31-01-2014
250 milionów dzieci nie umie czytać Autor: LubimyCzytać

Na świecie żyje około 650 milionów dzieci w wieku szkolnym. Co najmniej 250 milionów z nich nie umie czytać, jak wynika z właśnie opublikowanego raportu UNESCO. 130 milionów z nich nie zdobyło umiejętności czytania, pisania i liczenia, pomimo że chodzą do szkoły.

31-01-2014
Dziś premiera "Złodziejki książek" Autor: LubimyCzytać

Od dziś w polskich kinach można obejrzeć ekranizację powieści Markusa Zusaka "Złodziejka książek". Powieść bardzo szybko zyskała sobie uznanie nie tylko czytelników, ale także krytyków literackich.

Miliony kroków od domu
31-01-2014
Miliony kroków od domu Autor: Myrkul

„Długa wojna” ma wiele cech, które sprawiły, że „Długa Ziemia” jest tak ciekawą i oryginalną pozycją. Mamy okazję zobaczyć dalszą kolonizację kolejnych wcieleń Ziemi. Autorzy obficie czerpią z historii amerykańskiego Dzikiego Zachodu, czasem wręcz ocierając się o parodię.

Miasto o tysiącu cieni
31-01-2014
Miasto o tysiącu cieni Autor: Wiedźma

„Przedksiężycowi” Anny Kantoch to jedna powieść podzielona na trzy tomy. Nie jest więc niczym dziwnym, że pierwszy skupia się głównie na przybliżeniu czytelnikowi niesamowitego świata, w którym cała rzecz się dzieje, rządzących nim zasad.

Raz jeszcze o babskiej przyjaźni
31-01-2014
Raz jeszcze o babskiej przyjaźni Autor: pheosia

Jenny, Maggie i Alison różni prawie wszystko, poza zamiłowaniem do starych filiżanek. Spotykają się przypadkiem, na targu staroci, kiedy wszystkim trzem wpada w oko ten sam porcelanowy zestaw do herbaty. 

31-01-2014
Zamieszkać przy ulicy Aragorna… Autor: LubimyCzytać

Fani Tolkiena, znaleźliśmy miejsce, w którym z pewnością czulibyście się mile widziani! Jest w Holandii miasteczko Geldrop, a w nim dzielnica, której wszystkie uliczki noszą nazwy związane z mieszkańcami Śródziemia.

30-01-2014
Audiobook "Karaluchy" nominowany do MocArtów 2013 Autor: LubimyCzytać

RMF Classic po raz czwarty przyznaje MocArty. Wśród nominowanych w kategorii Rzecz z klasą znalazł się audiobook "Karaluchy" - wydany pod patronatem LC - czyli adaptacja powieści Jo Nesbø przygotowana przez Wydawnictwo Dolnośląskie i serwis Audioteka.pl.

30-01-2014
Debiutant zdobywcą nagrody Costa Book of the Year Autor: LubimyCzytać

33-letni debiutant jest z zawodu pielęgniarzem i pracuje na oddziale psychiatrycznym w szpitalu w Bristolu. Doświadczenia z pracy przekuł w powieść o nastolatku, który powoli popada w chorobę psychiczną. Napisanie książki zajęło mu trzy lata.

Szybka akcja, nastoletnia miłość i ładunki wybuchowe
30-01-2014
Szybka akcja, nastoletnia miłość i ładunki wybuchowe Autor: Grzegorz Śmiałek

Tym razem, akcja zdaje się być pisana dla nieco starszych odbiorców, wszystko wydaje się bardziej skomplikowane, bardziej niebezpieczne i ponure, i w ogóle piętnasta część jawi się jako bardziej dojrzała, a może sam pisarz po prostu dorósł…

Bo ta książka jest wydana dla pieniędzy
30-01-2014
Bo ta książka jest wydana dla pieniędzy Autor: Punnuf

Mamy książkę, którą można czytać do filmu albo zupełnie się dziełem Wajdy nie przejmując. Można sobie wyobrażać, jakby ono wyglądało z włączonymi do niego wyciętymi scenami albo po prostu zachwycać się nimi dla nich samych. 

Opinie czytelników


O książce:
Drzewo Anioła

Lucinda Riley to obecnie jedna z moich ulubionych autorek tworzących literaturę kobiecą. Uwielbiam jej charakterystyczny styl, niezwykłą umiejętność ł...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd