30-08-2013
Bibliotekarskie lego Autor: LubimyCzytać

Kto lepiej może walczyć ze stereotypami, niż osoby, których one dotyczą? Amerykański bibliotekarz i bloger Joe Hardenbrook postanowił w niekonwencjonalny sposób zmierzyć się z tym, jak postrzegani są przedstawiciele jego zawodu.

30-08-2013
Lem ponownie na ekranie Autor: LubimyCzytać

W połowie września do polskich kin trafi film „Kongres” inspirowany prozą Stanisława Lema. Jak wiadomo, sam pisarz nie przepadał za ekranizacjami swoich powieści, twierdząc, że wypaczają one jedynie sens jego utworów. Czy tym razem byłby zadowolony?

30-08-2013
Seamus Heaney nie żyje Autor: LubimyCzytać

Z dużym smutkiem publikujemy informację o śmierci Seamusa Heaneya - laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury z 1995. Poeta zmarł dziś rano, w wieku lat 74 po krótkiej chorobie.

30-08-2013
Lektura w królewskim ogrodzie Autor: LubimyCzytać

We współpracy z wydawcami, księgarniami i instytucjami kultury Muzeum Pałacu w Wilanowie organizuje czytelniczą akcję „Parkowanie z książką”. W królewskich ogrodach można pogrążyć się w swobodnej lekturze, korzystając przy tym ze specjalnego, książkowego regału.

29-08-2013
Jak działa pisarz? Autor: Joanna Janowicz

„Najpewniejszym sposobem zdyscyplinowania pasji jest zdyscyplinowanie czasu: zdecyduj, co chcesz robić w ciągu dnia, później co dzień rób dokładnie to, a z pasją nie będzie żadnych problemów” – radzi W.H. Auden. A jak funkcjonują inni artyści?

29-08-2013
„Światy Zajdla” już dostępne! Autor: LubimyCzytać

W kwietniu informowaliśmy Was o wynikach literackiego konkursu zorganizowanego z okazji  75. rocznicy urodzin Janusza Zajdla. Prace laureatów zostały właśnie opublikowane w specjalnej antologii.

29-08-2013
Europejska Noc Literatury Autor: LubimyCzytać

„Jedna noc - wiele doświadczeń” to motto projektu Europejska Noc Literatury, w ramach którego różne miasta europejskie na jeden wieczór zamieniają się w literackie stolice. W tym roku do ich grona dołączy Wrocław.

28-08-2013
Manga na cenzurowanym Autor: LubimyCzytać

Czytanie swoich ulubionych historii obrazkowych manifestują dzisiaj publicznie fani komiksów. Jak się okazuje, jeszcze kilka dni temu, lektura jednego z nich mogła zostać całkowicie zabroniona. 

28-08-2013
Animowane wariacje Autor: LubimyCzytać

Polski film animowany był częstym terenem artystycznych eksperymentów, wiele z nich opartych było na literackich źródłach. Jednym z pierwszych animatorów na świecie był Władysław Starewicz.

28-08-2013
Izabela Sowa odpowiedziała na Wasze pytania! Autor: LubimyCzytać

Czy Izabela Sowa lubi być porównywana z Masłowską? I czy chciałaby napisać serię książek dedykowaną mężczyznom? Odpowiedzi m.in. na te pytania znajdziecie w Waszym wywiadzie!

Opinie czytelników


O książce:
Toń

Świetna książka, szybko i łatwo się czyta, autorka zabiera czytelnika w podroż, przez tajemnice, wspomnienia, często bolesne dla bohaterów. Polecam tę...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd