01-03-2015
Filmowe okładki Autor: Bogdan

Niektórzy czytelnicy, zwłaszcza ci młodsi, uważają pojawienie się filmowych okładek za proceder stosunkowo nowy. Spieszę wyjaśnić, że stało się to znacznie wcześniej. Po szybkim przejrzeniu swojej biblioteczki mogę stanowczo stwierdzić, że w naszym kraju co najmniej w roku 1989. Wtedy właśnie została wydana książka "Królewskie sny" Józefa Hena, na okładce której widzimy królewski wizerunek Gustawa Holoubka.

28-02-2015
Jasnowidze 2014 - wyniki konkursu Autor: LubimyCzytać

17 maja 2014 roku Wydawnictwo Dwie Siostry ogłosiło pierwszą edycję międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE. Na konkurs wpłynęło 521 projektów z 25 krajów. Nadesłane prace były nie tylko liczne, lecz także niezwykle różnorodne. Większość autorów to młodzi twórcy z dużych ośrodków akademickich w Polsce.

Kostka w rodowodzie
27-02-2015
Kostka w rodowodzie Autor: lapsus

„Ostatnia arystokratka” zawiera wszystko, czego oczekujemy od prozy naszych południowych sąsiadów. Książka skrzy się humorem i autoironią, jest to wspaniała i inteligentna rozrywka, która niesie ze sobą także istotniejszy przekaz. Jest to także przesympatyczna karykatura czeskich przywar, które, ukazane z wdziękiem i lekkością, stają się czymś, co należy tolerować.

Przez uchylone drzwi
27-02-2015
Przez uchylone drzwi Autor: Monika Stocka

Mówi się, że człowiek ze wsi może wyjść zawsze, ale wieś z człowieka? Cóż, ja tu otrzymałam jakąś odpowiedź, ale za mało życie znam, by móc się z nią zgodzić lub polemizować. Zresztą Regina, wychodząc ze wsi, urodziła po drodze syna. I ta relacja jest w książce istotniejsza od słomy w butach.

27-02-2015
LC.news – bądź na bieżąco z rynkiem książki Autor: LubimyCzytać

Rozwinęliśmy dział redakcji o dodatkowe narzędzie – LC.news. Teraz jeszcze szybciej będziecie otrzymywać najświeższe informacje z rynku książki oraz ze świata lubimyczytać.pl.

... przyglądam się ciekawie ludziom i okolicznościom...
27-02-2015
... przyglądam się ciekawie ludziom i okolicznościom... Autor: jusola

Na kartach dziennika znajdują się komentarze do bieżących zdarzeń społeczno-politycznych (np. wizyta prezydenta Obamy w Polsce, atak Breivika w Norwegii, wybory, mistrzostwa piłkarskie, wybór papieża). Sądy Julii Hartwig choć stonowane, są stanowcze, także krytyczne wobec rzeczywistości świata polityki, funkcjonowania Kościoła, życia literackiego i intelektualnego. 

27-02-2015
Pięć lekcji Reginy Brett w interpretacji Ewy Błaszczyk Autor: LubimyCzytać

Wydawnictwo Insignis Media udostępniło pięć rozdziałów najnowszej książki Reginy Brett „Bóg zawsze znajdzie ci pracę”, która od chwili wydania w październiku zeszłego roku plasuje się na wysokich miejscach polskich list bestsellerów.

Szybowcem na podbój kosmosu
26-02-2015
Szybowcem na podbój kosmosu Autor: Myrkul

Od początku pomysł na serię opierał się na nieszablonowej wizji przedstawianego świata. Przy tym wizji, przy całej jej fantastyczności, bardzo przemyślanej i spójnej, w którą całkiem łatwo czytelnikowi uwierzyć. Jednak autorzy muszą się liczyć z wygaśnięciem uroku nowości i pewnym znużeniem czytelników. Wydaje mi się, że obaj pisarze mieli to od początku na uwadze i przygotowali się znakomicie.

26-02-2015
Przeczytam, jak trafię do więzienia Autor: AMisz

Wielokrotnie na łamach naszego serwisu toczyły się dyskusje na temat tego, czy są książki, które „wypada” przeczytać, nieznajomość których nie uchodzi w pewnych kręgach i jest uznawana za nietakt, faux-pas i kolokwialnie mówiąc „porutę”. Oraz na temat tego, czy warto wracać do raz już przeczytanych książek, czy nie lepiej ten czas poświęcić na przeczytanie czegoś nowego, bo przecież „so many books, so little time”.

Przed „Sherlockiem” i po nim
26-02-2015
Przed „Sherlockiem” i po nim Autor: kryptonite

Z całej biografii wyłania się portret człowieka pracowitego, który nawet w epizodyczną rolę wkłada całe serce i zaangażowanie, oraz bardzo skromnego, ale też zaskoczonego całym szumem wokół swojej osoby. Osobiście za najmocniejszy, jak również najsłabszy punkt całej pozycji autorstwa Justina Lewisa uważam część „przedsherlockową”.

Opinie czytelników


O książce:
Uwierz w miłość, Calineczko

Książkom świątecznym nie stawiam wysokich wymagań, bo one mają mnie wprowadzić w bożonarodzeniowy klimat i pozwolić na oderwanie na od codziennych spr...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd