31-05-2014
Literackie gradacje Autor: Joanna Janowicz

Będzie lepiej czy będzie gorzej? Są tacy, którzy szukują odpowiedzi w książkach – tropią podobieństw cudzych losów opisanych w powieściach, biografiach i dziennikach, by odkryć, jakie czeka ich przeznaczenie. A można też łatwiej i na wesoło: według profetycznych tytułów. Dziś właśnie o nich.

30-05-2014
Lubimyczytać.pl uhonorowane przez Ministra Kultury Autor: LubimyCzytać

W czwartek 29 maja, podczas uroczystej gali w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich, portal Lubimyczytać.pl został uhonorowany Doroczną Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

30-05-2014
Aktorzy i grane przez nich postaci literackie Autor: LubimyCzytać

Oczywiście, wszyscy tutaj przede wszystkim lubimy czytać. Z pewnością jednak nie przeszkadza to nam w lubieniu także innych rzeczy, na przykład filmów. A już zwłaszcza, jeśli mowa o filmach będących adaptacjami książek.

29-05-2014
„Polska to kraj zamaskowanych wojowników” Autor: LubimyCzytać

Jako pierwsza wprowadziła do polskiej literatury kryminalnej postać profilera. Jej debiutancka książka „Sprawa Niny Frank” została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru w 2007 roku. Z Katarzyną Bondą, autorką „Pochłaniacza”, rozmawia Daria Bednarek.

 

 

29-05-2014
Ślub w świecie Harry’ego Pottera Autor: LubimyCzytać

Późna wiosna i wczesne lato to okres, w którym chyba najwięcej par staje na ślubnym kobiercu. Pisaliśmy już kiedyś o oświadczynach zaplanowanych przez osoby kochające książki. Dzisiaj pójdźmy krok dalej i zajrzyjmy na książkowe przyjęcie weselne.

Zwyczajne niezwyczajne opowiadania
30-05-2014
Zwyczajne niezwyczajne opowiadania Autor: Malwina

Opowiadania Munro tylko z pozoru są o niczym. Tak naprawdę znajdziemy w nich odbicie własnych dylematów, tęsknot i marzeń. Uosobionych przez kobiety, ale przecież nie tylko im znanych. Relacje damsko-męskie, zdrady, miłosne zawody, rozczarowania...

Zmysłowy jak roślina
30-05-2014
Zmysłowy jak roślina Autor: Róża_Bzowa

Książka „Zmysłowe życie roślin” jest napisana przez doktora genetyki, badacza różnic genetycznych między roślinami, zwierzętami a ludźmi, pozwala przez chwilę poczuć się uczestnikiem i obserwatorem fascynującego roślinnego świata.

Reformator chrześcijaństwa
29-05-2014
Reformator chrześcijaństwa Autor: Ewelina Tondys

Książka Domenico Agasso Sr. oraz Domenico Agasso Jr. „Papież Jan XXIII. Droga do świętości” stanowi bardzo dobre wprowadzenie do lepszego poznania pontyfikatu papieża, zwanego 'dobrym papieżem Janem', 'Janem Uśmiechniętym' i 'Janem Pokornym'.

Mocz, mózgi i smutny seks po pijaku
29-05-2014
Mocz, mózgi i smutny seks po pijaku Autor: Wiedźma

Akcja drugiej księgi rozgrywa się głównie w Zakątku Wybawiciela (czyli niegdysiejszym Zakątku Drwali), gdzie po długiej rozłące spotyka się wreszcie trójka głównych bohaterów – Arlen, Leesha i Rojer.  

28-05-2014
Jak czytamy? Autor: LubimyCzytać

Podczas Warszawskich Targów Książki PIK zaprezentował wyniki swojego projektu badawczego „Kierunki i formy transformacji czytelnictwa w Polsce”. Celem badania jest uchwycenie zakresu i kierunku zmian w sposobie odbioru treści w związku z rozpowszechnianiem się nośników cyfrowych.

Opinie czytelników


O książce:
O inteligencji inaczej. Czy jesteśmy mądrzejsi od naszych przodków?

Przez pierwsze pół książki zastanawiałem się kto mógł poświęcić życie na napisanie takich śmieci. Później pomyślałem, że to mogła być czyjaś praca nau...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd