30-04-2012
Drugi raz z tą samą książką Autor: Joanna Janowicz

Tak, dobrze się domyślacie: chodzi o czytanie drugi raz tej samej książki. Wielu osobom może wydawać się to niemożliwością – skąd wziąć na to czas? – w sytuacji gdy na stoliku nocnym piętrzą się kolejne tytuły, znoszone z bibliotek i księgarni oraz pożyczane od przyjaciół.

30-04-2012
Ulica książek w Warszawie! Autor: LubimyCzytać

Księgarnie, antykwariaty oraz stoiska z książkami - oto nowy projekt zagospodarowania ulicy Chmielnej w Warszawie.

27-04-2012
23 książki z okazji Światowego Dnia Książki znalazły właściciela! Autor: LubimyCzytać

Ogłoszony w poniedziałek konkurs z okazji Światowego Dnia Książki rozwiązany! Zobacz kto wygrał i przeczytaj zwycięski tekst o czytelnictwie w Polsce.

27-04-2012
"Rzeki Hadesu". Marek Krajewski czyta fragmenty swojej najnowszej książki [Posłuchaj] Autor: LubimyCzytać

Już 10 maja, podczas Warszawskich Targów Książki, premiera ostatniej części "Trylogii Lwowskiej" Marka Krajewskiego. Autor spotka się z czytelnikami 11 maja na stoisku lubimyczytać.pl w PKiN.

25-04-2012
Artyści mówią. Teresa Pągowska. Posłuchaj wywiadu i weź udział w konkursie Autor: LubimyCzytać

Kobietom brakuje zdolności koncentracji, wyizolowania tworzącego barierę pomiędzy światem wewnętrznym i zewnętrznym. - mówi malarka Teresa Pągowska w rozmowie z Elżbietą Dzikowską.

Richard Paul Evans odpowiedział na Wasze pytania
24-04-2012
Richard Paul Evans odpowiedział na Wasze pytania Autor: LubimyCzytać

Co takiego jest w Bożym Narodzeniu, że można napisać o nim kilka książek? Czy ludzie są w stanie zmieniać się na lepsze? Jak to jest patrzeć na świat z perspektywy kobiety, gdy samemu jest się mężczyzną? - Richard Paul Evans odpowiedział na Wasze pytania!

24-04-2012
Nagroda Literacka Gdynia po raz siódmy Autor: LubimyCzytać

Miesiące maj i czerwiec przyniosą - jak zwykle - główne imprezy oraz rozstrzygnięcia. Organizatorzy przybliżyli oficjalny terminarz jednego z najważniejszych laurów literackich w Polsce.

24-04-2012
Najcenniejsze książki na świecie Autor: Joanna Janowicz

Dla bibliofilów każda książka jest cenna. Swoją ulubioną nazywają często bezcenną. Ponoć nie oddaliby jej za żadne pieniądze. Ciekawe jednak, czy oparliby się kwotom, które proponowane są za niektóre tytuły – te zaliczane do najdroższych książek na świecie.

24-04-2012
Krzysztof Bartnicki w Poznaniu Autor: LubimyCzytać

25 kwietnia w poznańskim CK Zamek odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Bartnickim, autorem przekładu „Finnegans Wake” Jamesa Joyce’a, który niedawno ukazał się nakładem Wydawnictwa Ha!art.

23-04-2012
Znamy laureatów Nagrody Literackiej m.st. Warszawy 2012 Autor: LubimyCzytać

Prof. Janusz Tazbir laureatem Nagrody specjalnej – „Warszawski twórca”. Podczas gali w Teatrze na Woli wręczono nagrody laureatom piątej edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

Opinie czytelników


O książce:
Panna młoda z Windermere

To jest całkiem niezła książka, pod warunkiem, że chcesz dostać cukrzycy od wypływającej praktycznie z każdej z tych 300 stron słodyczy. Niby tematyka...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd