30-04-2014
Reportaże o wojnie i życiu w jej cieniu Autor: LubimyCzytać

Maria Wiernikowska relacjonowała najgroźniejsze konflikty, m.in. z rozpadającego się Związku Radzieckiego, Jugosławii, Iraku czy Afganistanu. Nie lubi jednak, gdy mówi się o niej „korespondentka wojenna” – jej opowieści są bowiem nie tyle o wojnie, co o życiu toczącym się w jej cieniu. 

Zastępstwo koniecznie potrzebne
30-04-2014
Zastępstwo koniecznie potrzebne Autor: malineczka74

Powieść Eileen Goudge jest rewelacyjna. Autorka w ciekawy sposób opowiada historię, która chwyta za serce i wzrusza. W trakcie lektury od razu zaczęło mnie dręczyć pytanie jak ja bym się na miejscu głównej bohaterki zachowała? Jak przyjęłabym brutalną diagnozę lekarską?

Szwedzki cham
30-04-2014
Szwedzki cham Autor: Bartosz Szczygielski

Persson obsadzając Backströma w roli pierwszoplanowej wykazał się nie lada odwagą. Wiadomo, że najbardziej lubi się bohaterów „ze skazą”. Tylko, że u tego konkretnego, trudno dopatrzyć się czegokolwiek innego poza skazami. Co wcale nie oznacza, iż Backström lubić się nie da.

Antoniszczak czyli Antonisz
30-04-2014
Antoniszczak czyli Antonisz Autor: lapsus

Juliana Antonisza (właśc. Juliana Antoniszczaka), zmarłego przedwcześnie w 1987 roku filmowca, charakteryzowało wyjątkowe podejście do tematyki filmowej. Dla tego artysty kamera, która w powszechnym rozumieniu jest bezwzględnym elementem dla powstania filmu, była przeszkodą, oddzielała twórcę od filmowego dzieła.

30-04-2014
W poszukiwaniu Cervantesa Autor: LubimyCzytać

Miguel de Cervantes, największy pisarz hiszpański, był niezamożnym żołnierzem. Zmarł w Madrycie, w ubóstwie. Pochowano go w malutkim kościółku i zapomniano o nim, aż do czasu, gdy jego powieść o ekscentrycznym rycerzu o imieniu Don Kichot została odkryta na nowo.  

29-04-2014
Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął - premiera filmu Autor: LubimyCzytać

Oto kulturowy fenomen, którym zachwycił się świat! 23 maja na ekrany polskich kin wejdzie komedia „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął” – ekranizacja powieści Jonasa Jonassona, która na całym globie rozeszła się w nakładzie 6 milionów egzemplarzy.

Cecilia Ahern przywraca wiarę w ludzi
29-04-2014
Cecilia Ahern przywraca wiarę w ludzi Autor: pheosia

„Sto imion” to książka niezwykła. Choć różni się od klimatu poprzednich powieści autorki, pozostaje w pozytywnym klimacie, niosąc przesłanie o ludzkiej dobroci. Uczy też, jak ważna jest wiara w ludzi, do końca i mimo przeciwności.

Trochę świństwa
29-04-2014
Trochę świństwa Autor: Sylwia Sekret

„Małe ptaszki” to książka przede wszystkim o malarzach. Są oni bohaterami większości opowiadań, choć wydaje mi się, że autorka mogła bardziej wykorzystać potencjał drzemiący w bohaterach, których życie składa się z linii, kresek, plam, kształtów, dobieraniu kolorów i przenikania barw.

U inkwizytora po staremu
29-04-2014
U inkwizytora po staremu Autor: Myrkul

„Ja Inkwizytor. Głód i pragnienie” to piąty prequel, a czwarty firmowany przedrostkiem „Ja Inkwizytor”. Pierwsze prequele wnosiły coś nowego do świata Mordimera i wyjaśniały pewne tajemnice, jak choćby jego pochodzenie, i dodawały kilka innych zagadek, których rozwiązanie Piekara przewidział zapewne w wyczekiwanej od ośmiu lat kontynuacji.  

29-04-2014
Książkowe perswazje Autor: LubimyCzytać

Jeśli jesteś molem książkowym, zapewne zgodzisz się, że miło by było, gdyby twoja druga połowa przeczytała te książki, które są dla ciebie szczególnie ważne. Może dlatego, że w ten sposób będzie więcej wiedzieć o tobie, a może po prostu z ciekawości, żeby dowiedzieć się, jakie będzie jego/ jej zdanie.

Opinie czytelników


O książce:
Muszę to wiedzieć

Recenzja pochodzi ze strony www.zksiazkadolozka.pl Czy sprawny umysł analityczki CIA potrafi wykryć kłamstwo, aby obdarzyć zaufaniem właściwe osoby...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd