30-04-2015
[KONKURS] Napisz piosenkę dla Szwejka i wygraj książkę Autor: LubimyCzytać

Dzisiaj przypada 132 rocznica urodzin Jaroslava Haška, pisarza, który powołał do życia żołnierza Szwejka, zwanego ongiś wojakiem. Z tej okazji zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie, w którym można wygrać, niedawno wydane przez Wydawnictwo Znak, "Losy dobrego żołnierza Szwejka czasu wojny światowej". 

Jak ciężko mieć „Sąsiadów”
30-04-2015
Jak ciężko mieć „Sąsiadów” Autor: kryptonite

Wszystkie opowiadania, mimo ciekawej formy, w większości przypadków są dość ciężkie w odbiorze. Po lekturze pierwszych historii, które początkowo fascynują i ciekawią samym sposobem przedstawienia świata oraz kontaktów międzyludzkich, przychodzi moment, kiedy czytelnik poczuje wyraźny przesyt. Mam na myśli to, że po jakimś czasie będzie miał dosyć wychwalanych przez krytyków absurdu, czarnego humoru oraz rzeczywistości rodem z sennego koszmaru.

Siedem
02-05-2015
Siedem Autor: lapsus

„Siódemka” jest o polskiej „Highway to Hell”, o drodze do zatracenia, o naszych tańcach chocholich, o mazurach, obertasach, o dostojnych polonezach z blachy pancernej, w których się wozimy jak dzień dniem, jak noc nocą. „Siódemka” jest o polskich demonach, ale nie o tych naszych swojskich Rokitach i Borutach, co to na ludową modłę strugane zdobią wiejskie obejścia, żeby się z nimi po cichu, z ogarkiem ręce, poukładać.

30-04-2015
Konkurs 3D / 2D / RZEŹBIMY KSIĄŻKI Autor: LubimyCzytać

Konkurs 3D / 2D / RZEŹBIMY KSIĄŻKI jest częścią warsztatów tworzenia ZINów inspirowanych kolekcją rzeźb Królikarni. Kolekcji różnorodnej, w której obok siebie sąsiadują m.in. pulchne ciałka amorków, głowy polskich notabli, zastygła w pocałunku para z waty cukrowej, puszki z endorfiną i kolorowe kapcie.

Towarzystwo Świadomego Umierania (?)
30-04-2015
Towarzystwo Świadomego Umierania (?) Autor: jusola

Bohater, oprócz dialogów z Wiktorem i wspomnień kierowanych ku Nieobecnej, jako narrator rejestruje jeszcze wyimki ludzkich rozmów prowadzonych w jego dorożce. Przywołuje zapiski z książki „Du du du...”, którą można by chyba określić jako przypadki człowieka eksperymentującego z rzeczywistością oraz powraca do własnych wywiedzionych z dzieciństwa wspomnień, tytułując je złowieszczo: „Wilki wspomnień”. 

29-04-2015
Wybierz najlepszą powieść Agathy Christie Autor: LubimyCzytać

Z okazji 125. rocznicy urodzin Agathy Christie organizacja Agatha Christie Limited, skupiająca prawa autorskie do większości dzieł królowej kryminału, chce się przekonać, którą jej powieść świat lubi najbardziej. Wybierz swoją ulubioną i oddaj głos na www.worldsfavouritechristie.com. Klikając na tytuł, dowiesz się, która ze znanych osób na niego zagłosowała. Głosowanie trwa do 31 maja!

29-04-2015
Nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru 2015 Autor: LubimyCzytać

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który odbędzie się we Wrocławiu pod koniec maja ogłosili listę nowości nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru. Wśród nich m.in. "Pochłaniacz" i "Kwestja krwi" - nasze dwa patronaty.

Jak zrobić coś z niczego...
29-04-2015
Jak zrobić coś z niczego... Autor: jusola

Więc tak to jest z tymi felietonami: Temat jest właściwie dowolny: można powiedzieć parę zdań o przygotowywanych potrawach, o kuchni polskiej, o życiu w naszym kraju. To akurat wyimek z opowieści o „pożegnalnym lunchu o charakterze polskim” podczas pobytu autorki w domu pracy twórczej „na wsi amerykańskiej w stanie Nowy Jork”. Ale świetnie pasuje do całości. 

29-04-2015
Konkurs na najlepsze opowiadanie Autor: LubimyCzytać

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania ogłosił konkurs na najlepsze opowiadanie 2015. Hasło przewodnie: „Obiecaj". Zwycięskie i wyróżnione teksty zostaną opublikowane w festiwalowej antologii, laureaci otrzymają możliwość udziału w warsztatach kreatywnego pisania odbywających się w trakcie 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu. Główna nagroda to pięć tysięcy złotych.

Trzeba wciąż na nowo opowiadać…
29-04-2015
Trzeba wciąż na nowo opowiadać… Autor: VenusInFur

Największy potencjał tej powieści tkwi właśnie w dziadkowym gawędziarstwie, mistyfikującym jego – chciałoby się powiedzieć – upragniony wariant żywota i będącym poniekąd jakąś formą kompensacji tego, że został unieruchomiony na wózku. Dziadek urzeka słowami, ożywia tajemnicze światy, roztacza przed zagorzałymi słuchaczkami wizje fantastycznych mórz i lądów, bajecznych zwierząt, trudnych do wyobrażenia sytuacji.

Opinie czytelników


O książce:
Toń

Polecam. Pisarka ma niesamowitą lekkość i poczucie humoru, potrafi jednak zbudować niezłą atmosferę grozy...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd