W Grze Ostatecznej stawką jest przyszłość świata
30-09-2014
W Grze Ostatecznej stawką jest przyszłość świata Autor: Natalia-Lena

„Endgame. Wezwanie” w swej formie może trafić do osób, które zazwyczaj stronią od czytania. Dlaczego? Cóż, ja nazwałabym „Endgame. Wezwanie” papierowym filmem akcji – wciąga, dużo się dzieje i nie ma miejsca na nudę. Jego „efekciarskość” może być plusem dla jednych czytelników i minusem dla drugich. Zawrotna liczba następujących po sobie dość niewiarygodnych wydarzeń zapewnia rozrywkę, jeśli tylko przymkniemy oko na ubytki w realizmie.

30-09-2014
Wygraj unikatową kolekcję od Świata Książki! [KONKURS] Autor: LubimyCzytać

Z okazji 20-lecia działalności wydawnictwo Świat Książki przygotowało dla czytelników ekskluzywną limitowaną kolekcję 20 książek wybitnych polskich autorów. Jest ona prawdziwą perełką na rynku wydawniczym - projekty okładek opracowali cenieni graficy Przemek Dębowski i Wojtek Kwiecień-Janikowski. Kolekcja może być Wasza!

30-09-2014
Bezprecedensowe przedsięwzięcie translatorskie - „Anglicy na pokładzie” Autor: LubimyCzytać

Wydawnictwo Wiatr od Morza postanowiło w sposób wyjątkowy uczcić tegoroczny, przypadający dzisiaj, Międzynarodowy Dzień Tłumacza. Dla wszystkich czytelników przygotowało niezwykły prezent – powieść przełożoną przez dwadzieścia jeden osób! 

Angielska herbatka z książką
30-09-2014
Angielska herbatka z książką Autor: Róża_Bzowa

Nowe wydanie „Dumy i uprzedzenia”, wydane w serii „Angielski ogród”, w przepięknej, elegancko oszczędnej i bardzo angielskiej okładce, przypomina najstarsze i najbardziej znane tłumaczenie powieści autorstwa Anny Przedpełskiej-Trzeciakowskiej, które swoją premierę miało w 1957 roku i pozostawało jedynym dostępnym dla czytelników polskich do roku 2005.

30-09-2014
Skromna sztuka pisania fantastycznych opowiadań Autor: Michał Cetnarowski

Weź garść bohaterów, wrzuć ich do kotła z intrygą, podlej esencją z oryginalnie wykreowanego świata. Dodaj ze dwie szczypty suspensu, a ciekawych konceptów nie żałuj. Twistów i nagłych zwrotów akcji jak kto lubi, do smaku. Przepis na dobre opowiadanie wydaje się klarowny – ale w praktyce nie tak łatwo sprawić, żeby nie wyszedł zakalec.

Herbatka z Szalonym Kapelusznikiem i jego ferajną
30-09-2014
Herbatka z Szalonym Kapelusznikiem i jego ferajną Autor: electric_cat

W „Czy jesteś psychopatą? Fascynującej Podróży po Świecie Obłędu” Jon Ronson przedstawia galerię zapadających w pamięć postaci: psychiatry Pettera Nordlunda, przedstawicieli kościoła scjentologicznego, niesłusznie osadzonego w szpitalu psychiatrycznym Broadmoor pacjenta, psychopatycznego szefa... 

Ludźmi tylko ludzie
29-09-2014
Ludźmi tylko ludzie Autor: Sylwia Sekret

„Anglicy na pokładzie” to trudna książka. Wymagający jest jej styl i wymagające są problemy, które autor stawia przed czytelnikiem. Oczywiście są tutaj momenty, kiedy będziemy się także zaśmiewać, dlatego że postaci stworzone przez pisarza są w takim samym stopniu realne, co niekiedy groteskowe. Ich zróżnicowanie, podkreślone dodatkowo indywidualnymi tłumaczami, powinno zaspokoić potrzeby każdego potencjalnego odbiorcy.

29-09-2014
Stephen King wierzy w przyszłość książek papierowych Autor: LubimyCzytać

Swego czasu Stephen King był jednym z pionierów nowych technologii – jako jeden z pierwszych popularnych pisarzy zaczął wydawać swoje książki w cyfrowej formie. Jednak choć ebooki niezaprzeczalnie mają wiele plusów, King twierdzi, że nigdy nie zastąpią książek papierowych.

Na spotkaniu z islandzką królową kryminału oraz thrillera
29-09-2014
Na spotkaniu z islandzką królową kryminału oraz thrillera Autor: Ewa-Książkówka

Dziwna, mroczna i nierzadko przerażająca aura, która wytwarza się zarówno wokół niego jak i jego córki, dopełnia dzieła i czyni powieść Sigurdardóttir thrillerem z nutką grozy. Pod żadnym pozorem nie spodziewajcie się tu jednak scen rodem z rasowego horroru (tego zdecydowanie więcej znajdziecie w „Statku śmierci”). Yrsa straszy bardzo subtelnie, ledwo wyczuwalnie, ale umiejętnie.

29-09-2014
Pisarze, którzy wydali pierwsze książki podczas studiów Autor: LubimyCzytać

Skończyliście już studia? A może ten przyjemny okres dopiero przed wami? Najczęściej kojarzy nam się on z zawieraniem nowych przyjaźni, chodzeniem na imprezy, pisaniem prac na różne dziwne tematy i nocnym zakuwaniem do egzaminów. Dla niektórych pisarzy jednak studia były czasem wytężonej pracy nad pierwszą książką – zakończonej pełnym sukcesem.

Opinie czytelników


O książce:
Okrutny książę

Okrutnego księcia chciałam przeczytać już w dniu premiery :D I tak oto nadszedł ten dzień, kilka godzin czytania i... koniec :( Uwielbiam takie książ...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd