30-11-2012
"Atlas chmur" w kinach. Najpierw książka, później film! Autor: LubimyCzytać

Nominowany do Nagrody Bookera bestseller Atlas Chmur Davida Mitchella, to również jedna ze Stu Książek Dekady według wpływowych brytyjskich krytyków literackich Richarda Madeleya i Judy Finnigan.

30-11-2012
Znalezione w starej książce Autor: Joanna Janowicz

Niedaleko stąd, niedawno temu pewien mężczyzna znalazł w używanej książce 20 tys. dolarów. Kto da więcej?

29-11-2012
"Operacja Argo" w kinach Autor: LubimyCzytać

Ekranizacja książki Operacja Argo od piątku w kinach. 4 listopada 1979 roku tłum irańskich studentów wdarł się na teren amerykańskiej ambasady w Teheranie. Kilkudziesięciu pracowników placówki zostało zatrzymanych w charakterze zakładników.

28-11-2012
Później nie znaczy gorzej Autor: LubimyCzytać

W świecie literatury zawsze wrze, gdy na scenie pojawi się kolejny utalentowany młody debiutant. Co jednak z tymi pisarzami, którzy zadebiutowali późno, powiedzmy po czterdziestce? Czy możemy powiedzieć, że są mniej utalentowani?

27-11-2012
Wyniki Konkursu "Poznań Fantastyczny" Autor: LubimyCzytać

Znamy już wyniki konkursu na najlepsze opowiadanie fantastyczne o Poznaniu. Zainteresowanie było ogromne, a uczestnikom nie zabrakło wyobraźni, fantazji i lekkiego pióra.

27-11-2012
Mobilna czytelnia Autor: LubimyCzytać

Po stolicy Meksyku od jakiegoś czasu krąży Mobilna Biblioteka Sztuki A47 zaprojektowana przez studio architektoniczne PRODUCTORA. Łączy w sobie funkcję biblioteki i dynamicznej przestrzeni wymiany kulturalnej.

26-11-2012
Jakub Ćwiek odpowie na Wasze pytania! Autor: LubimyCzytać

Po zakończeniu "Rock & Read Festival" - trasy autorskiej po Polsce - Jakub Ćwiek zgodził się udzielić wywiadu użytkownikom LC! Na Wasze propozycje pytań czekamy od dziś do 2 grudnia.

26-11-2012
21. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek Autor: LubimyCzytać

Od 29 listopada do 2 grudnia w Muzeum Architektury odbędzie się kolejna edycja Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. Zaprezentuje się na nich prawie sto wydawnictw.

24-11-2012
Znajdź list od Mikołaja i wygraj czytnik ebooków! Autor: LubimyCzytać

Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest czytnik Onyx Boox 60 oraz zestawy książek niespodzianek. Jak to zrobić? Wystarczy przeczytać list od Mikołaja i wypełnić zawarte w nim instrukcje.

23-11-2012
FotoKonkurs "Jesień z książką" - wyniki. Autor: LubimyCzytać

Dzisiaj na fanpage'u LC na Facebooku zakończył się FotoKonkurs "Jesień z książką", w którym można było wygrać książki idealne na jesienne wieczory. Okazało się, że książkowe mole lubią czytać i pstrykać fotki. Oto wyniki.

Opinie czytelników


O książce:
Fikcje

zawsze mi się wydawało, że borges to buc i nudziarz - nie mam pojęcia skąd mi się takie przekonania wzięły

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd