31-07-2015
Za tydzień premiera "Małego Księcia" Autor: LubimyCzytać

Już tylko siedem dni zostało do oficjalnej premiery ekranizacji "Małego Księcia". W polskiej wersji językowej usłyszymy oprócz Małgorzaty Kożuchowskiej i Roberta Więckiewicza, m.in. Piotra Adamczyka, Annę Cieślak i Andrzeja Seweryna. Zobaczcie jak aktorzy zachęcają do obejrzenia filmu i co myślą o książce Antoine de Saint-Exupery'ego.

…z nadzieją, że dobre, nie złe duchy, mają w nas instrument…*
31-07-2015
…z nadzieją, że dobre, nie złe duchy, mają w nas instrument…* Autor: jusola

Uważny czytelnik dzienników bez trudu dostrzeże, że wyłaniający się portret Czesława Miłosza nie jest lukrowany. Praca z nim na pewno nie była łatwa, wymagała oddania niemal zupełnego. A i charakterologicznie nie był poeta człowiekiem otwartym, nie miał daru przyjaźni.

31-07-2015
Tere-Fere dla dzieci już po raz trzeci Autor: LubimyCzytać

Pisarze, ilustratorzy, dziennikarze i animatorzy kultury. Spotkania autorskie, warsztaty i książkowe zabawy. Wszystko to zorganizowane z myślą o dzieciach. Trzecia edycja Festiwalu Książki Dziecięcej Tere-Fere, ktory juz jutro rozpoacznie się w Warszawie, zapowiada się bardzo ciekawie. O Festiwalu opowiedziała nam Iwona Krynicka - współorganizatorka wydarzenia.

30-07-2015
Nowa powieść Henninga Mankella Autor: LubimyCzytać

Henning Mankell pomimo trwającej choroby ma się świetnie i nie odkłada pióra nawet na chwilę. Właśnie ukazała się w Szwecji jego kolejna książka „Svenska gummistövlar” (Szwedzkie kalosze), którą udowadnia, że życie jest pełne niespodzianek i można brać z niego pełnymi garściami nawet po sześćdziesiątce.

W labiryncie kłamstw łatwo zbłądzić
30-07-2015
W labiryncie kłamstw łatwo zbłądzić Autor: malineczka74

Ta opowieść to nie słodka książka o kochającej się i zgodnej rodzinie. To historia bardzo dramatyczna, pełna wielu zwrotów akcji, które mocno zaskakują, a bohaterom coraz bardziej komplikują życie. Słodko i ckliwie jest tylko na początku, po kilku stronach bracia rozpętują piekło na własne życzenie.  

30-07-2015
Tysiące książek za jeden post Autor: LubimyCzytać

Historia tego 12-letniego chłopca z Utah chwyci was za czytelnicze serce! Okazuje się, że nie każdy 12-latek chce dostać komputer, konsolę do gier czy smartfona. Niektórzy chcą trochę więcej darmowych gazetek, żeby mieli co czytać, bo na książki ich nie stać. Na szczęście czasami zdarzają się ludzie, którzy nie przechodzą obojętnie wobec takich potrzeb.

29-07-2015
Nominacje do Man Booker Prize 2015 Autor: LubimyCzytać

Dzisiaj w południe ogłoszono tzw. długą listę książek nominowanych do jednej z najważniejszych nagród literackich, czyli Man Booker Prize. Na liście znajduje się trzynaście tytułów, z których jeden ukaże się już tej jesieni w Polsce – kto wie, może to będzie tegoroczny laureat?

29-07-2015
Ile można zarobić na błędzie edytorskim? Autor: LubimyCzytać

Do osób, które zakupiły pierwsze 25 tys. kopii najnowszej książki Harper Lee zostały wysłane książki pozbawione końcowych akapitów. Wszystkie wadliwe egzemplarze są już wycofane ze sprzedaży, a do pechowców wydawnictwo ma przesłać poprawną wersję. Tymczasem niektórzy „pechowcy” potrafią nawet na tym zarobić i to sporo.

29-07-2015
Spotkania literackie w ramach Festiwalu Nowe Horyzonty Autor: LubimyCzytać

We Wrocławiu trwa 15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy t-mobile Nowe Horyzonty. Festiwal filmowy, ale w jego ramach odbywają się też spotkania literackie oraz działa biblioteka, aby goście festiwalu nie nudzili się czekając na kolejny seans. Dzisiaj będzie można spotkać się z Sylwią Chutnik, a w piątek z Małgorzatą Szejnert.

Dymitriadę czas zakończyć
29-07-2015
Dymitriadę czas zakończyć Autor: Bartek Szpojda

Oto koniec trójksięgu opisującego losy Ryksa, biorącego udział w słynnych wyprawach do Cesarstwa Rosyjskiego, zwanych potocznie dymitriadami. Jak się można spodziewać tom ten przyniesie wszelkie możliwe rozwiązania. Pojawiają się w nim zarazem starzy i znani bohaterowie, jak i zupełnie nowe postacie związane jednakże nieodmiennie z Kacprem

Opinie czytelników


O książce:
Kiedyś Cię odnajdę

Z książkami Małgorzaty Rogali swoją przygodę rozpoczęłam w zeszłym miesiącu. Tak wciągnęłam się w kryminalny świat autorki, że postanowiłam zapozna...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd