31-07-2013
Tam, gdzie mól chodzi piechotą Autor: LubimyCzytać

W 1772 roku radny Antwerpii, Adrien van den Bogaert, nabył posiadłość w centrum miasta. Jako bibliofil miał dość nietypową prośbę wobec architekta: chciał, aby miejsce, które odwiedza kilka razy dziennie, dopasowano do jego książkowych upodobań.

31-07-2013
„Każda książka jest tragedią dla drzew” Autor: LubimyCzytać

Reklama jednej z aplikacji służącej do czytania e-booków może przekonać nawet najbardziej zagorzałych obrońców tradycyjnej książki. Wydaje się, iż jej wymowny przekaz nie tylko promuje produkt, ale i przekonuje do ekologicznego stylu życia.

31-07-2013
Trylogia E.L. James więziennym hitem Autor: LubimyCzytać

W ubiegły weekend delegacja amerykańskiego kongresu wizytowała Obóz nr 7 w Guantanamo na Kubie. Jeden z delegatów, republikanin Jim Moran, w wywiadzie dla Huffington Post przyznał, że książką, o którą więźniowie proszą najczęściej jest „Pięćdziesiąt twarzy Greya”.

30-07-2013
Połów talentów Autor: LubimyCzytać

Jeżeli jesteś poetą/ką bez książkowego debiutu, masz niepowtarzalną okazję do zaistnienia w świecie literatury. Wystarczy przygotować zestaw 13 wierszy i wziąć udział w  9. edycji Połowu zorganizowanego przez Biuro Literackie.

30-07-2013
Filmowo-literackie zapowiedzi Autor: LubimyCzytać

Letni repertuar kin raczej nie wygląda zachęcająco, dystrybutorzy nie rozpieszczają w tym czasie miłośników X Muzy. Zdecydowanie ciekawiej prezentują się filmowe zapowiedzi na drugą połowę roku, zwłaszcza te, dotyczące ekranizacji powieści i adaptacji biografii znanych autorów.

29-07-2013
Opłata za e-booki w rachunku telefonicznym Autor: LubimyCzytać

Play we współpracy z Google rozpoczął wdrażanie innowacyjnej metody płatności direct billing. Abonenci będą mogli w prosty sposób dokonywać zakupów w sklepie, w tym między innymi płacić za e-booki.

29-07-2013
Neil Gaiman autorem gry komputerowej Autor: LubimyCzytać

Dla wszystkich fanów gier komputerowych i twórczości Neila Gaimana mamy dobrą wiadomość. Pisarz zaangażował się w produkcję gry przygodowej Wayward Manor - jej premierę zaplanowano na jesień.

29-07-2013
Poezja na muralu Autor: LubimyCzytać

W podpoznańskim Puszczykowie powstanie mural zawierający tekst wiersza poetki Krystyny Miłobędzkiej, wieloletniej mieszkanki tego miasteczka. Artyści chcą zwrócić uwagę, iż street-art nie jest wyłącznie domeną wielkich miast.

26-07-2013
Konkurs 25 książek za 25 słów - wyniki Autor: LubimyCzytać

Tydzień temu świętowaliśmy to, że na LC konto posiada 250 tys. użytkowników. Z tej okazji ogłosiliśmy konkurs, w którym wystarczyło napisać, za co lubicie nasz portal. Dziś prezentujemy zwycięskie prace.

26-07-2013
Noc z Gandalfem Autor: LubimyCzytać

Nie ma to jak sen u boku ulubionej literackiej postaci. Izraelska agencja reklamowa ACW Grey przygotowała kampanię dla księgarskiej sieci Steimatzky Books - czytając do poduszki, masz szansę na noc z Don Kichotem, Gandalfem czy Sherlockiem Holmesem.

Opinie czytelników


O książce:
Nic do stracenia. Początek

W dniu szesnastych urodzin Anna Spencer bawi się w klubie ze swoim chłopakiem. Wyjątkowy wieczór szybko się kończy, a poznany przypadkiem Carter Thoma...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd