Sekret, któremu nie udało się zostać sekretem
07-07-2014
Sekret, któremu nie udało się zostać sekretem Autor: Tajemnica

Pewnego dnia Cecilia znajduje list od męża adresowany do niej samej, z dopiskiem otworzyć po mojej śmierci. Chyba nikt z nas nie chciałby znaleźć takiej „niespodzianki”, bo tak naprawdę nie wiadomo co z tym fantem zrobić? Ona też nie wiedziała, biła się z myślami, wątpliwości pojawiało się coraz więcej, aż w końcu dziwne zachowanie męża sprowokowało ją do otwarcia tajemniczego listu.

Akt zbiorowy
06-07-2014
Akt zbiorowy Autor: Bartosz Szczygielski

„U progu zagłady” to thriller niebezpiecznie wciągający i prawdziwy. Patrząc na rozwój sytuacji, czytelnik zastanawia się, ile tego typu sytuacji pojawiło się wokół niego, a on nie był ich nawet świadom. Zelenay udowadnia, że największych rzeczy dokonują ludzie najmniejsi i chwała mu za to.

Walka niepokornych serc
05-07-2014
Walka niepokornych serc Autor: Ines

Młodopolski Kraków, kolebka modernizmu, rok 1895. Miejsce, do którego ciągnęli uzdolnieni ludzie, w którym kształtowały się kultura i sztuka, gdzie zaciekle walczono o ich kult. W takich okolicznościach pojawiają się trzy niezwykle postępowe jak na owe czasy młode kobiety: tytułowa Eliza Pohorecka, jej koleżanka Klara Stojnowska i przyjaciółka tejże - Judyta Szreiberówna.

Amerykański sen w starożytnym Rzymie
04-07-2014
Amerykański sen w starożytnym Rzymie Autor: Grzegorz Śmiałek

Naruszenie historycznej drogi czasowej diametralnie zmieniło przyszłość, zostawiając po Nowym Jorku jedynie zarośniętą puszczę i tutaj na dobre do powieści wkraczają bohaterowie Liam, Maddy i Sal wraz z cyborgowym towarzyszem Bobem. Jedynym sposobem na przywrócenie równowagi w przyszłym świecie, jest podróż do starożytnego Rzymu i odkrycie przyczyny takich zmian...

Po jasnej stronie
03-07-2014
Po jasnej stronie Autor: lapsus

„Agrigento” jest wprost wymarzoną książką na wakacje dla tych, którzy lubią południowe słońce i krajobrazy. Spokojna narracja może być doskonałym uzupełnieniem letnich podróży. Jeśli literatura może dopełniać rzeczywistość, to jest to właśnie taka książka – pełna spokojnego klimatu i szumu morza przy zachodzie słońca. Nie ma tutaj pogoni za wydarzeniami, refleksja egzystencjalna i filozoficzna jest pogłębieniem tego klimatu.

Pensjonat, w którym dzieją się cuda
02-07-2014
Pensjonat, w którym dzieją się cuda Autor: malineczka74

Magnolia to miejsce wyjątkowe. Tu zmęczony turysta może znaleźć nocleg i smaczną strawę. Ale ten pensjonat przyciąga też osoby, które dostały od życia w kość. Ludzi, którzy przeżyli mocne wstrząsy, którzy znają smak bólu i wiedzą jak potrafi dokopać los. I tak w Magnolii zjawia się mężatka po przejściach, nastolatka z patologicznej rodziny i oszukany mąż.

Finanse „od kuchni”
01-07-2014
Finanse „od kuchni” Autor: Bartek Szpojda

Książka Pruska to w założeniu powieść sensacyjna, której akcja rozgrywa się w środowisku naszej rodzimej finansjery, wszelkiej maści spółek i funduszy. Nie zabrakło w niej nawiązań do poprzedniego ustroju i służb, które dbały o jego bezpieczeństwo. Pojawia się także wątek polityczny i miłosny, choć w formie szczątkowej.

W obliczu prawdy
30-06-2014
W obliczu prawdy Autor: Tetiisheri

Podobnie jak w przypadku poprzednich tomów i teraz autorka dogłębnie przemyślała i dopracowała fabułę, dzięki czemu czytelnik nie zazna znużenia. Zaskakujących elementów w powieści nie zabraknie. Perfekcyjna fabuła, nieprzewidywalność zdarzeń, szybka akcja, ciekawe dialogi i intrygujący bohaterowie. W ostatnim tomie trylogii znajdują się odpowiedzi na nurtujące pytania pojawiające się podczas lektury „W otchłani” czy „Miliona słońc”.

30-06-2014
Nie ma Open’era bez książek i czytania! Autor: LubimyCzytać

Biblioteka jest wyjątkowa i otwarta dla wszystkich od 2 do 5 lipca! Dla bosych, dla tych którzy zawsze w trampkach i oczywiście dla wszystkich w kaloszach. Konkursy, zabawy literackie i nieformalne spotkania ze znanymi polskim autorami. Wszystkim, dla których czytanie jest przyjemnością i czynnością tak naturalną jak oddychanie i słuchanie muzyki, organizatorzy zapewnią kontakt z książką.

Dobra kontynuacja
30-06-2014
Dobra kontynuacja Autor: Katriona

Pierwsza część trylogii „Hyperversum” posiadała potencjał, jednak autorka nie do końca go wykorzystała. Zupełnie inaczej sprawa przedstawia się w kontynuacji dzieła – tym razem czytelnik nie ma wrażenia, że większość wydarzeń została na siłę wprowadzona do fabuły. Nie pojawia się również element przewidywalności.

Opinie czytelników


O książce:
Kręgi

To było moje pierwsze spotkanie z piórem autora #zbigniewzborkowski I na pewno mogę dodać do tych udanych. Po przeczytaniu książki dopiero zorie...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd