31-05-2015
Kurs pisania #18 - rytm tekstu Autor: Remigiusz Mróz

Czytając jakąkolwiek książkę, większość z nas wyczuwa jej rytm. W dodatku ma on dwa wymiary – pierwszy to rytm warsztatowy, drugi to rytm fabularny. Obie te rzeczy można nazywać także na dziesiątki innych sposobów, ale po co komplikować coś, co w istocie jest bardzo proste i właściwie naturalne?

Ocalić źdźbło trawy
30-05-2015
Ocalić źdźbło trawy Autor: Sylwia Sekret

„Kwiatożercy” to niezwykła powieść, której wielowątkowość, poetyckość i symbolika nie pozwalają na uchwycenie jej sensu czy fabuły w kilku zdaniach. Nawet czas nie ma w niej znaczenia; autor przeskakuje w latach i wydarzeniach, bez ostrzeżenia cofa się, by po chwili wrócić i zabrać nas w przyszłość

29-05-2015
Mariusz Czubaj odpowie na Wasze pytania! Autor: LubimyCzytać

Od dziś do 4 czerwca będziemy zbierać propozycje pytań do Mariusza Czubaja. Najciekawsze wybierzemy i prześlemy do pisarza, a jego odpowiedzi opublikujemy w serwisie. Autorom trzech najciekawszych pytań przekażemy książki "Piąty beatles" ufundowane przez Wydawnictwo W.A.B.

Jedyny sprawiedliwy w Paracuán
29-05-2015
Jedyny sprawiedliwy w Paracuán Autor: Bogdan

Fabuła powieści zawiązuje się z chwilą, gdy miejscowy policjant, Ramón Cabrera, poznaje w autobusie sympatycznego chłopaka, wracającego ze Stanów. Dowiadujemy się, że jest on dziennikarzem, starającym się rozwikłać zagadkę serii zabójstw sprzed dwóch dekad. Gdy wkrótce dociekliwy dziennikarz ginie, Cabrera, „jedyny sprawiedliwy” w siedlisku korupcji i bezprawia, jakim jest Paracuán, nie może pozostawić sprawy bez wyjaśnienia. 

29-05-2015
„Wróg” z nagrodą DOBRE STRONY 2015! Autor: LubimyCzytać

W czwartek wieczorem podczas uroczystego Wieczoru Laureatów  6. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY poznaliśmy laureata  konkursu „Dobre Strony 2015”. Prestiżowa nagroda, ufundowana przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, trafiła w tym roku do Wydawnictwa Zakamarki z Poznania. Jury spośród pięciu nominowanych tytułów wybrało książkę poruszającą temat wojny.

„Mansfield Park”, czyli poszukiwania „straconego” czasu
29-05-2015
„Mansfield Park”, czyli poszukiwania „straconego” czasu Autor: kryptonite

Przyznam się, że sama, jako wielbicielka pióra Jane Austen, nie darzyłam tej pozycji wielką sympatią. Mój pierwszy kontakt z „Mansfield Park” nie należał do udanych – nie mogłam zrozumieć, jakim cudem tak słaba powieść mogła zostać napisana przez tą samą autorkę, która wcześniej stworzyła niezapomnianego pana Darcy'ego.

28-05-2015
Thriller, który poszerza czytanie - przeczytaj fragment Autor: LubimyCzytać

Już niebawem premiera książki, która może odmienić tradycyjne rozumienie gatunku powieści sensacyjnej i poszerzyć znaczenie słowa „czytać”. Po raz pierwszy w historii powieści sensacyjnej – nie tylko polskiej, ale i światowej – czytelnik będzie mógł tak głęboko zanurzyć się w akcję i spojrzeć na świat oczami bohaterów.  

Futurystyczna Atlantyda
28-05-2015
Futurystyczna Atlantyda Autor: Myrkul

Tytułowa Atopia przypomina platońską wyspę pod wieloma względami. Jest to niezależne państwo, choć nie na Atlantyku, a na Pacyfiku, między Kalifornią i Azją Południowo-Wschodnią. Zamieszkujący ją ludzie dalece wyprzedzają resztę świata pod względem bogactwa i rozwoju technologicznego. Kluczem do ich dominacji jest psis, system oparty na nanotechnologii wszczepianej do organizmu, który pozwala na błyskawiczną łączność z siecią.

28-05-2015
Nie tylko Murakami Autor: Ambrose

Obecnie literatura japońska w Polsce często zawężana jest wyłącznie do twórczości Harukiego Murakamiego – pozostali autorzy to głównie margines, pojedyncze tłumaczenia, przypadkowe tytuły. Nasz użytkownik przygotował subiektywny przegląd książek japońskich, które jego zdaniem, zasługują na jak najszybsze tłumaczenie na polski.

Szkoła cała w rymach
28-05-2015
Szkoła cała w rymach Autor: Sylwia Sekret

Rzecz dzieje się w piątek. Marianka długo siedziała dzień wcześniej przed telewizorem i teraz jest zbyt zmęczona, aby słuchać pani opowiadającej o tym, jak to będzie, kiedy dzieci pójdą do prawdziwej szkoły. Niepostrzeżenie Marianka zapada w sen, a tam jak przez mgłę docierają do niej słowa przedszkolanki, przekształcone przez dziecięcą wyobraźnię, doprawione suto absurdami, które mogą mieć miejsce jedynie we śnie. 

Opinie czytelników


O książce:
Toń

Polecam. Pisarka ma niesamowitą lekkość i poczucie humoru, potrafi jednak zbudować niezłą atmosferę grozy...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd