30-09-2013
Szum wokół „Kapuściński non-fiction” Autor: LubimyCzytać

Świat Książki podpisał ugodę z córką i żoną Ryszarda Kapuścińskiego. Zawiera ona zapis, że ewentualny dodruk książki Artura Domosławskiego „Kapuściński non-fiction” zostanie okrojony. Obecna edycja wciąż pozostaje w księgarniach.

30-09-2013
Pokaż, co czytasz! [Konkurs] Autor: LubimyCzytać

Nie, tym razem nie będziemy Was przekonywać, że czytanie jest modne. Tym razem po prostu połączymy modę i czytanie. We współpracy z portalem vinted.pl ogłaszamy konkurs, w którym do wygrania są książki i upominki.

30-09-2013
Święto krótkiej formy literackiej Autor: LubimyCzytać

Od jutra do 5 października potrwa Międzynarodowy Festiwal Opowiadania, a jego centralnym nurtem będą prezentacje opowiadań prowadzone przez autorów w językach oryginalnych. Już dzisiaj można zamówić lub odebrać darmowe wejściówki na to literackie wydarzenie.

30-09-2013
Kosmiczna wieża Autor: LubimyCzytać

Popularny twórca fantastyki, Neal Stephenson, jest pisarzem silnie wpływającym na rozwój fikcji naukowej. Tym razem w realu opracowuje projekt, który w założeniu miałby zbliżyć science fiction do rzeczywistości.

29-09-2013
Wstydzę się, że nie przeczytałem: Łukasz Orbitowski Autor: Sebastian Frąckiewicz

W naszym nowym cyklu co tydzień będziemy pytać znane postaci ze świata kultury o książki, których nigdy nie przeczytali i do dziś się tego wstydzą. Jako pierwszy swoim wstydem podzielił się z nami Łukasz Orbitowski.

28-09-2013
W aucie z autorem Autor: Joanna Janowicz

Nie ma nic prostszego niż wyobrażenie sobie pisarza siedzącego za maszyną do pisania. Ale przecież nie samym pisaniem autor żyje. Czasem zdarza mu się wstać od biurka i usiąść za kierownicą. Ruszamy zatem w literacką trasę.

27-09-2013
Mięso z mamuta i chińskie kiwony Autor: LubimyCzytać

Gdzie kończy się inspiracja, a zaczyna celowe zapożyczenie? Tajemnicze zbiegi okoliczności w polskiej literaturze, które mogą, choć nie muszą być plagiatami, prześledził dla nas krytyk i publicysta Paweł Dunin-Wąsowicz.

27-09-2013
Znamy nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru Autor: LubimyCzytać

W trakcie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu wręczona zostanie Nagroda Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej lub sensacyjnej. Jury podało dzisiaj do wiadomości tytuły siedmiu nominowanych utworów.

27-09-2013
„Chuligan wolnościˮ Autor: LubimyCzytać

Andrzej Bobkowski jest autorem znanym i nieznanym jednocześnie, przez lata niewydawany, zyskuje dzisiaj nową popularność. W październiku przypada 100. rocznica jego urodzin i z tej okazji w Łodzi oraz Krakowie będzie możliwość obejrzenia specjalnej wystawy poświęconej pisarzowi.

26-09-2013
Premiera "Burzy słonecznej" Autor: LubimyCzytać

"Burza słoneczna" to pierwsze śledztwo Rebeki Martinsson. Wydawnictwo Literackie wznawia ten tytuł, który polscy czytelnicy znali do tej pory jako "Burza z krańców ziemi". Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem z autorką oraz recenzją powieści.

Opinie czytelników


O książce:
Kiedyś Cię odnajdę

Z książkami Małgorzaty Rogali swoją przygodę rozpoczęłam w zeszłym miesiącu. Tak wciągnęłam się w kryminalny świat autorki, że postanowiłam zapozna...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd