01-01-2015
Noworoczne postanowienia? Postaw na książki? Autor: LubimyCzytać

Czego życzyć molom książkowym w Nowym Roku? Oczywiście samych trafionych wyborów literackich, mnóstwa książkowych prezentów, sporo wolnego czasu na czytanie i wypełnienia noworocznych postanowień książkowych, jeśli takowe podejmujecie.

31-12-2014
Najlepsze książki 2014 roku - Waszym zdaniem Autor: LubimyCzytać

W zeszłym roku prezentowaliśmy Wam, Drodzy Czytelnicy, subiektywny wybór najlepszych książek mijającego roku. Najlepsze (ich zdaniem) tytuły wymieniali współpracujący z nami redaktorzy oraz my, administracja serwisu. W tym roku postanowiliśmy podejść do tematu z innej strony i oddać głos Wam – użytkownikom serwisu, twardym danym z naszej bazy i cyfrom, które (ponoć) nigdy nie kłamią.

Czy da się okiełznać nieznane?
30-12-2014
Czy da się okiełznać nieznane? Autor: Robert Fryga

Skrycie tęskniłem za Strefą X. Mimo że jest mroczna i niekiedy odrażająca, znowu przyciąga niczym magnes i zaprasza, by się w niej zatracić. Bezpośrednia konfrontacja z nieznanym – jak łatwo zauważyć – nie przyniosła niczego poza kolejnymi pytaniami. Tak dla czytelnika, jak i bohaterów książki.

30-12-2014
Czytanie z ekranu przed snem źle wpływa na zdrowie Autor: LubimyCzytać

Ciekawe jest to, że wpływ na jakość snu ma używanie wszelkich urządzeń zaopatrzonych w ekran. Jeśli więc chcemy zadbać o swoje zdrowie, powinniśmy starać się przed snem czytać książki papierowe. Jakość snu może bowiem wpływać na wszystko – stwierdzono, że niedobór snu zwiększa ryzyko otyłości, cukrzycy, choroby wieńcowej, a nawet może mieć związek w występowaniem niektórych form raka.

W sidłach miłości
30-12-2014
W sidłach miłości Autor: Tetiisheri

„Pułapka uczuć” to historia dwóch rodzin opisana z punktu widzenia głównej bohaterki – Layken. Zarówno Layken, jak i Will doświadczyli w życiu ogromnego smutku i oboje próbują pogodzić się z zaistniałą sytuacją na tyle, na ile jest to możliwe, by prowadzić dalsze życie i funkcjonować w otaczającym ich świecie.  

Gdzie jesteś, Gonzo?
30-12-2014
Gdzie jesteś, Gonzo? Autor: Veroniqusia

Muszę przyznać, że lektura tej książki była dla mnie sporym zaskoczeniem. Teraz nie potrafię dokładnie zdefiniować, czego się po niej spodziewałam, ale myślałam, że będzie… poważniejsza? Bardziej poruszająca? Chyba o to chodzi, bo choć dopuszczałam wiele różnych scenariuszy, to na to, że „Czekając na Gonza” okaże się mądrą, zabawną i pełną ciepła bajeczką o perypetiach sympatycznej rodzinki, nie wpadłam.

30-12-2014
Najlepsze literackie prezentacje 2014 roku Autor: LubimyCzytać

Znacie już TED? Jeśli nie, warto to nadrobić. TED to nazwa dorocznej konferencji organizowanej w Vancouver. TED to jednak coś więcej – to wiele różnych konferencji i spotkań, które odbywają się w wielu krajach, w tym także w Polsce.  

Stare fotografie, czyli sprawdzając trwałość przeszłości
29-12-2014
Stare fotografie, czyli sprawdzając trwałość przeszłości Autor: Natalia-Lena

Autorka, opisując swoją podróż oraz opowieść dziadków, zdecydowała się na ciekawy zabieg, który przywodzi na myśl wspomniane we wstępie „nakładanie fotografii”. Otóż poszczególne rozdziały zestawiają ze sobą dwa spojrzenia na te same miejsca – poznajemy je ze wspomnień Janki i Staszka oraz z obserwacji autorki.

29-12-2014
Karolina Wilczyńska odpowiedziała na Wasze pytania! Autor: LubimyCzytać

Na początku grudnia zbieraliśmy Wasze propozycje pytań do Karoliny Wilczyńskiej, autorki książki "Jeszcze raz Nataszo". Dzisiaj publikujemy odpowiedzi, których udzieliła na wybrane przez nas pytania.

Zamknięcie przygód Dory Wilk
29-12-2014
Zamknięcie przygód Dory Wilk Autor: Myrkul

„Na wojnie nie ma niewinnych” to szósty tom i zamknięcie cyklu. Akcja rozpoczyna się niemal dokładnie w chwili, w której urwała się narracja piątej części. Właśnie, urwała się, bo po zakończeniu wszystkich wątków piątego tomu autorka zafundowała nam scenę, która właściwie otworzyła fabułę zamknięcia serii.

Opinie czytelników


O książce:
Toń

Polecam. Pisarka ma niesamowitą lekkość i poczucie humoru, potrafi jednak zbudować niezłą atmosferę grozy...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd