Ich bin ein Berliner
30-01-2015
Ich bin ein Berliner Autor: Monika Długa

Widać, że wydawca miał problem z gatunkowym ukonstytuowaniem „Magika”. I trudno się dziwić, gdyż w książce znalazło się i trochę wątków sensacyjnych, i trochę retrospekcji, i szczypta thrillera oraz sensacji. Jednak główną osią fabularną nie jest wcale zagadkowa śmierć Franka Derbacha, pracownika Urzędu Do Spraw Akt Stasi, czy tajemnicze morderstwa opozycjonistów w komunistycznej Bułgarii, czy nawet śmierć berlińskiego reportera Gerharda Samuela.

30-01-2015
Przyznano nagrodę Costa Book of the Year 2014 Autor: LubimyCzytać

Nagroda Costa Book of the Year 2014, jedna z najważniejszych nagród literackich na rynku brytyjskim, powędrowała do książki, która ukaże się w Polsce prawdopodobnie nakładem wydawnictwa Czarne. O książce tej pisaliśmy już w listopadzie, kiedy zdobyła inną ważną nagrodę – Samuel Johnson Prize for Non-Fiction. Mowa o "H is for Hawk" autorstwa Helen Macdonald.

01-02-2015
Wygraj pakiet tomików Szymborskiej! Autor: LubimyCzytać

Dziś mijają trzy lata od śmierci Wisławy Szymborskiej - poetki, eseistki, krytyka literackiego, tłumaczki, felietonistki, laureatki literackiej Nagrody Nobla. Zamiast kolejny raz po prostu wspominać zmarłą poetkę proponujemy Wam udział w konkursie, w którym do wygrania będą pakiety jej tomików, ufundowane przez Wydawnictwo Znak.

Inny świat prawie na wyciągnięcie ręki
30-01-2015
Inny świat prawie na wyciągnięcie ręki Autor: Bacha85

W trakcie lektury wielokrotnie zdumiały mnie szczegóły z życia ludzi północy. Jest to barwna opowieść o trudach codzienności i radości z udanego polowania. Zachwycił mnie ten tak odmienny świat, pełen wzajemnej ufności i solidarności.

31-01-2015
Sztuka przekładu Autor: Bogdan

Jako czytelnik oczekuję od przekładu dwóch rzeczy: wierności i urody. Wierność oryginałowi wydaje się sprawą podstawową i na tyle oczywistą, że chyba niemal każdy z nas biorąc do ręki książką przetłumaczoną na polski z góry zakłada, że ma do czynienia z odpowiednikiem oryginału w skali 1:1. Z kolei przez urodę rozumiem walory przekładu jako tekstu „samego w sobie”.

Zaginiona antyutopia
30-01-2015
Zaginiona antyutopia Autor: Sylwia Sekret

Bohaterka „Kakrachana” była niedoświadczoną, momentami naiwną dziewczyną, Dalema z drugiej części to już o wiele mocniej naznaczona przez życie osoba, na której barki zrzucone zostają problemy, z którymi nie każda siedemnastolatka chciałaby się mierzyć. Supalka coraz odważniej zaczyna nie tylko wyrażać swoje zdanie, ale także walczyć o jego słuszność.

30-01-2015
Dziewczynka chora na białaczkę i Harry Potter Autor: LubimyCzytać

Natalie czekała na czwartą część serii wyjątkowo niecierpliwie. Nie dlatego, że cierpliwość nie była jej mocną stroną, ale dlatego, że była śmiertelnie chora na białaczkę. Było praktycznie przesądzone, że umrze, zanim „Harry Potter i Czara Ognia” trafi do księgarń.

Rodzicielstwo z Aspergerem
29-01-2015
Rodzicielstwo z Aspergerem Autor: Anakolut

„Wychowujemy Misiaka” to, w największym skrócie, opowieść o wychowaniu i rodzicielstwie w obliczu najróżniejszych przeciwności losu - własnych ograniczeń, niezrozumienia zasad panujących w zorganizowanym społeczeństwie oraz ze strony otoczenia. Robison jako główny motyw książki stawia batalię, jaką był zmuszony stoczyć przed sądem w obronie syna zafascynowanego chemią i materiałami wybuchowymi.

29-01-2015
Kraków i Wrocław gośćmi honorowymi Targów Książki w Paryżu Autor: LubimyCzytać

Jedna z największych prezentacji literatury polskiej za granicą od 15 lat! W dniach 19-23 marca na Salon du livre de Paris, najstarszym i największym wydarzeniu ekspozycyjnym świata frankofońskiego, miasta Kraków i Wrocław, wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutem Książki, zaakcentują swoją literacką i kulturalną tożsamość.

Życie pełnią śmierci
29-01-2015
Życie pełnią śmierci Autor: Róża_Bzowa

Dina, nosząca po mężu Jakubie nazwisko Grønelv, to postać niespotykana w literaturze światowej. Silna i bezwzględna, a także bezbronna wobec braku miłości ojca, łączy w sobie cechy męskie i kobiece, siłę ze zmysłowością, wrażliwość na rzeczy niezwykłe i podatność na zranienie z determinacją i niewzruszoną wolą oraz brakiem litości.

Opinie czytelników


O książce:
Niebezpieczna sekwencja

RECENZENCKIE (jeszcze 10... może dam radę do końca roku... stąd ten pośpiech i czytanie na łeb, na szyję....) Nakręciłam się na tę książkę, gdyż nie...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd