Tropy pamięci
29-08-2014
Tropy pamięci Autor: jusola

Przewodnik wyrósł z niepokoju, który odezwał się w autorze niejasnym przekonaniem, że czas wyruszyć w długą podróż. Nie spodziewajmy się jednak, że odbędziemy ją wraz z nim dzień po dniu. Ba!, nie spodziewajmy się, że w ogóle ją odbędziemy! 

29-08-2014
Festiwal Fabuly w Poznaniu i konkurs na opowiadanie Autor: LubimyCzytać

Fabuła to przyjemność. Fabuła to kunszt. Fabuła to konieczność. Potrzeba snucia i słuchania opowieści jest jedną z naszych podstawowych i oczywistych potrzeb. Literatura spełnia ją pierwsza i najpełniej. I to niezależnie od formy: prozy, poezji, dramatu czy scenariusza…

Dobro i zło w japońskiej popkulturze
29-08-2014
Dobro i zło w japońskiej popkulturze Autor: Katriona

„Brak absolutu. Pojęcia dobra i zła w japońskiej popkulturze” to rewelacyjne studium tych dwóch motywów i ich występowania w produkcjach Kraju Kwitnącej Wiśni. Jeżeli chodzi o podział i poruszane w książce zagadnienia, dzieło składa się z siedmiu dość obszernych rozdziałów oraz bardzo szczegółowej bibliografii, o której kilka słów pojawi się później.

30-08-2014
Nie znacie, to przeczytajcie Autor: Bogdan

Spróbuję powalczyć o czytelniczą uwagę dla pięciu z moich ulubionych powieści, których wspólnym mianownikiem jest przynależność do kategorii, którą można określić jako „najlepsze z zapomnianych”. Każdą z nich przeczytałem kilka razy, na przestrzeni wielu lat, więc na pewno nie jest to pochopny wybór.

29-08-2014
Liam Neeson wymierzy sprawiedliwość krocząc wśród cieni Autor: LubimyCzytać

3 października, pod tytułem „Krocząc wśród cieni”, na ekrany polskich kin wejdzie „A Walk Among the Tombstones” – elektryzujący thriller Scotta Franka, scenarzysty hitów „Raport mniejszości” i „Wolverine”. Fabuła nowego obrazu z Liamem Neesonem została oparta na motywach powieści Lawrence’a Blocka, trzykrotnego zwycięzcy Edgar Award. 

Po nitce do kłębka
29-08-2014
Po nitce do kłębka Autor: Andrew Vysotsky

Akcja pierwszej powieści Monteliusa rozpoczyna się jesienią 1990 roku. Żelazna kurtyna powoli odchodzi w przeszłość, co niesie dla Europy i świata wielkie nadzieje oraz równie wielkie obawy. Z jednego ze wzgórz w centrum Sztokholmu spada mężczyzna i ginie w wyniku tego zdarzenia. Wygląda to na zwykłe samobójstwo, ale… Przy zwłokach znaleziono albański paszport, a władze Albanii zaprzeczają, żeby ktoś o danych, które w nim figurują, kiedykolwiek istniał.

31-08-2014
Starość nie radość? Autor: Sylwia Sekret

A co tam słychać u starszych mężczyzn? Oni również potrafią czerpać z życia pełnymi garściami. Wspomnieć można choćby emerytowanego Billa Hodgesa, bohatera „Pana Mercedesa” Stephena Kinga - choć początek powieści nie ukazuje go w najlepszym świetle, to ostatecznie okazuje się, że w wieku 62 lat wcale nie jest za późno na przyjaźń z młodzieżą, rozwiązywanie kryminalnych zagadek, a nawet seks...

29-08-2014
20 rzeczy, które przytrafiają się molom książkowym Autor: LubimyCzytać

Kiedy jest się oficjalnie molem książkowym, pewne rzeczy po prostu muszą się nam przytrafiać. Można wręcz powiedzieć, że nasi znajomi i rodzina oczekują tego od nas.  

Awersja do kontrowersji
28-08-2014
Awersja do kontrowersji Autor: Róża_Bzowa

Tom „Ale kupa! Co masz w pieluszce?” sytuuje się gdzieś pomiędzy grupą pierwszą a drugą. Choć z pozoru traktuje o wiadomym temacie, jego główną funkcją nie jest dostarczenie wiedzy na ten temat, ale pomoc w nauce pewnych ważnych umiejętności. 

O potrzebie zadawania trudnych pytań
28-08-2014
O potrzebie zadawania trudnych pytań Autor: Ewelina Tondys

„Jakie piękne samobójstwo” to lektura, w której czytelnik bez trudu dostrzeże ogrom pracy włożonej przez autora. I nawet jeśli nie zgadzamy się w poszczególnych kwestiach z Ziemkiewiczem, trudno odmówić mu rzetelności i faktograficznej staranności w dowodzeniu zasadniczej tezy o samobójstwie Polski dokonanym w interesie Anglii, Francji, Sowietów i USA.

Opinie czytelników


O książce:
Silence

Nie pamiętam już dokładnie gdzie usłyszałam o Silence. Możliwe, że natknęłam się na ten tytuł przeglądając któryś z książkowych facebookowych fanpage'...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd