10DY DO MOS2
31-07-2014
10DY DO MOS2 Autor: Sylwia Sekret

Powieść Joe Hilla to trzymająca w napięciu opowieść o niemal wszystkim, z czym muszą mierzyć się zarówno dorośli, jak i dzieci. Choć Vic i Victoria zdają się być dwiema różnymi osobami - stanowią jedność, do połączenia której jest potrzebny jedynie most, spajający dwa oddalone od siebie brzegi tego samego serca.  

Nieoczywista rzeczywistość
31-07-2014
Nieoczywista rzeczywistość Autor: Monika Stocka

Żeby była jasność. W pełni zgadzam się z autorką w kwestiach walki o swoją tożsamość, swoje prawa, swoją kobiecość, odrębność. Popieram jej „egoizm”, rozumiem potrzebę określenia się na nowo, szukania granic. Rozumiem jej chciejstwa i niektóre chwile rozpaczy. I cieszę się, że o tym pisze i że to wzbudza kontrowersje.

31-07-2014
Poluj na kody… i czytaj za darmo. Startuje akcja Czytaj KRK! Autor: LubimyCzytać

Jutro startuje Czytaj KRK! - inicjatywa Krakowskiego Biura Festiwalowego, dzięki której czytelnicy będą mogli bezpłatne wypożyczyć e-bookowe nowości i bestsellery największych wydawnictw w kraju i korzystać z nich za pośrednictwem… własnego telefonu! 

31-07-2014
Protesty rodziców przeciwko książkom Johna Greena Autor: LubimyCzytać

Rodzice coraz częściej protestują przeciwko włączaniu książek poczytnego wśród młodzieży autora, Johna Greena, na listy szkolnych lub wakacyjnych lektur. W Pasco County na Florydzie powieść "Papierowe miasta" została usunięta z listy wakacyjnych lektur, przeznaczonej dla trzynastolatków.

30-07-2014
Książki zmieniające życie Autor: Paulina Surniak

Brytyjscy czytelnicy wybrali 20 książek, które zmieniły ich życie. Głosować można było tylko na książki napisane przez kobiety. Pierwsze miejsce przypadło "Zabić drozda" autorstwa Harper Lee.  

Opowiadając siebie
30-07-2014
Opowiadając siebie Autor: Róża_Bzowa

Zahra – tym razem nie tylko bohaterka, ale i narratorka – niespiesznie snuje swoje wspomnienia, w pewien sposób unieważniając poprzednie warianty swojego losu, przedstawione przez innych. Jej opowieść jest inna, choć nie mniej obrazoburcza. Jak wyznaje na początku: To nie lata najbardziej ciążą, ale niewyjawione sprawy, wszystko, co przemilczałam albo zataiłam.

30-07-2014
Książka lekarstwem na wszystko? [KONKURS] Autor: LubimyCzytać

W swojej księgarni Jean Perdu sprzedaje książki tak jak farmaceuta medykamenty. Idealnie dobiera powieść do nastroju czytelnika, lecząc tym samym jego życiowe bolączki. Czy pamiętacie tytuł, który i Was wyleczył z egzystencjalnych dolegliwości - z nieszczęśliwej miłości, utraty sensu życia, ...?

Wojna jest wszędzie
30-07-2014
Wojna jest wszędzie Autor: Robert Fryga

„I żywy stąd nie wyjdzie nikt”. Wymowny tytuł, pod którym kryje się dziesięć porządnych, krwistych opowiadań. Tematyka wojny, przemocy i szeroko pojętego mordu zdecydowanie nie jest dla dzieci.. Zdziwi się jednak ten, kto myśli, że będzie (tylko) o Hitlerze i II wojnie światowej. O nie. Tu nie ma miejsca na tak szablonowe podejście.

30-07-2014
Rozmowa z autorką książki "Galop '44" Autor: LubimyCzytać

"Galop '44" to historia braci, którzy w przedziwny sposób trafiają ze współczesnej Warszawy w sam wir dramatycznych wydarzeń powstania warszawskiego. Autorka książki, Monika Kowaleczko - Szumowska, odkrywa przed nami szczegóły dotyczące pisania i wyjaśnia, skąd u niej zainteresowanie powstańczą tematyką. 

29-07-2014
Warner Bros kupiło prawa do „Szczygła” Donny Tartt Autor: LubimyCzytać

Jak podaje „The Telegraph” amerykańska wytwórnia filmowa zakupiła prawa do ekranizacji powieści Donny Tartt „Szczygieł” (The Goldfinch). Powieść w tym roku zdobyła Nagrodę Pulitzera oraz była nominowana do kilku innych nagród.

Opinie czytelników


O książce:
Niebezpieczna sekwencja

RECENZENCKIE (jeszcze 10... może dam radę do końca roku... stąd ten pośpiech i czytanie na łeb, na szyję....) Nakręciłam się na tę książkę, gdyż nie...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd