patronatem możecie wypatrywać w księgarniach w przeciągu najbliższych dni. Polecamy!

30-10-2015
Kurs Kreatywnego Pisania - lekcja 6 Autor: Kraków Miasto_Literatury_UNESCO

Udostępniamy przedostatni, szósty rozdział Kreatywnego Kursu Pisania Miasta Literatury UNESCO zatytułowany Jak pracować nad swoim tekstem? Dodatkowo można zobaczyć Łukasza Orbitowskiego w malowniczej scenerii osiedlowej siłowni! Polecamy!

Święta wojna świętej matki
30-10-2015
Święta wojna świętej matki Autor: Monika Długa

Plemiona skazane na sto lat samotności nie mają już drugiej szansy na ziemi – tymi słowami Lara rozpoczyna swoją opowieść. Nieświadomie cytując Marqueza, który tą właśnie frazą przypieczętował los Macondo, Lara także używa jej, żeby podsumować swoje istnienie. Bo choć dzieciństwo spędziła w gruzińskiej, rajskiej dolinie Pankisi, to dorosłe życie okazało się dla kobiety pasmem samych nieszczęść. 

30-10-2015
„To przerażająco podniecające”. Wywiad z Agnieszką Opolską Autor: LubimyCzytać

We wrześniu została ogłoszona laureatką IV edycji konkursu „Literacki Debiut Roku" organizowanego pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ewa Kasprzyk powiedziała o jej powieści, że ma duży pazur. Przeczytajcie wywiad z autorką książki „Anne May”, Agnieszką Opolską, w którym opowiada o swoim zaskakującym dla niej sukcesie.

Afgańska gra szpiegów
30-10-2015
Afgańska gra szpiegów Autor: Myrkul

Elżbieta Cherezińska to autorka znakomitych powieści historycznych, na czele z „Koroną śniegu i krwi”, opisującej dojście do władzy Przemysła II. Do tej pory trzymała się raczej epoki piastowskiej, jednak „Turniejem Cieni” sięga w zupełnie inny rejon, tak chronologicznie, jak geograficznie.

29-10-2015
Ile Polacy wydają na książki? Autor: LubimyCzytać

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna - mało. GUS opublikował dane za 2014 rok, z których można wyczytać, że statystyczny Polak wydaje na książki rocznie raptem niecałe 21 zł. Jest to o 5% mniej niż w roku 2013. Dla porównania na gazety i czasopisma wydajemy średnio prawie 32 zł.

Opinie czytelników


O książce:
Trzepotanie jego skrzydeł

Koniecznie chciałam sprawdzić, jak skończy się trylogia. Inaczej pewnie odłożyłabym III tom po 1/3. Domęczyłam do ostatniej strony, niestety ostatnia...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd