30-04-2013
Majówka z Proustem Autor: Joanna Janowicz

Majowy weekend za pasem, a to oznacza, że niedługo rozpocznę rytualne podczytywanie Marcela Prousta. Czyżby? Może w tym roku spasuję? Wszakże ile razy można iść w stronę Swanna, Guermantes czy zakwitających dziewcząt?

30-04-2013
I Festiwal Książki Słuchanej Autor: LubimyCzytać

W dniach 24-26 maja w Szczecinie odbędzie się I Festiwal Książki Słuchanej „Odkrywcy wyobraźni”. Podczas trzech dni będzie mieć miejsce ponad 50 imprez, w tym: czytanie „na żywo” książek, zarówno literatury pięknej jak i książek dla dzieci oraz liczne imprezy towarzyszące.

29-04-2013
Plebiscyt na książkę, od której nie sposób się oderwać Autor: LubimyCzytać

Jaki tytuł zwieńczy listę pięćdziesięciu książek, których czytanie to sama przyjemność? To zależy tylko od Was. Zapraszamy do głosowania w naszym plebiscycie.

29-04-2013
PIN I ZIELONYM. Konkurs na opowiadanie Autor: LubimyCzytać

Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod hasłem PIN I ZIELONYM. Do konkursu można zgłaszać opowiadania nieprzekraczające 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Nagrodą główną jest 3000 zł, dodatkowo wyróżnione osoby zostaną zaproszone na zajęcia z creative writing.

27-04-2013
65. urodziny Terry'ego Pratchetta Autor: LubimyCzytać

28 kwietnia swoje urodziny świętuje Terry Pratchett. Słynny pisarz fantasy i science fiction, który pierwszą pracę opublikował jako nastolatek, kończy tego dnia 65 lat. Na całym świecie sprzedał przeszło 50 milionów książek, a jego dzieła zostały przetłumaczone na 33 języki.

26-04-2013
10 słynnych pisarzy o piciu Autor: LubimyCzytać

Kto obok barmanów najlepiej zna się na drinkach? Pisarze, oczywiście. O tym, że są oni zaznajomieni z najróżniejszego typu trunkami, nikogo uświadamiać nie trzeba. Oto dziesięć propozycji słynnych autorów, co i kiedy wypada i należy pić.

26-04-2013
Najintensywniej przeżyte pięć minut historii ludzkości. Autor: LubimyCzytać

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu „Korzeni niebios” – nowej powieści w ramach projektu Uniwersum Metra 2033. Książka ukaże się już 8 maja. Lubimyczytać.pl jest jej patronem medialnym.

26-04-2013
Czego nie dowiemy się z listów pisarzy Autor: Joanna Janowicz

Czytanie korespondencji pisarzy często pozostawia niedosyt. Nieuchronnie przynosi drobne frustracje i to nie tylko te wynikające z dłużyzn, ale również z rozstrzałów czasowych, omijania ważnych wydarzeń czy pospiesznych streszczeń.

25-04-2013
Poezją Wrocław stoi Autor: LubimyCzytać

Port Literacki obchodził w tym roku osiemnaste urodziny. Artur Burszta, dyrektor Festiwalu, zapowiadał, że będzie niepokornie i niebanalnie – faktycznie Port wszedł w dorosłość raźnym krokiem, a pod względem merytorycznym tylko umocnił swoją pozycję w pełni dojrzałego i dopracowanego wydarzenia.

25-04-2013
Użytkowanie e-booków. Czy możemy je drukować, kopiować i pożyczać? Autor: LubimyCzytać

23 kwietnia obchodzono Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji firma Virtualo postanowiła przybliżyć e-czytelnikom zasady i możliwości użytkowania e-booków zgodnie z obowiązującym prawem.

Opinie czytelników


O książce:
Niebezpieczna sekwencja

RECENZENCKIE (jeszcze 10... może dam radę do końca roku... stąd ten pośpiech i czytanie na łeb, na szyję....) Nakręciłam się na tę książkę, gdyż nie...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd