28-02-2014
Półtorej tony książek w abonamencie Legimi Autor: LubimyCzytać

Legimi, pierwsza w Polsce księgarnia z abonamentowym dostępem do ebooków, ma w swojej ofercie już ponad 4000 tytułów. To ponad połowa wszystkich cyfrowych książek, oferowanych przez rodzimych wydawców. 

28-02-2014
Rowery w bibliotece Autor: LubimyCzytać

​Zdarza wam się wybierać między książką a ćwiczeniami? Gdy mamy ochotę wyjść poćwiczyć, a jesteśmy w trakcie wciągającej lektury, jest to trudny wybór. Uczniowie z Fall Church High School w stanie Virginia w USA nie mają już takich dylematów

„Włóczędzy Dharmy są w Pradze”
28-02-2014
„Włóczędzy Dharmy są w Pradze” Autor: lapsus

Powieść Jana Pelca bije czytelnika, często wywołuje brak zgody na słowa i opisy, niedowierzanie, że można zgodzić się na takie życie, a jednocześnie mitologizować ową rzeczywistość. Jest to też powieść o cenie, jaką się płaci za wolność.  

Antyutopia Radka Knappa
28-02-2014
Antyutopia Radka Knappa Autor: Bogdan

Bardzo podobał mi się oszczędny styl tej prozy; klarowny, przejrzysty, jakże różny od tak popularnego w polskiej literaturze oniryzmu. Może to kwestia upodobań autora, a może skutek tego, że niemiecki nie jest jego językiem ojczystym. 

Pozory mylą - szczególnie na dworze królewskim
28-02-2014
Pozory mylą - szczególnie na dworze królewskim Autor: Ines

Nie miała urody ani gustu, choć było widać, że chce uchodzić za elegantkę. Po drugim dziecku zaczęła gwałtownie przybywać na wadze. Dopiero po krytyce jej znienawidzonej szwagierki (podobno nazwała ją ‘zaniedbaną księżną’), zmieniła styl.

O tym jak trudno być ojcem
27-02-2014
O tym jak trudno być ojcem Autor: pheosia

„Nie odchodź” to historia o stawaniu się ojcem, którą ułożyły tragiczne okoliczności życia. Aż trudno uwierzyć, że tak wiele wypadków i nieszczęść może się przydarzyć jednej osobie. To chyba jedyne, co można zarzucić powieści Lisy Scottoline.

I dont want to miss a thing
27-02-2014
I don't want to miss a thing Autor: Sylwia Sekret

Niełatwo nakreślić fabułę powieści, ponieważ jest wiele dodatkowych ciekawych wątków, które zostały pominięte w opisie na czwartej stronie okładki. Fakt jednak, że główną osią fabularną, wokół której krążą pozostałe, jest zmiana jaka następuje w życiu pierwszoplanowego bohatera, Dexa.

O sekretach literatury
27-02-2014
O sekretach literatury Autor: skygge

Książka „Jak czytać literaturę” jest podzielona na pięć części: początki, bohater, narracja, interpretacja i wartość. Terry Eagleton nie sprzedaje nam gotowej recepty jak czytać, ale zostawia drobne wskazówki, własne przemyślenia bądź co bądź podparte fragmentami tekstów.

27-02-2014
Sprawdź swoją wiedzę na temat reportażu Autor: LubimyCzytać

Firma Virtualo, największy polski dystrybutor książek cyfrowych, we współpracy z Mariuszem Szczygłem zorganizowała na Facebooku na profilu Virtualo.pl quiz na temat historii reportażu. Uprzedzamy - pytania nie należą do łatwych.

27-02-2014
Literackie słodycze Autor: LubimyCzytać

Możliwe, że nie możecie już dzisiaj patrzeć na słodkości, jeśli jednak wciąż myślicie o kolejnym pączku, może skusicie się na bardziej wyrafinowane słodycze? Przejrzeliśmy zasoby Internetu i specjalnie na Tłusty Czwartek przygotowaliśmy dla was przegląd ciast i ciasteczek zainspirowanych literaturą!

Opinie czytelników


O książce:
Toń

Polecam. Pisarka ma niesamowitą lekkość i poczucie humoru, potrafi jednak zbudować niezłą atmosferę grozy...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd