31-05-2013
Słynni pisarze w dzieciństwie Autor: LubimyCzytać

Wszyscy kojarzymy dorosłe twarze znanych pisarzy. Jednak tylko nieliczni znali ich z czasów, których się często później wstydzimy – z dzieciństwa. Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego: tableau ze zdjęciami słynnych pisarzy w wieku kilku lat.

31-05-2013
Bez zgody pisarza Autor: Joanna Janowicz

Co pewien czas wybuchają na nowo. Żarliwe jak poprzednio. Zacietrzewione jak ostatnio. Dyskusje o tym, czy po śmierci pisarza jego niedokończone zapiski należy spalić czy publikować. Palić rękopisy czy ocalać je od zapomnienia?

29-05-2013
Długi weekend w Bangkoku! Autor: LubimyCzytać

"Karaluchy" Jo Nesbø – pierwsza kryminalna superprodukcja zrealizowana przez Wydawnictwo Dolnośląskie i serwis Audioteka.pl. W nagranie audiobooka zaangażowali się znani aktorzy polskiego kina. 

29-05-2013
Konkurs dla dzieci z okazji Targów Autor: LubimyCzytać

Już w następny weekend 7-9 czerwca zapraszamy do Krakowa na 3. Targi Książki dla Dzieci! A w ten weekend przypada Dzień Dziecka, w związku z tym zapraszamy na konkurs, w którym do wygrania są zestawy klocków.

29-05-2013
​Czytamy gdzie indziej 5 Autor: LubimyCzytać

Ciche Powiśle? To nie oksymoron. Już niebawem jedna z najgłośniejszych dzielnic Warszawy wsłucha się w kameralne czytania w wykonaniu warszawskich aktorów. 16 czerwca rusza piąta edycja projektu „Czytamy gdzie indziej”

28-05-2013
Literatura nigeryjska: od czego zacząć? Autor: Joanna Janowicz

Z wycieczek może najbardziej lubię te literackie: nie trzeba pakować walizki, kupować biletów ani nigdzie być punktualnie. Wystarczy wsiąść byle gdzie, nie myśleć o niczym i już jest się w środku innej czasoprzestrzeni. Dziś wybierzemy się do Nigerii.

28-05-2013
"Prawda" i Michael Palin w Polsce! Autor: LubimyCzytać

Już 5 czerwca do polskich księgarń trafi "Prawda" – najnowsza powieść Michaela Palina, jednego z filarów legendarnej grupy Monty Pythona, aktora, producenta, pisarza, kompozytora, a ostatnimi laty – znanego podróżnika.

28-05-2013
Festiwal Conrada - znamy pierwszych gości Autor: LubimyCzytać

Szwedzka autorka powieści kryminalnych Åsa Larsson, marokański pisarz Tahar Ben Jelloun, Agnieszka Taborska, W.J.T. Mitchell i Bracia Quay to pierwsi potwierdzeni goście 5. Festiwalu Conrada.

27-05-2013
Powróć do krainy dzieciństwa z zinamon.pl! Autor: LubimyCzytać

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wspólnie z zinamon.pl zapraszamy do udziału w konkursie, w którym można wygrać pakiety książek oraz poduszki. Przenieście się w świat dzieciństwa i napiszcie bajkę!

27-05-2013
Katarzyna Michalak odpowiedziała na Wasze pytania! Autor: LubimyCzytać

Na początku miesiąca zbieraliśmy Wasze propozycje pytań do Katarzyny Michalak, autorki bestsellerowych powieści, która już w czerwcu wyda nową książkę "Bezdomna". Dziś prezentujemy odpowiedzi pisarki.

Opinie czytelników


O książce:
Minione chwile

Gdy wczesną wiosną ukazała się zapowiedź najnowszej powieści Gabrieli Gargaś „Minione chwile”, od razu wrzuciłam tę książkę na półkę „Chcę przeczytać”...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd