31-08-2012
Książki rozszerzające rzeczywistość [video] Autor: LubimyCzytać

Chcielibyście podczas lektury zobaczyć przechadzające się po stronach książki trójwymiarowe dinozaury lub pływające ryby? Dzięki zastosowaniu technologii rozszerzonej rzeczywistości to możliwe!

31-08-2012
Mariacka czyta Autor: LubimyCzytać

15 książek, 15 lektorów, 15 miejsc – w sobotę 1 września ulica Mariacka w Katowicach zamieni się w raj dla książkowych moli.

31-08-2012
Polska na targach książki w Pekinie Autor: LubimyCzytać

W środę, 29 sierpnia rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Pekinie. Instytut Książki w tym roku już po raz czwarty pokazuje książki polskich autorów i zachęca chińskich wydawców do zainteresowania się naszymi tytułami.

30-08-2012
Tylko lenie same wydają swoje książki? Autor: LubimyCzytać

Sue Grafton, amerykańska autorka poczytnych kryminałów, powiedziała w wywiadzie dla lokalnego pisma z Lousville, że osoby, które same wydają swoje książki są zbyt leniwe, by naprawdę pracować.

30-08-2012
Trzy dni z książką historyczną Autor: LubimyCzytać

Oferta wydawnicza kilkudziesięciu wydawnictw, spotkania z autorami, warsztaty historyczne dla najmłodszych i szereg innych atrakcji - tak prezentuje się program organizowanych w Krakowie Targów Książki Historycznej.

29-08-2012
Książki, które rodzice poleciliby swoim dzieciom Autor: LubimyCzytać

„Opowieść wigilijna”, „Władca pierścieni”, „Duma i uprzedzenie” - to niektóre tytuły, które Brytyjczycy podsunęliby do przeczytania swoim dzieciom.

28-08-2012
Konsultant ds. książek – to brzmi dumnie Autor: LubimyCzytać

Książka tylko z księgarni? Niekoniecznie! Co powiecie na to, że książki przyniesie Wam do domu inny książkowy mol, z którym możecie porozmawiać o książkach, poradzić się czy popytać o nowości. A może sami chcielibyście sprzedawać i rekomendować książki innym?

28-08-2012
Dla kogo Nobel? Autor: LubimyCzytać

Murakami, McCarthy, Roth, a może Mendoza? Bukmacherzy typują pisarzy, którzy mają największe szanse na zdobycie literackiej nagrody Nobla.

27-08-2012
Nagrody im. Zajdla rozdane Autor: LubimyCzytać

Maja Lidia Kossakowska oraz Jakub Ćwiek zostali tegorocznymi laureatami przyznanej po raz dwudziesty piąty Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza Zajdla.

24-08-2012
Dziś 65. urodziny Paulo Coelho Autor: LubimyCzytać

Mistyk, pisarz, którego książki zmieniają ludzkie życie, czy pseudo-filozof i grafoman? Paulo Coelho, jedna z najbardziej kontrowersyjnych osobistości w świecie literatury obchodzi dziś 65. urodziny.

Opinie czytelników


O książce:
Tajemnicza śmierć Marianny Biel

Jestem zauroczona tą książką. Jest tutaj zarówno wątek kryminalny, jak i mnóstwo humoru i trafne obserwacje obyczajowe. Do tego śląska gadka, która ca...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd