Każdego dnia być innym człowiekiem
30-06-2015
Każdego dnia być innym człowiekiem Autor: Veroniqusia

„Każdego dnia” to ciągłe, uporczywe poszukiwanie odpowiedzi. To daleko sięgające teorie, fascynujące interpretacje, niekowencjonalne przemyślenia, mądre refleksje. A wszystko obficie oblane słodko-kwaśnym sosem lekkiej i przystępnej powieści młodzieżowej. W sumie – czemu nie? 

30-06-2015
Klasyka: Reaktywacja Autor: LubimyCzytać

Lato to najlepszy czas na nadrabianie zaległości w poznawaniu zapomnianej klasyki. Okazuje się, że takie przekonanie dzieli z nami Instytut Książki. W te wakacje wspólnie zapraszamy księgarzy do promowania nowego kanonu literatury, a czytelników – do czytania wybitnych, niezasłużenie zapomnianych dzieł.

Nie ufaj nieznajomym
30-06-2015
Nie ufaj nieznajomym Autor: fossa

 Gdy poznajemy Madorę jej życie toczy się z dala od świata, a konkretnie na obrzeżach małego miasta skąpanego w piachu i słońcu południowej Kalifornii. Ona i jej chłopak, Willis skrywają ponurą tajemnicę - w ich naczepie uwięziona jest ciężarna nastolatka, a do obowiązków Madory należy opieka nad nią.

30-06-2015
Andy Weir, autor "Marsjanina", porozmawia z czytelnikami! Autor: LubimyCzytać

Pamiętacie naszą ostatnią aktualność o „Marsjaninie”? Przedstawiliśmy w nim krótką historię sukcesu Andy'ego Weira – dzisiaj spieszymy z informacją, że na początku września podczas Zawodów Robotów Marsjańskich – European Rover Challenge (ERC 2015) będziemy mieli możliwość porozmawiania z pisarzem!

Feralny rejs
30-06-2015
Feralny rejs Autor: VenusInFur

„Łódź” to nie thriller. To nieźle poprowadzona powieść psychologiczna z elementami prozy obyczajowej, inicjacyjnej, przygodowej, sensacyjnej i utopijnej. Salaman bada relacje międzyludzkie w skrajnie izolacyjnym środowisku, bo na jachcie zagubionym gdzieś na odludnych wodach w rejonie Turcji.

29-06-2015
Nominacje do Nagrody Zajdla za rok 2014 Autor: LubimyCzytać

Pod koniec ubiegłego tygodnia poznaliśmy tegorocznych nominowanych do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Laureaci zostaną wyłonieni podczas jubileuszowego XXX Polconu, który w tym roku odbędzie się w sierpniu w Poznaniu.

Zachód, południe i kawałek wschodu
29-06-2015
Zachód, południe i kawałek wschodu Autor: Anakolut

„Pamięć wszystkich słów” już od pierwszych stron daje do zrozumienia, że motywem przewodnim będą tu mistycyzm, magia, religia i boskie tajemnice. Dodatkowo mamy masę polityki, pałacowe intrygi i grę wywiadów. Akcja, mimo iż zgoła inna niż w poprzednim tomie, pędzi na złamanie karku, a poszczególne wątki przeplatają się gęsto.

29-06-2015
Woblink Travel – 64 dni dookoła świata [KONKURS] Autor: LubimyCzytać

Dzisiaj rusza nowy konkurs księgarni Woblink. Codziennie przez 64 dni będziecie mogli podróżować po świecie, podążając za bohaterami literackimi, autorami, wydarzeniami. Każdego dnia poprowadzi was inna książka, która tego dnia będzie w promocyjnej cenie. A dodatkowo co tydzień będziecie mieli okazję wygrać weekend dla dwóch osób w ekskluzywnym hotelu. Zapraszamy do zabawy!

Fantastyczny comeback!
29-06-2015
Fantastyczny comeback! Autor: helmans

Podobnie jak w części pierwszej, akcja gna na złamanie karku, paleta osobowości jest świetnie zarysowana, a twisty zdarzają się naprawdę nierzadko. Charaktery chłopców doskonale odzwierciedlają młodzieńcze rozumowanie, bracia nie próbują bawić się w dorosłych zbyt często, a nawet jeśli, to robią to popełniając błędy, za co należą się pochwały kreatorom publikacji.  

28-06-2015
Kurs pisania #20 - 10 rad na koniec Autor: Remigiusz Mróz

Nie godzi się zamykać kursu pisania bez podsumowania. I zanim dopadnie mnie nostalgia, a łezka w oku się zakręci, przejdę szybko do rzeczy – oto dziesięć rad, które powinny pomóc tym wszystkim, którzy rozmyślają o napisaniu swojej książki, są już w trakcie, lub borykają się z fazą przed-wydawniczą.

Opinie czytelników


O książce:
Toń

Polecam. Pisarka ma niesamowitą lekkość i poczucie humoru, potrafi jednak zbudować niezłą atmosferę grozy...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd