31-03-2014
Angelus 2014 Autor: LubimyCzytać

51 książek pisarzy z Polski i zagranicy zostało zakwalifikowanych do dziewiątej edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Zwycięzca zostanie ogłoszony podczas uroczystej gali 18 października.

Kot też człowiek
31-03-2014
Kot też człowiek Autor: Róża_Bzowa

Dla miłośników twórczości pisarza zwanego w kraju nad Wisłą „włoskim Brzechwą”, tematyka tego tomiku nie będzie żadnym zaskoczeniem. Już bowiem w kilku poprzednich dziełach autora pojawiły się postaci kotów.

Polowanie na wielbłąda
31-03-2014
Polowanie na wielbłąda Autor: Sylwia Sekret

Pierwsze spotkanie Tristana z czytelnikiem odbywa się, kiedy ten zaopatrzony jest w potężny bagaż doświadczeń, tajemnicę ciążącą mu nieprzyjemnie na piersi i pakiet listów, który obiecał zwrócić siostrze swojego przyjaciela.

31-03-2014
Jak zacząć e-czytanie? Autor: LubimyCzytać

O książkach elektronicznych jest coraz głośniej. Jedni chwalą sobie wygodę, wymieniają się promocjami, domagają się e-booków od wydawnictw. Inni – tęsknią za zapachem papieru, narzekają na ceny i wchodzącą wszędzie nowoczesność, pisze Robert Drózd, autor bloga Świat Czytników.

Miłość na różne sposoby
31-03-2014
Miłość na różne sposoby Autor: fossa

Sama historia nie byłaby tak frapująca, gdyby nie sposób jej przedstawienia. Toni Morrison nie zamierza przypodobać się czytelnikom klarowną, chronologicznie ułożoną fabułą. Różne punkty widzenia, rozdziały pełne retrospekcji wprowadzają sporo zamętu.

31-03-2014
Układanie książek na półkach Autor: LubimyCzytać

Sposób układania książek na półkach to temat dość istotny dla wielu z nas. Im więcej książek posiadamy, tym większym staje się to problemem. Przygotowaliśmy krótki przegląd bardziej oryginalnych metod.

30-03-2014
Martin publikuje rozdział "The Winds of Winter" Autor: LubimyCzytać

Fanów "Gry o Tron" z pewnością ucieszy wiadomość, że kilka dni temu George R.R. Martin na swoim blogu opublikował rozdział szóstej, długo oczekiwanej, części sagi "Pieśń lodu i ognia".

29-03-2014
Literatura na makietach Autor: Joanna Janowicz

Plany mieszkań i domów. Place i ulice. Krajobrazy. Jak widzą je pisarze, gdy o nich piszą? Czy wymyślają przestrzenie swoich fabuł do najmniejszego detalu, czy wizualizują je sobie na bieżąco w miarę potrzeb? Dwa różne punkty widzenia: Paul Auster i J.M.Coetzee.

28-03-2014
100. rocznica urodzin Bohumila Hrabala Autor: LubimyCzytać

Dzisiaj świętujemy urodziny Hrabala, jednego z najwybitniejszych pisarzy dwudziestego wieku. Jego najsłynniejsze książki to "Pociągi pod specjalnym nadzorem", "Zbyt głośna samotność" oraz "Obsługiwałem angielskiego króla".

Dlaczego lepiej nie być utalentowanym i bogatym?
28-03-2014
Dlaczego lepiej nie być utalentowanym i bogatym? Autor: Bosy_Antek

Jest coś dekadenckiego w tej prozie bezlitośnie obnażającej wewnętrzną pustkę „artystów” – inżyniera dźwięku, rzeźbiarza, fotografika, reportera i kogo tam jeszcze chcemy. 

Opinie czytelników


O książce:
Geekerella

https://podrugiejstronieokladki6.blogspot.com/2018/12/geekerella-ashley-poston.html Kopciuszek, który był geekiem. Kiedy zobaczyłam pierwszy raz tę...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd