Ile kosztuje wolność?
31-08-2015
Ile kosztuje wolność? Autor: Adrian Jaworek

Lektura książki „2049” Rafała Cichowskiego to czysta przyjemność. Autor doskonale wyłapał niektóre z elementów współczesnego życia i odpowiednio je podkręcił. To sprawia, że świat przedstawiony „2049” nie jest specjalne oderwany od znanej nam nowoczesności. Stanowi jej bardzo radykalne rozwinięcie.

31-08-2015
Koniec opowiadania - Oliver Sacks nie żyje Autor: LubimyCzytać

Neurolog, wykładowca, pisarz książek popularnonaukowych zmarł wczoraj rano w Nowym Jorku w otoczeniu rodziny i przyjaciół, w wieku 82 lat. Sławę przyniosły mu książki zawierające historie jego byłych pacjentów: „Mężczyzna, która pomylił swoją żonę z kapeluszem” czy „Oko umysłu”.

31-08-2015
Narodowe czytanie „Lalki“ Autor: LubimyCzytać

5 września 2015 roku odbędzie się 4. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której będziemy razem czytali powieść Bolesława Prusa „Lalka”. To już czwarta edycja akcji, zainicjowanej przez byłego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Do tej pory Polacy czytali wspólnie „Pana Tadeusza”, twórczość Aleksandra Fredro oraz „Trylogię” Henryka Sienkiewicza.

Nuda bycia księżniczką
31-08-2015
Nuda bycia księżniczką Autor: Róża_Bzowa

Historia nie jest długa i skomplikowana, ale jakże zadziwiająca. Oto mała Marysia uwielbia odgrywać sceny z bajki o księżniczce przyjmując rolę… smoka a także inne, jeszcze ciekawsze. Lecz psyt… szczegóły odnajdziecie w książce. Warto tylko wspomnieć, że rodzina, początkowo zaskoczona zachowaniem dziewczynki, już po chwili daje się wciągnąć do wspólnej zabawy.  

30-08-2015
definicja słowikowa: o tym, jak napisać znakomity debiut Autor: Zofia Karaszewska

„Atlas Doppelganger” to z pewnością nie jest książka przeciętna. Magiczna i jednocześnie transowa mitologia polskiego blokowiska lat 90. Autorka Dominika Słowik ma 27 lat i mimo młodego wieku jej debiut rzucił na kolana krytyków. Sam Paweł Huelle pochwalił ten niezwykły talent! Zapraszamy do lektury wywiadu z Dominiką Słowik.

28-08-2015
Małgorzata Gutowska-Adamczyk odpowie na Wasze pytania! Autor: LubimyCzytać

Od dziś do 3 września będziemy zbierać propozycje pytań do Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Najciekawsze wybierzemy i prześlemy do pisarki, a jej odpowiedzi opublikujemy w serwisie. Autorzy trzech najciekawszych pytań otrzymają najnowszą książkę Gutowskiej-Adamczyk "Kalendarze".

Plath w wielkim mieście
28-08-2015
Plath w wielkim mieście Autor: fossa

Elizabeth Winder jak zapowiada już we wstępie za punkt honoru stawia sobie jednak udowodnienie, że Sylvia Plath potrafiła cieszyć się życiem - nie mogła opędzić się od adoratorów, była równie świadoma swojego talentu, co urody i wiedziała jak ją podkreślić. Nie inaczej miało być w Nowym Jorku.

28-08-2015
Jak John Green mały angielski klub piłkarski uratował Autor: LubimyCzytać

John Green jest znany przede wszystkim jako autor bestsellerowych powieści dla młodzieży. Prowadzi również razem z bratem Hankiem dwa kanały na YouTubie VlogBrothers oraz hankgames. Jednak dla grupy kibiców z Londynu jest tym „szalonym Amerykaninem”, który w przeciągu ostatnich kilku lat przeznaczył tysiące funtów na mały klub piłkarski.

 

Wyspa Lumia
27-08-2015
Wyspa Lumia Autor: Brylant

Pewnego dnia Maxime odkrywa w skrytce swojego dawnego domu prawdę o życiu i przeszłości swojego ojca. Prawdę o tym, do czego jest zdolny ojciec pragnący zapewnić szczęśliwą przyszłość dla swojej jedynej, ukochanej córki, a także pieczołowicie ukryte setki tysięcy dolarów. Podejmuje trudną życiową decyzję.

27-08-2015
„Co nas nie zabije” już dziś w sprzedaży Autor: LubimyCzytać

Oczekiwanie dobiegło końca! Kontynuacja trylogii „Millennium” Stiega Larssona pt. Co nas nie zabije od dzisiaj jest dostępna w księgarniach. I już dziś, ci z Was, którzy zdecydują się nabyć ten tytuł będą mogli przekonać się, czy Lagercrantzowi udało się podrobić Larssona, a może udało mi się pozostać Lagercranztem i napisać świetną powieść, która obroni się sama.

Opinie czytelników


O książce:
Lissy

Macie pod ręką ciepły kocyk i ochotę na mroźny, trzymający w napięciu thriller, w którym nikt nie jest tym, kim się wydaje? W takim razie czas przedst...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd