30-11-2014
A gdyby tak… być kotem? Autor: Sylwia Sekret

Wszyscy wiemy, że opowieść o tym, jakoby koty miały dziewięć żyć, jest mitem. Ale wszyscy wiemy też, że coś w tym po prostu musi być, a może nawet… jest to najwyższa forma prawdy? Tak zwana najprawdziwsza prawda? Pomyślcie tylko, jakby to było być takim kotem...

29-11-2014
Kurs pisania #5 – płodzimy głównego bohatera Autor: Remigiusz Mróz

Przy książce, nad którą obecnie pracuję – i wydaje mi się, że będę pracować nad nią jeszcze przez kilka eonów – redaktor zasugerował mi, by trochę dokładniej nakreślić głównego bohatera. Napisać, jaki ma kolor włosów, od ilu lat pracuje w policji, gdzie mieszka, ile właściwie ma lat, et cetera. I choć zazwyczaj przyjmuję rady redaktorów z otwartymi rękoma, tę konkretną postanowiłem zignorować.

Wiedeńska bohema w obliczu serii tajemniczych morderstw
28-11-2014
Wiedeńska bohema w obliczu serii tajemniczych morderstw Autor: Tajemnica

Spokój i niepowtarzalny wiedeński klimat burzy wieść o serii bestialskich zbrodni. Zostaje zamordowana znana modelka, a chwilę później śmietanką towarzyską wstrząsa wiadomość o kolejnych morderstwach. Wydarzenia łączą się ze sobą, a jakby tego było mało, można je porównać do zbrodni sprzed lat.

28-11-2014
La Strada, Andrzej Ziemiański i Fabryka Słów we wspólnej sprawie Autor: LubimyCzytać

Fundacja La Strada, Andrzej Ziemiański i wydawnictwo Fabryka Słów zapraszają do obejrzenia wyjątkowej wystawy zdjęć Pawła Zająca. Wystawa potrwa do 19 grudnia i zakończy się uroczystym finisażem oraz aukcją 10 prac na rzecz Fundacji Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu La Strada.

Wyjątkowo zwyczajny człowiek
28-11-2014
Wyjątkowo zwyczajny człowiek Autor: Monika Długa

Egzystencję Stonera można streścić w jednym zdaniu: życie nad wyraz przeciętne, którego kurs wyznacza niespotykane wręcz poczucie moralności. Najpierw szczęśliwe, choć pracowite dzieciństwo spędzone na roli, potem studia pełne wyrzeczeń, ślub z Edith – panną z dobrego domu, narodziny córki Grace, kariera naukowa, romans z doktorantką, konflikt z innym profesorem, w końcu choroba i śmierć.  

28-11-2014
Wybierzmy wspólnie lektury najmłodszym uczniom – ankieta MEN Autor: LubimyCzytać

Od 27 listopada do końca stycznia Ministerstwo Edukacji Narodowej czeka na nasze propozycje książek, które powinny znaleźć się w kanonie lektur! Nie przegapmy tej okazji! A wśród osób, które wypełnią ankietę rozstaną rozlosowane czytniki! Zatem, co polecacie?

Międzywojenny Pudelek
28-11-2014
Międzywojenny Pudelek Autor: Monika Stocka

Może jestem starą, czepliwą i sfrustrowaną zrzędą i nie doceniam młodszych absolwentów filologii polskiej, którzy pieczołowicie przebrnęli przez bibliografię swoich studiów i z dostępnego księgozbioru wyłowili co bardziej kontrowersyjne i chwytliwe fragmenty, zebrali je tematycznie, oprawili w okładkę i czym prędzej wydali. Może. A może to jest po prostu słabe?

28-11-2014
PD James, uwielbiana autorka kryminałów, zmarła w wieku 94 lat Autor: LubimyCzytać

Jej najbardziej znanym bohaterem jest inspektor Adam Dalgliesh. Pojawił się już w pierwszej książce PD James – „Zakryjcie jej twarz”. Debiutancka powieść rozpoczęła wielką karierę pisarki i inspektora, który wystąpił łącznie w czternastu powieściach, z których wiele (choć niestety nie wszystkie) zostało wydanych się po polsku.

Blondynka i kolejny etap wielkiej wyprawy
27-11-2014
Blondynka i kolejny etap wielkiej wyprawy Autor: Natalia-Lena

Przywykłam już do stylu Beaty Pawlikowskiej, która nie tyle stawia na gawędę, co na codzienne zapiski przeplatane dygresjami. W połączeniu z jej piórem opowieść czyta się lekko i chłonie praktycznie bez wysiłku. Autorka opisuje kolejne kroki swojej podróży, czasem robiąc to w drobiazgowy sposób – gdzie była, co jadła, kogo widziała.

27-11-2014
15 powodów, dla których jesteśmy wdzięczni za książki Autor: LubimyCzytać

Amerykanie obchodzą dzisiaj Święto Dziękczynienia – oczywiście nie jest to nasze święto i nie jest to nasza tradycja, ale każda okazja jest dobra, żeby wymienić powody, dla których jesteśmy wdzięczni za to, że istnieją książki! A zamiast jedzenia pieczonego indyka, ciasta dyniowego i konfitur z żurawiny proponujemy po prostu delektować się dobrą lekturą!

Opinie czytelników


O książce:
Toń

Polecam. Pisarka ma niesamowitą lekkość i poczucie humoru, potrafi jednak zbudować niezłą atmosferę grozy...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd